bugün

Futbol takımının amistad gibi olmasından ötürü demografisine bir bakay dedim; son 20 yılda beyaZ nüfus %83'ten 69a düşmüş. Simülasyonlara göre 2041'te %50 olacakmıs. O günden sonra da hindu ve muslolardan tat vermez bura. Ileriye dönük plan yapanlar kanada ajandasını kapatsın bence. 20 yıl sonra tunus düzeyinde bir ülke olur burası.
telsizin (bkz: walkie talkie) mucidi ülke.
görsel
görsel
devasa yüzölçümlü dünyanın 2.büyük ülkesi(yüzölçüm bakımından)
devasa yüzölçümlü dünyanın 2.büyük ülkesi(yüzölçüm bakımından)
Avril Lavigne'in anavatanı.
Cennettir cennet.
küresel ısınmanın etkisiyle magdalen adaları suya gömülüyor. bildiğin küçülüyor ada.
13.4 milyon hektarlıkı alanı kül olmuştur.

https://www.hurriyet.com....=t.co&utm_medium=post
Kukla Kabare'de ki dayının dediği gibi suç işleyecek adam bulamıyorlar. öyle bir gelişmişlik.
iyiki zamanında abd 'ye bağlanmamış dediğim kaliteli memleket.
internette anlatıldığı gibi herkesin birbirinden özür dilediği, arkadan gelen insanlara kapı tuttuğu, yolda yürürken gülümseyip selam verdiği bir ülke. yaya geçidini 10 dakikada geçip trafiğe sebep olsanız bile asla korna çalmıyorlar zaten geldi geleli toplam 10 kere korna sesi duymamışımdır. Adamlar bunca zaman soğuk iklimin arkasına sığınıp kendi içlerinde hayali bir ülke kurmuş.
günlük üretimine göre 82 yıllık petrolü olan ülke.
woke olmuş diyorlar artık yaşanmazmış.
kanada kırık kuşlar gibiyim...
yıllık üretimine göre 12 yıllık doğalgazı olan ülke.
başbakanı tek başına sahil boyunca koşu yapıyor. başka bir yorum yapmayı gereksiz görüyorum.
Kanada dream ya.
Bir gidemedim şuraya. Çok uzak amk.
Irak tikritte yaşarım yinede burada yaşamam, öylesine abartılan başka bir memlekette yoktur, olum biz Türküz bize heyecan gerek, Allahın 7 ayı neredeyse kış gibi olan, sıkıntıdan depresyona gireceğin ülkeyi ne yapacaksın. Bir diğer kanayan yaramız ise nordik iskandinav ülkeleri' dir.
https://youtube.com/short...RhiSE?si=N_IW4KCkqTMvtYhB
--spoiler--
başbakanı tek başına sahil boyunca koşu yapıyor. başka bir yorum yapmayı gereksiz görüyorum.
--spoiler--

çünkü o ülkede sırf eşinin başı kapalı diye başbakanına tehditler yağdırıp terörist eylem planlayan sözde demokratlar yok.
Övenlerin hakkında hiç bir bok bilmediği , yapılan nüfus Simülasyonlara göre 2041'te nüfusunun yarısı ortalama iqnun 80 olduğu (ülkemizde 89) mintıkalardan gelme tiplerden oluşacak ülke. Buradaki aklı başındaki beyaz nufus muhtemelen abd'ye iltica edecek kanada'da tıpkı güney afrika cumhuriyeti gibi kaçınılmaz bir çöküşe geçecek, yahudi sponsorlu yeşil-sol sağolsun.