bugün

zaten şuan açık değil mi? eğer kapalıysa da corona yüzünden değil ramazandan dolayıdır.
artık açıldıkları için ortadan kalkan sorunsal.

(bkz: sen yine de biraz açıkta dur)
yarın.

buralarda kafeye gidenlere laf atan 30'luk bir ergen vardı. vietnam varyantı çıkmış, çok bulaşıcıymış, bu süreçte kendisine evinde kalmasını şiddetle tavsiye ederim.
(bkz: avm ler ne zaman kapanacak sorunsalı)
bırakın kafeyi çay bahçesine bile razıyım.
kafeler açılsa ne olacak giden mi var?

1 bardak çaya 10 tl veren ameleler ve sevgili yapmak isteyen barzo, kezbanlar için normal tabi.

starbucks olsa anlarım da kafe ne lan liseli misiniz.

hahasiktir ya.
insallah hic acilmaz da bu kafe kulturu yok olup gider.
baba parasıyla kafelerde gezmeyi özledim. bazıları kuduracak ama benim de hayatım bu kardeş, saygı duyacaksın.

pazartesi günü açılacaktır.
Derdini.
Asilanma bitsin ilk önce.sonrasi gelir .
Kafeler bugün açıldı üstelik maske takma zorunluluğunuz da yok gönül rahatlığıyla gidip eğlenebilirsiniz.
tam kapanmadan sonra açılır da göl kenarında keyif olayını anlamadım.

beşiktaş’ta oturan adam nerden bulacak gölü birader?

bir kahve içeceğiz diye arabaya atlayıp 200 liralık benzin mi yakacağız? bir bütün gün öyle mi geçecek? laf ola beri gele. termos mermos diyor bir de...

entübeli birini de gördüm. herkes kendine dikkat ediversin. entübeli adamın canı can da bizimki taş mı? geçen günü geri mi verecekler?

peki siz hiç kirasını stopajını ödemek zorunda olan esnaf gördünüz mü?

ikinci seneye giriyoruz artık, herkesin canı götünde.

hastalık öldürüyorsa parasızlık da süründürüyor. biz öyle tüm halkı işi gücü bırakıp evde senelerce mısır patlatıp netflix izleyecek kadar kadar zengin bir ülke değiliz güzel kardeşim.

siz ister beğenin, ister beğenmeyin. gerçek bu.
(bkz: avm ler ne zaman kapanacak sorunsalı)
hiçbir zaman. o kafeler restaurantlar yüzünden kaç kişi öldü haberiniz var mı?. siz hiç entübeli birini gördünüz mü?.
kafelerin dış mekanları açılır normalleşmeden en fazla 2 hafta sonra.
1 hazirandan sonra 4.dalgaya kadar her yeri açacaklar.

ytd.
Kafeyi değilde piknik yapmayı dağda bayırda gezmeyi özledim.

Benim gibi bir asosyali bile bıktıran korona fellik fellik kafe gezen dişilere neler yapmaz.
Şunu sordunuz sordunuz aldınız sonunda cevabı.
Bir derin bilinmezliktir.

Kafe, restaurant, sinema..vs bunlar hayatın normal akışının işaretleridir ve dolayısıyla da önemlidir.
görsel
Çıkmaz ayın son wednesdaysi.

(bkz: swh).
Nerde asosyal butun gun evde oturan bir mal var ne yapacaksiniz kafe sacmalik falan diyor. Abicim bu senin tercihin olabilir arkadasin da olmayabilir sevgilin de ya da tek basına oturmaktan da keyif almiyor da olabilirsin fakat millete karismayin. Hep kendinizi dusunuyorsunuz bu kadar bencil olmayin. Kimse kimseye uymak zorunda değildir.
vakalar düşmese de açılsın. yeter.
Vakalar gerçekten düşerse açılsın.
Tek üzüldüğüm o kafelerin sahipleri ve çalışanları...
Açın nolur açın Valla bunaldık, benim yaz için planlarım var nolur her yeri açın. Ben üç saat son ses müzik eşliğinde süslenip süreceğim rimel üstüne bile iki saat düşünup, aşırı güzel giyinip bı yerlere gitmek istiyorum anlıyo musunuz?? Anlayamazsınız..