bugün

öncelikle belirteyim başlık karakter sınırlamasına takıldı. doğrusu: kadın cinayetlerinde ve tecavüzlerde salt erkeği suçlamak olacaktı.

neyse konumuza dönelim. rusya ve kanada gibi ülkelerde mini etek yasaklanmıştır. sebebi malum. aşırı derecede tahrik ediyor olması.

bir kadının üzerinde bu elbise varken tecavüze uğruyorsa ciddi bir indirime gidiliyor bu ülkelerde.

bakıyorsun kadınlar öyle bir giyiniyor ki, tecavüze kapı aralıyorlar. tabi bu şu demek asla değil, bir kadın isterse çıplak gezsin asla tecavüzü hak etmez. şahsi fikrim tecavüzcülerin her ne sebebten olura olsun direk recm edilmeleridir. sorgusuz sualsiz.

ama aynı mahkemenin kadına da bir ceza kesmesi gerektiğini düşünenlerdenim. net.

tekrar ediyorum tecavüzün asla bahanesi olamaz. kim tecavüz etmişse recm edilsin. ama kadınlarda tecavüze kapı aralamasın.

ben giyinirim tahrik olmasın demek, bu iş eğitimle çözülür demek sosyolojik bir alt yapıdan mahrumiyetin ve bencilliğin göstergesidir.

tecavüz ve kadına şiddet olaylarının en fazla eğitimli kesimde görüldüğünü biliyor olmalısınız.

gelelim kadın cinayetleri meselesine. sanki ak parti hükümeti döneminde artmış gibi kasıtlı olarak yayınlar yapılıyor.

bu cinayetler önceden de vardı. hatta daha fazla vardı. ama duyulmuyordu. zira bilgiye erişim bu kadar basit değildi. hele ki sosyal medyanın haber üzerindeki gücünü idrak ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

ilginçti kadına şiddet yine en fazla kendini modern ve laik diye tanımlayan kadınlar üzerinde dönüyor.

sokaklara bakın dayak yiyen kadınların bir çoğu açık. bu çok ilginç.

çok nadirdir kapalı bir kadının dayak yediği yahut kocası yahut sevgilisi!!! tarafından öldürüldüğü.

şunu da peşinen ifade edeyim. kadına kim el kaldırıyorsa o el yine devlet tarafından kesilsin. ama salt erkeğe ceza verilmesin. araştırılsın neden oldu diye.

yani sivrisineklerle uğraşılmasın bataklık kurutulsun.

her iki taraftada hata varsa buna sebeb olacak etmenler giderilsin.

daha geçen gün haberlerde izlemişsinizdir, kız babası uyurken eve erkek alıyor. sabah babası kıza bir tokat vuruyor. kız mahkemeye gidiyor ve babaya ceza veriliyor. 18 yaşındaki bir kız babasıbnın gözü önünde zina yapıyor ve ceza yine babasına kesiliyor.

bu kız hasbel kadar babası tarafından öldürülseydi, medya muhtemelen kadın cinayeti diye camış tezeği büyüklüğünde harflerle servis edecekti. halbuki hatanın yüzde doksanı kadında.

gerçi ben ne kadar anlatsamda anlamayacak bir kemalist guruh var.

mesele bataklığı kurutmakta gerisi hikaye.
olayın temeline inmeden yüzeysel tespit yapmaktır. insanı derin düşüncelere sevk eder.
(bkz: kadın cinayetlerini durduracağız platformu)
tamam su testisi su yolunda kırılır diyen ataların evlatlarıyız, tamam bazı kadınlar ayağını denk almiyor. bu yüzden ölüm hak diyen bir millet olmak gerekmiyor. kimseye dusmez kimseye ceza kesmek. kaldı ki güzel ülkemizde cinayet işlemek için karşılık alamamak yetiyor. gizem cinayetinde o küçücük çocuğun payı neydi?
tecavüze hiç değınmiyorum bahanesi yok bunun.
kanun önünde adam kayırmaktır.

http://www.haberturk.com/...yt-giymesi-tahrik-sayildi
erkekler beyinsiz ve iradesiz olduklarını kabul ediyorlarsa yanlıştır. ancak, akıllı ve iradeli-insan olduklarını iddia ediyorlarsa doğru bir davranış.
kemalist güruha Çarşaflı bir kadına tecavüz eden erkeği neyin tahrik ettiğini açıklayabilirseniz anlayacaklardır! açıklayabilirseniz tabii. Bunun 17 aylık bebeğe tecavüz eden versversiyonu da var, ondan bahsetmiyorum bile.
Farklı bir dış etkinin(uyuşturucu, alkol vs.) altında değilse bu olayın erkek faili, nazarımda 100de100 suçludur.
haktır.

