bugün

ikisi de şömine sever.
nankörlük kanlarında var. evet.
Nankörlerdir.
ikisinin de sadece istediği sevgi ve ilgidir.
Erkekler de öküz falan mı o zaman.
ikisinde de boyunlari zayif noktalari.
kediye benzer kadınlar vardır. olabilir mümkündür. ama kadınlara benzer kedim olmadı hiç. hepsi asildi. ne koysam çanaklarına yerlerdi. karnını elletmez tırmalardı. ısırsa bile acıtmazdı canımı yakmazdı. hele bir kedim vardı sarı. sokakta sahibini tanımaz normalde kediler. bizimkisi yüz metreden koşa koşa gelir boynuma atlardı. böyle bir kadın görmedim ben daha. canımın sıkkın olduğunu anlardı -hayvan dersin- moralim düzelene dek yanımdan ayrılmazdı. bir gün yüzüme baktı (erkek kedi evde durmaz. bende 2-3 yaşına kadar durmuştu.) gitmek istediği belliydi. konuştum lan resmen, git dedim. gitti, bir iki defa uzaktan gördüm, eve gelmiş aramış beni bulamamış bir daha da görmedim zaten.
Ikisi de nankördür. Dogru soze ne hacet.
(bkz: sinsilik).
ikisi de nankördur daha fazlasını ister.
tırmalamayı severler.
Okşayınca ikisi de uysallaşır.
ikisi de sevimlidir. alıp kucağına beslemek istersin.
erkeklerle köpekler arsındaki benzerlikle aynıdır. köpeğe yemek werr beslersen sadık bir dost olur. yani bir erkek için bir delik kafidir. kadınlar sadakatsizliği ilgisizliği gördüklernde kedi olurlar. köpek olmaktan herzaman iyidir.
ikisinin de enseden tutulunca * kendilerine göre hoşuna gider.
boyundan sevince mırlıyormuş. (bkz: canım sen çok yanlış gelmişsin)
Memeleri vardır.
ikiside köpek sevmez . (bkz: anladın sen onu)
esmer hatun renkli gözlüyse bilhassa bu renk yeşil ise şap oturan benzerlik.
çok güzel açıklaması bulunan benzerliklerdir;

--spoiler--

• Bir kedi yabancı dolu bir odaya girdiğine kimin kucağına oturacağını bilir. Bir kadın da yabancı dolu bir bara girdiğinde o bardan kiminle çıkabileceğini bilir.
• Kediler doğaları gereği kıskanç yaratıklardır. Kedi dolu bir evde olsanız bile aynı anda tek bir kediyi (kendilerini) sevmenizi isterler. Tıpkı kadınlar gibi.
• Kediler de kadınlar da sahiplerinin hemcinslerine ilgi duymasından hoşlanmazlar.
• Bir kediyi eve getirdiğiniz anda sahip olduğunuz her şey aynı zamanda onun da olur. Tıpkı bir kadını eve getirdiğinizde olacağı gibi.
• Bir kediyle bir süre yaşadıktan sonra anlarsınız ki ne zaman işiniz olsa kediniz o zaman sizden ilgi ister. Ama siz ona ilgi göstermek istediğinizde ya sallamaz ya uyur ya da saklanırlar. Tıpkı kadınlar gibi!
• Bir kedi de bir kadın da sizin ilginizi istiyorsa mutlaka alır.
• Kediler de kadınlar kadar özgürdür. Onlara herhangi bir numara öğretemez, istediğiniz yönde eğitemez, çağırdığınızda gelmesini garanti edemezsiniz.

--spoiler--
kadınlar ve kediler, canları nasıl isterse öyle davranacaklardır; erkekler ve köpekler, kendilerini bu fikre alıştırsalar iyi ederler.
robert a. heinlein
bilimsel konuşalım, kızgınlık döneminde aynı kokuyu salmaları.
(bkz: kedi canını senin)
Kızıp bağırdığın zaman insanın da kedinin de dişisi küser...
Nankörler.