bugün

kan alamayan hemşiredir. nasıl bir talihsizlik ise hep sizi bulur ve her defasında kolunuz ertesi güne mor bir şekilde uyanırsınız. *
kan alamayan doktor kadar utanç vericidir. daha da kötüsü kan alamayan doktoru azarlayıp, serviste küfrederek yerin dibine sokmaktır. nerden mi biliyorum?
Türkiye'de bir okuldan mezun olduğundandır. hangi bilim dalı ülkemizde canlılar üzerinde uygulamalı öğretiliyor ki bu öğretilsin. kan almak pratikle pekişir.
kolunuzu delik deşik eder. deneme yanılma yoluyla işini öğrenmeye çalışır üstünüzde.
geçen yine beceremedi de kendi damar yolumu kendim açtım.
Bayilmanizi sağlar...
igneyi kolunuza 6 kere batirip alamayanlarida olur bunlarin.yasadim oradan biliyorum.
hiçbir şeyden korkmam, stajer hemşireden korktuğum kadar.

- pardon hemşire hanım sınavım var yarın sol kolumdan alırsanız kanı.
+ tımam. uzatın kolunuza.
- (sıçtık)
+ noluyo buna ya. narde bu damar?
- hayırdır?
+ damarı bulamıyoram.
- (allah allah ordaydı en son). e nolucak?
+ öteki kolunuzu uzatır mısınaz?
- yahu demin dedim daha sınavlarım var öteki kolumdan alın diye. bu nedir arkadaş.
+ beyfandi özür dileriz lütfan kolunuzu uzatır mısınaz?
- (al mına koyim al).

ertesi güne mosmor iki kol ile sınava gidilir. evet öteki koldan da ikinci denemede alabildi kanı. konuşmaları abartmıyorum. aynen böyleydi.*
kan alamayan hemşire yoktur damarı kötü hasta vardır.
Türk mizahının olmassa olmazı.
kızılay'da bile çalışanı görülmüştür.

gün içinde onlarca kişinin ziyaret ettiği ve gönüllülük esasına dayalı olan kan verme çadırlarından birinde kendisine rastlanılmıştır. kan grubu testi yapıldıktan ve tansiyon ölçüldükten sonra uzandım ve hemşire hanım kızımız sağ kolumu kavradı. iğneyi sapladı koluma ve işkence başladı. ay damarı bulamadım diyerek çıkardı iğneyi, farklı bir yere sapladı. bu kez oldu diye düşünürken yan taraftaki küçük bölmeye kanın akmayıp damladığını fark etti saygıdeğer hemşire ve iğneyi ölesiye sağa sola çevirmeye başladı ve üstelik "canın acıyor mu" diye sordu. oysa yüzüme bakması yeterliydi cevap için. iğneyi biraz daha zorladıktan sonra "diğer kolunuzda deneyelim isterseniz" dedi. benim tek söyleyebildiğim ise çıkar iğneyi oldu ve sonra bayıldım. uyandığımda hemşireye ve doktorlara biraz kızdıktan sonra hayatıma devam ettim ancak bir daha kan vermeye korkar bir halde.*
kolu kratere ceviren ama hala deneyen hemsiredir. dovulur bu.
annemin naklettiğine göre bu insan evladı benim boynumdan kan almaya çalışmıştır.
daha 1. sınıf öğrencisidir. üstüne gitmemek lazım.
(bkz: adamın götünden şırınga ile kan alırım)
kan almak kolay değil diyen hemşiredir. o damarı bulmak çok mu kolay sanki. herkes yanlış yapar. biraz anlayışlı olun lütfen.
Ağızdan içilen suyu koldan çıkaracak olan hemşiredir.
kamil ile tanışması gereken hemşiredir.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil)
Kan alıcam ayağına kolunuzu kevgire çeviren acemi hemşiredir.

4 yıl üniversite okuyup bir damarı bulmaktan acizdir.