bugün

durduk yere adamın amına koyan şarkılardandır kendisi. Fettah can sesiyle daha da bir hüzün katmıştır vesselam.
yalnızlığın orta yerine bomba gibi düşen fettah can şarkısıdır. ne gereği var bu kadar acıtmaya canımızı..
'bırakıp gitsem buraları, ardımdan ağlar mı birileri?' dizesi kafalarda yankı bırakan şarkıdır. sorunun bir cevabı olmadığı görüldüğünde de, ne vahim bir halde olduğunuzu tokat misali çarpar suratınıza.
"kıyaktım" demeseymiş budur diyebileceğim kadar çok beğendiğim şarkı olmuştur. ama o "kıyaktım" yüzünden burun kıvırıyorum. fettah can adında birinindir. tanımam etmem.
"Zamanı geriye alsam susar mı kahpe dilleri" sözü mesajı gereken yere iletiyordur.
şarkı budur dedirtir. ilk dinlediğimde pek beğenmediysemde özümseyince dinlemekten bıkmadığım bir fettah can
şarkısıdır.

(bkz: özümsemek)
bırakıp gitsem buraları
ardımdan ağlar mı birileri?
kimse üzülsün istemem
veremedim gereken değeri
yalvarıp yakarmadan
caydırır mı birileri?
zamanı geri alsam
susar mı kahpe dilleri?

on numara sözlere ait on numara şarkıdır.
üzerinden geçen 2 seneye rağmen tekrar dinlendiğinde bağımlılık yapan şarkıdır.
--spoiler--
Efkar nasıl bir efkarsa bu
Bırakmıştım yeniden sigara yaktım
--spoiler--

güzel şarkıdır, güzel.. dinlenir arada arada uzun zaman..
fettah can'ın en güzel 5 şarkısı arasında yer alan sözleri güzel şarkı. evet.
bir fettah can şarkısı.

nakarat ve sonrası bambaşka bu şarkının. içtiğim sigarayı anlamlandırıyor, olmayan şeyleri kefeye koyup tartıp tartıp, aynı şeyleri düşünüp temcit pilavı gibi çektirmeyi düşündürüyor; keşke birileri caydırsaydı diyorum; bir daha dinliyorum, arkamda ağlayan birilerini bırakmadım diyorum, akranım olupta evlenip çoluğa çocuğa karışanları bile hatırlatıyor, aklıma getirip duruyor bu şarkı. eski sevgili mi? kahpe dillerde eriyen tuz, ya da şeker tanesi olsa olsa. zaman makinem olsa, çok daha farklı hareket ederdin diyor dinledikçe, kulak arkası yapmıyor, başucuma koyuyorum şarkıyı.

sigara mı? o sönmüyor ki zaten !
zamanı geri alsam
susar mı kahpe dilleri?

https://www.youtube.com/watch?v=vNgY1UDG4bQ
gecenin güzel giden şarkılarındandır.