Bademin müziği çok hoş şarkısı. *

kalk sevdigim,giyin kuşan
güzeller kıskansın saçını
gaflet basmış,uyumuşsun
uyan diye öptüm saçını

kalk sevdiğim,giyin kuşan
dediler sevdana düşen
söylesene neye küsen
ipek tüller örtsün saçını

söyler herkes seni söyler
nere varsan methin eyler
al dudağın bala benzer
sevgiliyle beraberken dinlenebilecek bir badem şarkısı.

''kalk sevdiğim giyin kuşan''

ayıp olmuyo mu?
kalk sevdiğim, giyin kuşan... güzeller kıskansın saçını

http://www.akormerkezi.co...gim-akor_sarki-dhvdt.html
--spoiler--
Kalk sevdiğim, giyin kuşan
Güzeller kıskansın saçını
Gaflet basmış, uyumuşsun
Uyan diye öptüm saçını

Kalk sevdiğim, giyin kuşan
Dediler sevdana düşen
Söylesene neye küsen

Söyler herkes seni söyler
Nere varsan methin eyler
Al dudağın bala benzer
--spoiler--

(bkz: badem)
kalk sevdiğim. inadı,gururu,onuru bırak. seneler geçti günler geçiyor dakkalar bitti saniyeler tükeniyor ölüyoruz her gün biraz daha toprağa yakın. kimse duymaz sessiz çığlıklarımızı. aksallı dede gelmez yardımına kendi yaptığımıza. kalk sevdiğim ben daha yatmamışken. kalk sevdiğim halen dakkalarım günlerim saniyelerim varken. şarap etmez teselli uykusuzluk getirmez çare bi adım kadar uzak bi adım kadar yakınsa sana bildiğin ama söleyemediğin gerçekleri. kalk sevgili oturmak getirmez sevdiğini kalkmak ayağına gitmek erdemini yitirtmez onurunu yendirtmez. kalk sevgili kal ki dile gelsin şarkılar kalki dile gelsin tozlanmış aşıklar kalk ki tozlanmasın bu aşk böle şarkılar.
kalk sevdiğim. inadı,gururu,onuru bırak. seneler geçti günler geçiyor dakkalar bitti saniyeler tükeniyor ölüyoruz her gün biraz daha toprağa yakın. kimse duymaz sessiz çığlıklarımızı. aksallı dede gelmez yardımına kendi yaptığımıza. kalk sevdiğim ben daha yatmamışken. kalk sevdiğim halen dakkalarım günlerim saniyelerim varken. şarap etmez teselli uykusuzluk getirmez çare bi adım kadar uzak bi adım kadar yakınsa sana bildiğin ama söleyemediğin gerçekleri. kalk sevgili oturmak getirmez sevdiğini kalkmak ayağına gitmek erdemini yitirtmez onurunu yendirtmez. kalk sevgili kal ki dile gelsin şarkılar kalki dile gelsin tozlanmış aşıklar kalk ki tozlanmasın bu aşk böle şarkılar.
kalk sevdiğim götünü kaldır sabah oldu karnım aç.
(bkz: uykuda mısın sevgili yarim)