bugün

radyasyonu emen bir bitkidir.
ölmesi için özel bir çaba harcamanız gerek. 8 ay boyunca susuz ve güneşsiz kalmasına rağmen halen hayatta benim yalnız kaktüsüm. iki güneş gördü yine damarlandı. şimdi de toprağına attığı yeni parçalarından birini topraktan söküp pamuğa diktim bakalım ne olacak heyecanla bekliyoruz.
radyasyonu emer mantığı ile alınan ancak hiç bir estetik görüntüsü olamayan bir bitki.
ben ben sadece ben diyen kız arkadaşın sevgilisine üstüme gül kokladınmı yerine üstüme kaktüs kokladınmı tabirinin kullanılmasını sağlayan kelimecik(bitki değil bakın kelime olarak bahsediyorum).
(bkz: anlayan anladı)
meyvesini almaya çalışırken elimi siken saçma bi ağaç türü.
küçükken elektrikler kesilince tepe taklak üzerine düştüğüm bitki. çok acıtmıyormuş o dikenler onu öğrendim sağolsun.
binlerce çeşidi ve kolay bakımı sayesinde evde keyifle koleksiyonu yapılabilecek bitki.
radyasyonu emer yalanıyla bir dönem oldukça fazla satılmış bir çöl bitkisi.

hala yanlış bilenler varsa, kaktüsler radyasyonu emmezler. detaylı bilgi isteyenler : http://www.evrimagaci.org/fotograf/56/6254
kurutmayı başarmış olduğum bitkidir. ben ki kaktüs kurutmuş insanım, bana pembe hayaller kurmaktan bahsetmeyin.
radyasyonu emen dikenli bir süs bitkisidir.
itinayla çiçek actirtilir.
Az sulamak gerekir, Güneş'i sever. Radyasyonu alan çöl bitkisidir.
En güzelinin Türkiye'de bulunduğu bitki.
bir tane alıp evin salonunun tam ortasına koyulması gereken bitki.

ben öyle yapıcam.
dikenleri sayesinde suyu depolayan dayanikli bir cöl bitkisidir.
Evde dekorasyon amaciyla kullanilsa da orjinal populasyonunda boylari yedi metreye kadar uzanabilenleri mevcut olmasinin yani sira kimisinin dikenleri savunma mekanizmasi geregi zehirlidir.
Bilen bilir en sevdiğim çiçektir.

Baktım, üzerinde minik minik açtığı çiçekleri kurumuş.

Üzüldüm, küstüm kendime.

Insan en çok, sevdiklerini önemsemiyor galiba. "Nasılsa" diyor iç ses.
Nasılsa yanımda.

Üzüldüm.... Bu denli hoyrat olduğumu bilmezdim.
Savurgan, özensiz..

Her gün suladığım çiçeklerim kadar kıymet görmedi en sevdiğim.

Balkonumda açmasını bekleyen gülü beklerken, kaktüsümü öldürdüm.

Öptüm kaktüsümü, evvela yerini değiştirdiğim için özür diledim. Bilirsin sevmez çiçekler yerleri değişsin. Ben de bilirim ama "nasılsa" dedim..

Nasılsa...
görsel
Bir bambu,bir kaktüs çok sevdiğim iki bitki. Tatlışlarım benim.
Süper dayanıklı çiçek mi desem bitki mi desem işte öyle garip bi canlıdır.

Ayda bir suluyorum. 3 yılda 5 santim uzadı.
görsel
Gülü seven dikenine katlanırdan çok kaktüsü seven dikenlerine katlanır aşkı bizimkisi.
iş yerimde babannemin evinde,kendi evimde bir sürü kaktüsüm var. Dün yenileri eklendi aralarına.
Bir sürü kaktüs arasından çekip almak kolay olmadı. Arkadaşları bırakmadı bir türlü. Dikenlerini her yerime batırdılar şapşirikler.
Çok sevdiğim ölüp bittiğim bitki.
görsel
beyoğlu bir entel cafenin adı.
Çeşitleri çoktur...
(img:#1292381)
Bazılarının üstüne oturmasını istediğim bitkidir.
Allah bu bitki gibi bir sevgili nasip etsin herkese.
Ne su ister ne yemek.
Dikenleri vardır sevdiğinden başkasına elletmez kendini batar.
Sadece güneşi sever. Seni güneş gibi görür.
Çok güzel güler. Pembe ve sarı çiçekleri vardır yakışıklıdır.
Sevişemiceğin sevgili gibidir. Sev ama dokunma.