bugün

Hiç güzel değil bok gibi bi şey. Ben mesela her gün keşke erkek olsaydım diyorum dünyanın butun ülkelerinde daha avantajlilar. Helal olsun ama iyi olta.
Ayakta iseyebildigin icin Ne kadar sukretsen az.
bok gibi kanka.
ilk başta kötü gibi ama girince alışıyorsun.
Cok guzel. Sen de gelsene.

-tuhaf bir soru.
O kadar güzel ki anlatılamaz. Denesene.
türkiye'de yaşıyorsanız çok bir numarası yoktur aslında. çünkü size kadınlığınızı hissettirecek ( sadece cinsel manada değil sevgili ağır sapık kardeş) erkek sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. bakımlı, kültürlü, ne istediğini bilen ve entelektüel erkeklerle dolu bir ülkede yaşıyor olsaydık o zaman sayfalarca methiyeler düzebilirdim. ama işte... ah işte.
Hayır, en azından bugünlerde bu ülkede değil.
Sevildikçe güzel.
Kadın olmak güzel bir daha gelsem şu dünyaya yine kadın olmak isterdim. Kadının merhameti kadının sevgisi kadının güzelliği aranılacak şeyler.
kısaca hayvanlarla değil de insanlarla yaşıyorsanız kadın olmak çok güzel.
Bir daha gelsem erkek olmak isterdim.
Özenmeyin olm mal mısınız.
Kadın olmak erkek olmak değişen birşey yok birey olmak mesele. Başkıktaki yorumlar ne kadar bilinçli olduğunuzu gösteriyor aslında! Kadınlara da erkeklere de karışmaktan vazgeçin artık çok zor değil erkekler siz de kadın savunuculuğundan vazgeçin kadınlar iyidir güzeldir mantığından kurtulun lan. Kimsenin kimseyi savunmasına gerek yok.
Türkiye'de hiç de güzel değil. Bence dünyanın bazı yerlerinde de güzel değil ve bu da erkeklerin marifeti.
Anlatmakla bitmez güzellikleri var:

Kendi vücudundan yeni bir canlı yaratabilmek,
vücudunun estetik ve tapılası olması,
Merhametin ve anaçlığınla dünyayı güzelleştirebilmek,
kadınların asla sıkıcı ve durgun olmaması,
küçük bir gülümsemeyle pek çok sorunu çözebilmek.....

bu şekilde uzaar gider bu liste ama böyle bir dünyada önemi olmayan şeyler bunların hepsi. çok farklı düşünen insanların olduğu çok farklı bir dünyada kadın olmak tanrıça olmak kadar güzel olabilirdi ama bu dünyada hiçbir önemi yok. her yeri vahşet ve hırs kaplı olan bu dünyada kadının merhameti ve duru güzelliği bile içine petrol dökülmüş berrak su gibi zehirlenir ve bu zehir kadını da öldürür, onun dokunduğu kişileri de.
Çok güzel gelsene. Ama;

çok kısa giyinme laf atıyorlar.
Bi de çok kahkata atma adını çıkarırlar.
Tecavüze falan da sakın uğrama bi de hamile kalırsın doğurttururlar.
Araba da kullanma şeritler arası sıkıştırıyolar sürekli.
Gece gece taksiye de binme kötü gözle bakıyolar.
Otobüse bin mesela ama ayakta durma taciz ediyorlar.
Tacize uğrarsan da sakın hakkını arama suçlu çıkarırlar.
Öl mesela arkandan kesin iyi kadındı derler. Kadın olmak iyidir çünkü.
Kadın olmak konusunda yorum yapamayacağım lâkin kadın sıfatı güzel bir sıfat lan. Üzmeyin olum şunları yazık günah aq.
Evet burda önemli olan cinsiyeti olmayan "birey" dir. Bence insan olmak kolay ama işte.
aslında göreceli cevaplara sahip bir soru bu. bence kadın olmak zor gerçekten. çocuk doğurma, saç baş düzeni ( elbette erkeklerin birkaçı da dikkat ediyor) , adet dönemleri, vücudun gerçekten çok değişmesi, vs vs burada çocuk doğurma dışında, adetinde belli bir süre olmasıyla hayat boyunca hep bir mücadele içinde olunuyor. abi zor işte ya...