bugün

yapımcısı io interactive, dağıtımı eidos interactive olan serisinin devamı olan aksiyon oyunu.
(bkz: http://www.kaneandlynch.com/)
bu sefer lynch'i yönettiğimiz, kült aksiyonun devam oyunu.
şahane bir ilk oyunun ardından aceleye getirilmiş ve batırılmış tps oyunu.
öyle çok da berbat olmayan, en az ilk oyundaki kadar iyi zaman geçirten ama kısa olan oyun.Kamerası sanki Lynch'ı el kameramızla takip ediyormuşuz gibi hissetmemiz için tasarlanmış.Zaten bütün ara videolar da bu tarz devam ediyor.Yani oyunda tam anlamıyla 3.kişiyiz diyebilirim.Işıklandırmalarda biraz abartı var, göz yorduğu da doğrudur ancak bu da oyunu güzelleştiren bir unsur.Ayrıca dediğim kamera sisteminden dolayı koştuğumuzda kamera çok fena sallanıyor.Ama zaten çatışmanın ortasında ordan oraya koşmuyorsunuz genellikle.Bazılarına göre bu etkenler birer eksi olsa da atmosferi iyileştirdiği gerçeğini değiştirmez.Oyunun kendini tekrar etmesi konusuna gelirsek, oyun zaten kısa.Siz zaten "ouuf hep aynı şeyle.." dediğinizde oyun bitmiş oluyor.Yani o konu fazla önemli değil.

Kısaca ilk oyunu oynayıp sevdiyseniz, bunu da seversiniz.Zaten Kane ve Lynch oyun tarihinde unutulmaz karakterlerinden olmayı başardığından, zevk almaya bakarak oynarsanız sevmemeniz elde değil.O yüzden oynamadan önce herhangi bir inceleme yazısı okumayın.Bitirin öyle okuyun.Yoksa daha oyunun simgesine tıklarken "ne zikten oyun lan bu" diyeceğinize ben garanti veriyorum.

Ha ayrıca şu resmi de ben şeyaptım

görsel