Çünkü ileride doğacak çocuklar en çok babalarının genlerini alıyor. Yani kadın sadece çocuk için taşıyıcı rolü üstleniyor. Doğal seçilimde. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki çocuğun en temel genleri babadan geciyor. Boy sağlık karakter görünüş vs.

Ben demiyorum bilim adamları diyor.
bunun sebebi bir kadının 1 senede sadece 1 çocuk doğurma potansiyeli varken bir erkek 1 senede sayısız çocuk sahibi olabilmesidir.
Olm o kadar leş tipler var ki erkek olduğum halde aynı ortamda bulunmak istemiyorum çoğuyla. Hanımlar bir de özel yerlerini açacaklar tabi biraz seçici olsunlar. Hatta seçici olmayanların amk. Açık ve net.
Hepsi değil binde biri. Normalde Kızı kendi haline bırakırsan ya davulcuya varır ya zurnacıya. Çok seçiciler maşallah. Kadın kısmı adamın iyisinden ne anlar ki? Gider nerde bi piç var onu bulur. Normalini beğenmez, anormale hasta olur. Erkeklerde de kabahat var. Tembel, bakımsız, silik, pısırık, korkak, asosyal ve özgüvensiz hele ki parasızsanız kimse yüzünüze bakmak. Milyarder olup piyasa piliçlerini götürcem diye uğraşmayın aslanım. Bırakın onlar züppelerin oyuncağı olsun. Siz işinize bakın. Basit sade Sıradan ama adam olun yeter. Denginiz çok. Arayın, bulun. Tembel ve bakımsız herifleri kimse istemez.
Insan türünün en güçlü güdüsü hayatta kalmak. Eğer namuslu ve efendi bir insan olursanız hayatta kalma ihtimaliniz daha düşük olur. Piç olanlar neden piçtir çünkü babaları kim belli değildir . Ahlaki olarak standartları yüksek olan bir kadının çocuğu olsalar piç olmazlar.
Çocukluğunda babasından yeterli sevgi görmeyen kadınlar, onları daha çok sevecek her türlü erkeğe kendini kaptırabilir.
Seçici olanlarsa ya karşısındakinden ne istediğini iyi bilen ya da yine babasında olmayan özellikleri arayan kadınlardır.
Ellerindeki malını en iyi şartlarda en iyi fiyata vermek için araştırma yapıyordur. Sonuç da her esnafın yaptığı gibi.
Öyle erkekler var ki(birçoğu) ben elim değse yıkama ihtiyacı hissediyorum. Yani bi zahmet seçici olsunlar.
kadının bir, erkeğin ise sınırsız kurşunu olmasındandır.
Doğası gereği kendine uygun olan, her konuda en güçlü olanını seçmek için doğrudan seçici davranırlar.
ben bir er kişi olarak ben de seçiciyim. ne yani, domates alırken bile bakıp alıyosun. neden huyuna suyuna bakmadan ilişkiye başlasınlar.
durun durun, söz hakkının kadınlara ait olduğu bir başlıkta bir erkek olarak ilk defa ahkam kesip beylik laflar edeceğim.

şimdi şöyle ki kendi doğurduğu, kendi beslediği, kendi büyüttüğü, karakterinin gelişmesinde çok büyük pay sahibi olduğu kendi canı olan evladını bile başkalarının çocuklarıyla ''karşılaştıran'' varlıklar kadınlar.

ne kadar pay sahibi olursa olsun seçim şansı olmadan sahip olduğu evladını abartarak ortamlarda en iyi evlat benimki havalarına girmeye çalışmakta.
benim evladım bir tane.
istiyor ki en iyi evlat kendisinin olsun.
hakkıdır.
eğer evladı çevresine oranla yeterince iyi değilse burnundan da getiriyor bir güzel.