lafınızı bilin lan. skik skik konuşmayın.
Olması gereken zaten budur. Sayın erkek yazar arkadaşlara şunu sormak istiyorum, biri mini etek giydi diye ırzına geçmeyi gerçekten kendinize hak olarak görüyor musunuz? Neymiş, tecavüze kapı aralamakmış. Gerçekten, sizinle birlikte olmak istemeyen bir kadına tecavüz edecek kadar aciz misiniz? O kadın tecavüze kapı aralamış olsa zaten kendi rızasıyla kabul eder, iş tecavüze kalmaz. Amacı oymuş zaten neden zora soksun? Yaptığınız hayvanlığa kılıf aramaktan başka bir şey değil bu. Daha dürtülerine söz geçiremeyen adamlar gelmiş burda ona buna laf ediyor.

Kadın cinayetlerine gelince, zaten burada cinsiyetin bir önemi yok. Kimse kimsenin yaşam hakkını elinden alamaz. Teşvik vardır ortada belki ama bu cinayeti meşru kılmaz.
--spoiler--
rusya ve kanada gibi ülkelerde mini etek yasaklanmıştır. sebebi malum. aşırı derecede tahrik ediyor olması.
--spoiler--

doğru bir yaklaşım. en kısa sürede bu coğrafyaya da gelmesini temenni ederim.
Rusya zaten bu aralar insan haklarına peş peşe tecavüzleri ile ve çomarlığı ile ünlü.

Avrupa insan hakları mahkemesinde her ay ceza alan bir devletin örnek alınmasının doğru bir fikir olduğunu sanmıyorum.

Bunun yanı sıra tecavüz vakasında cinsiyet farketmeksizin tecavüzcü suçlu tecavüz edilen mağdurdur. Yasal kalifikasiyonlar bu yönde, sözde tecavüzcü masum olsa, tecavüzcü olmadığını kanıtlar idi ve o zaman da zaten suçlu gözü ile bakılmazdı değil mi?

Cinayet meselesi ise kültürel bir sorun artık. hayvanlığın anlamı yok, bal gibi de biliyorsunuz ki söz konusu cinayetler 'namus cinayeti' adı altında işleniyorlar.

Ve bir insanın canına onu bir mal varlığı olarak algıladığın için, ve güçsüz olduğu için bu kadar kolayca be sıkça kiyabilmek. Hatta bunun neredeyse her hafta tekrarlanması büyük bir sorundur.

Materyel suç erkeklerin olsa da, o MANTALiTEYE gelmelerine sebep olan adan z'ye her faktör suçludur.

Bu devletin artık hastalığa dönüşmüş arap mantalitesinden kurtulması gerekiyor.
Başka çözümü yok.
Kadın tecavüz ve cinayetlerinde ince elemek ve sık dokumak gerekliliği hukukun üzerinde durması gereken konudur. Toplumda duyar kasmak adına bu gibi iğrenç olaylarda erkeğin suçu azımsanmayacak kadar yüksek olsada erkeği doğrudan hedef alan suçlayıcı ve linç edici duyar kültürü olumlu yaklaşım olsada bu anlayış bazı zaman bazı kadınların tecavüz konularında erkeği hedef haline getirmesine cinayet olaylarında ise olayın iç yüzünü bilmeden hedefe erkeğin doğrudan koyulmasına neden olmaktadır. Ha tamam cinayetin haklı gerekçesi olmayabilir ancak yaşamayan bilemez sözünden yola çıkıyor ve kimi zaman çevremde erkeğin sınırlarını zorlayan kadın davranışları ile karşılaştığım için ne diyeceğimi bilemiyorum. Kısacası iki ucu boklu değnek bu konularda erkeğe neresinden tutarsa tutsun boku yemek düşer.
Erkek şiddeti ve kadın cinayetleri ile ilgili yazdığım ve bir Uluslararası Eğitim Dergisinde yayınlanan makaleyi okumak ve değerli yorumları ile katkı sağlamak isteyenler şu linkten makaleyi indirebilir.
http://www.ijetsar.com/download/article-file/308696