bugün

entry'ler (174)

insanın olgunlaştığını hissettiği anlar

Mezara bir yakınını indirdiği andır.

almanyada herkesin osurması

Almanya'da yedi ay yaşadım. ilk gittiğim yer Hamburg tren istasyonu karşısında olan bir indirim marketiydi. Su ve atıştırmalık almaya girdim. Elimde 30 kg bavul sırtımda sırt çantası elde laptop çantası vs. Tam teçhizatlıyım yani. Amcam 50 cm önümde zaaaart diye bir ses çıkardı. Bir kendime geldim. Dedim noluyor. Neyse geri kalan süreçte alışmaya çalıştım. Alışamadım pek yalan yok.

kitap önerir misiniz

Kör Baykuş - Sadık Hidayet
Babamın Bavulu - Orhan Pamuk
Kuyucaklı Yusuf - Sabahattin Ali
Heba - Hasan Ali Toptaş
Yeraltından Notlar - Dostoyevski
Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - Erich Maria Remarque
Ermiş - Halil Cibran

çocuğunuz ateist olduğunu söylese ne yaparsınız

Kendi ayrı bir bireydir. Kararlarına ve görüşlerine dayanak olacak konuları kendi açısından açıklarsa saygı duymak gerekir

sözlük yazarlarını etkilemiş fikir adamları

Bence yazarlar da düşünürlerdir. O nedenle saymak isterim.

George Orwell (Siyaset)
Platon (Etik)
Sadık Hidayet (Empati yeteneği)
Sabahattin Ali (Sevgi ve hayat)
Dostoyevski (Nedenlerin kaynaklarını
bulma)
Yusuf Atılgan (Bilinçaltı farkındalığı)
Hasan Ali Toptaş (Naiflik, naziklik, üslup)

aldatmak

Herhangi bir canlıya yapılması kişi hakkına girilmesidir.Yapılmamalıdır. Bunun bahanesi olmaz.

alkol alıp zina yapıp kalbim temiz demek

Ya bu nasıl bir başlık. Alkol alır, sevişir size ne.Dozunda bırakıp kimseye ciddi zarar vermiyorsa (burada bu eylemleri gerçekleştiren kişinin mental ve bedensel sağlığı dahil) tekrar ediyorum size ne.

yazarları asla yarı yolda bırakmayan şeyler

Doğrusu kişinin kendisidir. Fakat ben napıyorum doğrusunu bilmeme rağmen inkar ediyorum.

değersizlik hissi

Sert olacak ama iyi bir partner, iyi bir gelir (kendine yetecek ve yardım edecek kadar), sevilen dostluklar, güven ilişkilerin olmadıkça hissetmekten kaçınamayacağın duygudur.

sözlük yazarlarının itirafları

Birkaç aydır çekip gitmeyi düşünüyorum. Çare değil biliyorum. Ama bazı şeyler ağır geliyor. Bazı şeyler sorun...

hayat

Ölüceğiz diye yaşamayalım mı ikileminde bırakan, tadı tuzu kişiden kişiye değişen, zamanın genelde galip geldiği süreç

hayat

Ölüceğiz diye yaşamayalım mı ikileminde bırakan, tadı tuzu kişiden kişiye değişen, zamanın genelde galip geldiği süreç

hayat

yazarların en sevdiği 1 kitap 1 film 1 şarkı

kitap: akıldışı ama öngörülebilir
film: usual suspects
şarkı: ohia- lioness

sözlüğe girme nedenleri

günlük söyleyemediğim eksik kalan şeyleri burada yazarak tamamlamak.

Edit: Söyleyemediğim şeyler artmış. Daha sık gireceğim

gecenin türk sanat müziği

https://www.youtube.com/w...6OKoW326l9ujKVAf2jmfBMRgw

iktisat okuyup iyi bir işe girebilmek

bu aralar davranışsal iktisat üzerine çalışmaktayım. bence gelecekte rol oynayacak. ya da ben öyle umuyorum.

gustav klimt

https://static1.squarespa...447876307599/?format=750w Tannenwald en sevdiğim resmidir. Benim klasik resime ve sanata ilgimi uyandıran ressamdır ayrıca.

en sinir öğretmen tipleri

bir sunum sırasında interaktif deney için aldığım çikolataların markası görüp; ben bu markayı kullanmıyorum yalnız deyip hevesimi kursağıma tıkayan hocadır. ya al yeme nolcak. içine etmişti sunumumun

adanalı bir kızla sevgli olmak

arabayla anarya gidip öyle durucam dediğimde bön bön bakmayacak kızdır.