bugün

kardeşim siz de bir karar verin artık. erkek üzerinde yaşayan parazit oluyor bir türlü, kendi ayakları üstünde dursa laf ve saldırıya maruz kalıyor bir türlü.
( ben senin çalışmanı istemiyorum benim kazancım ikimize de yeter ) diyen o kadar çok koca var ki;
Bunlar bir kap yemek çıkarıp yiyemeyen, kendi suyunu almaktan aciz mahluklar...

Şimdi tekrar düşünün kim parazit?
bunu, boşanma sonrası süresiz nafaka olarak ele alacaksak, artık bu ülkede bu işten canı yanmayan aile kalmadı.. orası doğru..

ama öteki türlü, ayıptır... herşeyden önce, sevdiğimiz insanın sorumluluğunu paylaşmak mı bize zor geliyor.. veya aile içerisinde senin paran, benim param mı yapılmalı.. bu da olduktan sonra evliliğin ne anlamı var? bence böyle ifadeler herşeyden önce bizim delikanlılığımıza yakışmıyor..
bu durumdaki kadınlara parazit demek insanların yaratılışlarını yargılamaktır.yaratılışını kabul edip,kabuğunu kıramayanlara sitem etmenin ne anlamı var alanda satanda memnunken?siz kabuğunu kıranlara ne mutlu deyin.bu dünyaya güce tapan ve squad yapan bir kadın olarak da gelebilirdin ey sevgili sözlük yazarı.
kadın çalışmazsa erkekten geçinen parazit, evde oturmaz, çalışır hakkını savunursa kezban, çirkin, erkek düşmanı feminist. bence senin sorunun direkt kadın. keşke mitoz sonucu oluşsaydın. bir bakteri senden daha faydalı.
Valla bunun için en güzel cevabı Cem yılmaz vermiş.

https://youtu.be/29uq0o0WxIw
parazit insanlarla takılmayın,
geçer.
Tamamen uçkur kimin elinde sorunsalıdır. Erkekler kadınların üzerinden inerek yaşamayı becerebilseydi, kadınlar erkeklerin üzerinden geçinip yaşamayı beceremezdi.
Erkek fener balıklarının dişilerine tutunma ironisi.
bir gerçektir.

kadın erkeği para olarak görür. evlidir lakin çalışmadığı taktirde evdeki paradan şikayet eder.
erkeklerin parazit gibi kadınların içinde yaşadığı evreyi düşünürsek...
karıları biz böyle yaptık malesef. yatağa kahvaltı getirmek ne lan çıta seviyesini gibtiklerim?
orospu olmalarından dolayıdır.
Aslında tam tersidir.

(bkz: erkeklerin parazit olarak kadınların ömrünün içine etmesi)
erkeklerin de kadınlar üzerinden parazit gibi yaşadığı düşünülürse, ilahi adaletin tecellisidir.
(bkz: zengin koca)
Kadınla erkek bir elmanın yarısı gibidir. Birbirini tamamlar. Neden farklı yaratılmıştır, niye eksiği vardır. Çünkü karşısındaki tamamlar bunu. Parazit demek aşağılamak olur. Fakat yaratılış gereği kadin sahiplenilmeyi ,ilgi ve sevgiyi sever. Erkek de korumayı, sahip olmayı ,ve biraz da kendine itaat eden bir kadını olmasını ister.
“Kariyer yaparsan karı yer” cümlesinin cuk diye oturacağı başlık. Çok şükür bu güne kadar karşılığını almadan kimseye para yedirmedim. istisnalar hariç
Biraz seçici ve mideli olun da siktirin gidin doğru insanlarla tanışın yahu. Kuyruk acısıyla gelip burada zırlamak bir halta yaramıyor. Ama yok daha çok kezban götü kaldırırsınız ancak.
Her kadının yapmadığı durumdur. Hepsini kapsamayalım lütfen.
izin vermeyebilirsin. am hastalari sizin
Çok güzel oluyor. Sabah kalkıyorsun esin kahvaltı isterse birşeyler hazırlayıp yedirip yollarsın, istemezse hic yataktan çıkmazsın, canın gezmek isterse gezersin. Çalışmak gibi bir dert yok. Oh miss. Herkese tavsiye ederim. Yalniz söyle bir sıkıntı oluyor cocuk varsa o zaten bir dunya iş ve sorumluluk demek. O evin işi, temizliği, yemeği, erkek tarafının gelmesi gitmesi falan derken hic iş bitmiyor
Bu arada bir isim olsa da saatım belli olsa diyorsun , çünkü erkek sabah gidiyor akşam yorgunum deyip yatıyor, kadının işi yatana kadar bitmiyor, bazen cocuk varsa yatınca da bitmiyor heran kalkıp onunla ilgilenmek zorunda kalıyorsunuz. Parazit değilmiş göründüğü gibi. Çok zengin olacak da bakıcı, hizmetçi falan tutacak o zaman belki parazit denilebilir. Yine de bu terbiyesizce bir yakıştırma olur. Çünkü hayat arkadaşı olduysanız beraber bir yola girmişsiniz demektir. Bir kadını da mutlu edemeyecekseniz yalnız yaşlanmaya mahkumsunuz.
kadınların istihdamını "bayan eleman aranıyor" ilanları arttırıyor zaten ablam. işsiz işsiz gezen de, en aptal en amele işlerini yapanlar da erkekler o konuda sıkıntın olmasın.

t. bir önerme.
Siz manyak mısınız ya kadınları her zenginin üzerine atlayan bir canavar olarak görüyorsunuz vay sizin halinize ki bu zamana kadar bok gibi bir insan olmuşsunuz ve bok gibi insanlarla tanışmışsınız muhtelemen bu cahillikle hayatınızı devam ettireceksiniz. Paranın her şey olduğunu düşünen bir insan durmadan para muhabbeti yapar ve bu muhabbeti yapan insan ne kadar itici olduğunu farkında bile değildir. Bu iticiliğinle de zaten paraya önem vermeyen kadınlar seni terk eder. Sen böyle ergenliğinden çıkamamış bir herif olmaya devam edersen de daha çook cüzdan niyetine kullanılırsın.
Bir kaç yıl evvel üniversite yıllarımda bir fitness salonunda antrenörlük yapıyor ve salonu bir kadın antrenörle birlikte idare ediyorduk. Kadın antrenör sabah grubuna bakıyordu. Bakması gereken müşteri sayısı 20 bile değildi ve sabah 9 daha gelip öğlen 3 gibi gidiyordu. Ben de onun peşine salona gelip gece 12 de salonu kapatıp temizliğini dahi yapıyordum ve salon ağzına kadar doluydu. Kadın antrenörün spor geçmişi ve antrenman bilgisi sıfırdı sadece korkuluk görevi vardı. Bense okulunu okuyordum araştırıyordum üstelik uzun bir geçmişim de vardı.

Komik olan şey şu aldığımız para aynıydı.

Hayatın bir çok yerinde kadına pozitif ayrımcılık yapılmaya başlandı. Tamam belli başlı konularda yapılması gerekebilir. Ancak neden bir kafeye garson alınacağı zaman "bayan eleman aranıyor" diye ilan veriyorsunuz. Aynı kahveyi erkek götüremiyor mu? Ve neden özellikle fiziği düzgün kadınları işe alıyorsunuz?

Siz sormadan ben söyleyeyim dertleri kadının vücudunu kullanıp para kazanmak. Kadınlar da kendini bu şekilde kullandırarak metalaştırıyor ve bundan şikayet ediyor. Şapkayı önünüze koyun ve biraz benim dünyadaki misyonum nedir diye düşünün.