bugün

kadınların dogustan itibaren bir icgüdü olarak ayakkabılarını topuklu olarak secmesiyle ortaya çıkan sevda durumu. (bkz: acı çekmek)
uzun ve ince görünmek istemelerinden doğan bir durumdur.
doğru modelle bacakları daha ince, daha biçimli ve daha cazibeli* gösterdiğinden mütevellit sadece kadınların değil erkeklerin de sevdasıdır.
pörsümüş kalçaları ve bacakları dahi daha dolgun göstermesi sebebiyle tercih edildiğini sanıyorum..
(bkz: yüksek ökçeler)*
(bkz: yüksek topuklar)*
(bkz: tacones lejanos)*
boy kompleksinden veya tak tuk sesleri çıkararak dikkat çekmeye çalışmaktan ileri gelebilir.

(bkz: kadın konusuna yorum yapan bari erkek olmasa)
kendi kendine eziyet etmekten bu kadar zevk alan (mazoşist olmadıkları halde) insanlar beni hayretler içerisinde bırakıyor.
gayet normal bir davranıştır.
kış aylarında buzlu olan zemine basarak kaymalarına neden olan sevda türüdür. herşeyden önce sağlıksızdır.
kisinin rahatsiz olmaktan zevk almasiyla alakalidir aslinda. ayrica (bkz: erkeklerin topuklu ayakkabi sevdasi)
yürümeyi bilmeyen hatun kişiler için sevda olarak kalması gereken hadise.

(bkz: ofisi hipodroma çevirmek)
21 yaş sonrasında vuku bulan sevdadır. o yaşa kadar topuklu ayakkabı mı? converse varken? tepkileri yerini ben de giysem isteğine bırakır. lakin ağaç yaşken eğilememiştir ve artık o topukların üzerinde durulamamaktadır..
bazılarında eziyete dönüşebilen durum.gıcık bir genel müdür kişisi artık üniversiteli havasından kurtul, mesela topuklu ayakkabı giy diye çemkirmiştir şahsıma.topuklu ayakkabı giymek degişik bir bakış açısı ve hatta felsefe ister.tamam pek kadınsı, dişi hissettiren bir aksesuardır kendileri ama belirttigim gibi kişinin kendini hazır hissetmesi de önemlidir.***
freudvari bakış açısıyla, ayakkabının içine doğru olan oyukluğu kadın cinsel organını simgeler. kadının topuklardan dolayı dik durması neticesinde hatlarının daha bir belirginlik göstermesinden dolayı olması muhtemel sevdadır.
yurumeyi bilmeyen yuzde 60 inin bu sevda yuzunden ortalarda sakat gibi dolastigi gorulmustur.****
hep daha uzun boylu olayım gayesinden kaynaklanan sevdadır.. hep daha fazla topuk isterler, asla elindeki daha dogrusu ayagındaki ile yetinmezler .. Beriki de hayret eder.. der onemli olan boyu degil işlevi, degil midir?? CEvap versen bir dert vermesen bir dert.. tabiki işlevi ama işlevin ne oldugunu anlayana..
(bkz: kalin topuklu ayakkabi giyen kiz)
yerli yerinde bi sevdadır. kuğu gibi süzülerek yürümeleri görülmeye değer. giysinler, giysinler.
kendilerinin ne kadar kompleksli, böylelerine iltifat eden erkeklerin de ne kadar zevksiz olduklarının göstergesi hastalıklı bir sevdadır efendim. *
sakın o, erkeklerin kadında topuklu ayakkabı sevdasından kaynaklamısın dedirren olaydır.
bu sevda gönülden desteklenmektedir. mini elbise altına giyilmesi zorunluluktur.
güzel görünmelerinde önemli bir etkendir. yakışan her bayan, sağlık sorunu yoksa giymelidir.*
kadının boyu kaç olursa olsun bitmeyen ve tükenmeyen sevda.
seke seke yürümek istemeyen, kaçmak üzere olan otobüse yetişmek zorunda olmayanların sevdasıdır.
erkeklerde hastadır kadınların topuklu giymesine zira hem ayağı ve bileği çok sexy gösterir hemde dişiliğe dişilik katar.