1. 1.
  türkcesi yerleske olan *,üniversitenin bulundugu ve üniversiteye ait alan..
  1 ... tiriviri hanim
 2. 2.
  Öğrencinin kendi ülkesidir. Öğrenci bu ülkede özgürdür ancak yine de 3-5 diktatör çıkıp da bu özgürlüğü kısıtlamak isteyebilir. Ama yine de öğrenci burayı çok sever.
  -1 ... ortouch
 3. 3.
  içerisinde üniversitenin yapılarının bulunduğu üniversiteye ait büyük arazi.
  ... wastrel
 4. 4.
  Ogrencilerin evden çikarken yarim kalan uykularini tamamlamak için gittikleri "gezi ve uyku" merkezi.
  ... fidelite
 5. 5.
  bir iddiaya göre üniversite kampüsleri, öğrencileri toplumdan soyutlayarak hasta beyinler yetiştirmek dışında bir işe yaramayan yerlerdir.
  ... oteki turkiye
 6. 6.
  türk dil kurumu'na göre 'kampüs', dil derneği'ne göre 'kampus'.

  bu sene ligde gençlerbirliği oftaş yerine yer alan hacettepe için hacettepe üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş taraftar grubunun adı ayrıca. maçı izleyecek adam bulamayan oftaş'ın aksine, hacettepespor tribünleri kampus grubu tarafından dolduruluyor. üniversite-spor kulübü ikilisi hacettepe ortak adı ile oldukça sahiplenildi, sıhhıye ve beytepe yerleşkelerinde hacetttepespor kombineleri satılıyor falan. son olarak trabzon maçı için yapılan antrenmana katılan kampus grubu ayrılırken şu tezahüratı dile getirmiş; "gidiyoruz biz, sınavımız var, başarılar size menekşe morlar"
  ... kngwrty
 7. 7.
  teriminin kullanımı, 19. yüzyılda italya' daki campo sözcüğünün değişimi ile ortaya çıkmış ve yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Bu kelime, üniversitenin merkezini ve alanını gösteren bir kelime olarak şekillenmiş, açık, kamu alanını piazza kelimesi gibi tanımlamaktadır, Kortan'a göre ise özgün ilk olarak A.B.D' de 18. Yüzyılın ikinci yarısında Princeton' da kullanılmış olup kolej veya üniversite binaları arasındaki açıklık olarak tanımlanmaktadır.
  ... linka
 8. 8.
  (bkz: kamusal alan)
  ... uyu uyu nereye kadar ama
 9. 9.
  amerikan üniversite modelidir. kampüslerde öğrenciyi kontrol etmek kolaydır, ve kampüsler sterildir. sterilden kasıt kampüslü üniversitelerin ve öğrencilerinin halktan kopuk olmaya zorlanmasıdır.

  türkiyede gerçek anlamda ilk kampüs odtü nündür ve odtu her ne kadar türkiye öğrenci hareketinin merkesi olmuşsa da bu güne baktığımızda kendi içine kapanmıştır. eskiden üniversitelere köylerden kişilerde gelebiliyordu ancak dersane sisteminin iyice oturması ile birlikte üniversiteler dersanelere yılda 3-5 binlara verebileek ailelerin çocuklarının girebildikleri yerler haline gelmiştir. ne olursa olsun bu ailelerin çocuklarında sınıf bilinci hissedilenlerden değil, okunulan ktaplardan öğrenilmiştir ve bu da samimiyet sorunu yaratmaktadır. 60 ve 70 li yıllara bakıldığı zaman öğrenciler ve halk birbirleri için sokağa dökülürken günümüzde öğrenciler seslerini kampüslerde organize ettikleri eylmlerle duyurmaya çalışmaktadır. ancak kampüslerin steril ortamı, kontrol edilebilirliğinin kolaylığı kazanım elde etmeyi zorlaştırmaktadır. öğrenciler her ihtiyaçlarını kampüslerde giderebilmektedir. oysa eskiden çay içmeye kampüs civarında ki kafelere gidilir , oradaki hakla iletişime geçilir arkadaş olunur, hadi eyleme denildiği zaman, kafe sahibi , kafeye sürekli takılan işiler öğrencileri yalnız bırakmazlardı.
  1 ... magius
 10. 10.
  ''kamp'' kelimesinden türeyen, özellikle dağ başı olarak tanımlanan yerlerde kurulan bir üniversite veya benzer nitelikte eğitim kurumunun binasına verilen genel isim.

  toplumdan soyutlanma konusunda ciddi haklılık payı vardır. zira köy gibi yerlerde ferrariyle okuluna gelen adamın çevre ahalisiyle nasıl kaynaşabileceğine dair bir fikri olan var mıdır?

  çimlerinde rahatça içip, sevişemedikten sonra ne yapayim o kampüsü?
  ... system error