şimdi ''eş seçiminde'' düşünelim bunu.
bu kadın çevresindekilerin eşleriyle kendi eşini karşılaştırmayacak mı?
en iyisi benimki yarışına girmeyecek mi?
sevdiği evet sevdiği adam bazı özellikler konusunda çevresindekilerin eşlerinden daha vasat, aşağı durumdaysa onu bile harcamaz mı bu kadın?

ben kadın virtüözü değilim. görüldüğü gibi kesin yargılara varmaktansa aklımdakileri soru olarak sizlere yönelttim.

ama içimden düşündüğüm şudur ki, evet kadınların seçiciliği bu kadar basit sebeplerden.
bu kadar basit sebeplerden çok mutlu olabileceği adamları harcaması.
mutsuzlukları gibi.
bilmem.
Kadınları anlamaya çalışan bir insan evladının, içinde yılmışlık barındıran soru cümleciği.

El-cevap; Sanane ? Kadınları anlamak zorunda değilsin. Belki de sen az seçici olduğun için o çok seçicidir. Belki de birbirinizi tamamlamanız için bu böyledir. Sen işine bak işine, erkek ol. Niye kızdımsa şimdi ben onu da anlamadım. Belki de yıllardır bu soruyu görmekten bıkmışımdır. Zannedersem, şu an kendi kendime konuşmaktayım. En iyisimi entry i sonlandırıp, iyi günler dileyeyim; iyi günler.
ortalık sadece bir adet çük sahibi olduğu için kendini bulunmaz hint kumaşı zanneden saygısız, terbiyesiz hatta ve hatta ahlaksız tiplerle dolu olduğu için tabii ki. şu olayı güçle, üremeyle, korunma barınma bıdı bıdı ihtiyacıyla izah etmeye çalışanlar da ayrı bir enteresan. kadınları sadece cinsellik, üreme ve rahat peşinde koşan duygusuz varlıklar sanıyorlar zaar. dokunmayın uyusun.
Çünkü bu en başta bir felsefik sonra ise biyolojik süreçtir. Kadın ne olursa olsun türünü devam ettirecek onu koruyacak şekilde eşini seçer.
kaltak oldukları için nokta.
daha sonra almaya başlayacakları nafaka hesabını kolay yapmaları için.
Erkeklerin seçici olmamasından kaynaklanıyor olabilir.
(bkz: sapiens i okuyup aydın olan insan)

kadın güçlü ve karnını doyuracak bir erkek seçer, erkek de entelektüel kadın seçer demek. girdini okurken harcadığım saniyelerimi geri talep ediyorum.

orta çağda havalar nasıl, esiyor mu?
Her odun iyi olmaz mantığı.
ne seçicisi , davulcuya, zurnacıya ben mi varıyorum ?
Seçeneğiniz bol olursa en iyisini istersiniz.
Erkeklerin genel beyin yapısını bildikleri için kesinlikle. Çoğu erkekte cinsel ihtiyacımı karşılasın yanımda kadın olsun mantığı vardır. Fakat kadın da o değil, konuya daha duygusal yaklaştıkları için bir eş ararlar kendilerine. Duygusal anlamda bir bağ kurmak isterler.
sanilanin, bilinenin aksine (tabi bu tamamen kendi görüşüm) seçen, talep eden taraf erkek cinsidir. bu vahşi yaşamda da böyledir, en medenisinden en ilkeline insan doğasinda da böyledir. kadin (dişi) yalnizca bu seçimi kabul eder veya reddeder. az çok belgesellerde vs görüyoruz şöyle ki vahşi doğada atiyorum falanca geyiklerini ele alalim ve bir çok erkek olsun dişi geyik şahsı herhangi bir erkek geyiğe seni seçtim gel yavrularimin babasi sen ol diyemez yalnizca onu seçenler aralarinda bir şekilde anlaşir ve dişi taraf bunu kabul eder. gelelim bize bizde durum biraz daha çetrefilli lakin hani kizlarin teklif ettiği (seçtiği) bi dünya yoktur bir ütopyadir (sadece endenozyada bi adada var böyle bişey sanirim) dişi seçim yapmaz olsa olsa seçilebilmek için kur yapar.

tenk yu...