bugün

% 74 gibi ezici bir üstünlükle hayır oyu vermiş ilçe.
--spoiler--
yana yana kül olayım, unutup yine sevdalanayım
Geçmem bir daha Kadıköy'den
--spoiler--
(bkz: 2-2 derneği)
istanbul'un en güzel, en eğlenceli, en moda'lı ve en keyifli ilçelerinden biridir; fenerbahçenin maçı yoksa... özellikle de galatasarayımla.
ulan bugün ettiğim küfrün, yaşadığım sinir harbinin ve asabiliğin haddi hesabı yok. gelmez olaydım bugün kadıköy'e. anaaaaam. sürü halinde gezip boğanın orda marş okuyanlar yüzünden zehir oldu kadıköy, allahtan moda sakindi.
istanbulda bana en çok huzur veren yerdir. herşeyi çok iyidir.cimbomlu oranıda oldukça fazladır. eski sevgilinizi görmek istiyorsanız gidiniz.
(bkz: eminönü karaköy iskelesi)
Eskilerde nezih bir yer olan ama şimdi, garip garip tiplerden geçilmeyen yer.
sahillerinin tadı bir başka olan ilçem.

(bkz: caddebostan) (bkz: moda)
her köşesi, her kaldırım taşı caddesi sokağı denizi rüzgarı bir şey anlatır size dinlemeyi bilirseniz.
istanbul'daki eylemlerin çoğunun yapıldığı istanbul anadolu yakası ilçesi.
istanbul'un en gözde semtlerinden birisi. Yaşaması bir o kadar da zevkli olan ilçesi.
görsel
evime sadece 5 dakika mesafede olan, ömrümün geçtiği ve allah uzun ömür verirse geçeceği semt.
istanbulun en güzel semti.
görsel
hayatımın ,ev dışındaki bölümlerinin çoğu burada geçmiştir.istanbulun en güzel ilçesidir*. içinde bulunduğunuz her ruhsal duruma ayak uydurabilir. kısacası kadıköy'ü yaşayanlar bilir efenim anlatmakla olmaz,onun o ara sokaklarının kokusunu birkez alsanız bir daha asla unutmazsınız.
görsel
insanların yüzlerinde bir tebessümle dolaşabildiği ender yerlerdendir.
benim için istanbul'un anlamıdır kadıköy. kadıköy dediğin özgürce sokaklarda dolaşabilmektir. kemal'in yerinde türk kahvesi içerken sohbet etmektir arkadaşlarla. yazları yakamozun en güzelini izlemektir fenerbahçe burnundan. sevgiliyle dolaşmaktır altıyolda. gemi direklerinin birbirlerine vurdukları zaman çıkan o metalik sese aşık olmaktır marina içinde. yargılanmadan yaşanabilecek en güzel yerdir istanbulda. yağmurda yürünecek, sarhoş olunacak, aşık olunacak en güzel yeridir istanbul'un.
bugün yağmura teslim olmuş soğuk havanın etkisiyle genede güzel ve güzel olan semt. ayrıca ara sokaklara dalıp internet kafe arayışına geçtiğimde ucuz bir otelden çıkan çifte gözüm ilişti. adamın yüzünde bir mutluluk kadında bir acelelik sanki bir yerlere yetişecek. adam o tiple o hatunu nasıl kaldırdı ona anlam veremiyorum ben. kadın sevgilisi bunun. * *
pazartesi geceleri kapılarını inlere ve cinlere açan istanbul'un en sevdiğim 2. semti. gece içmek için bulabileceğin en alternatif mekan arka oda'dır orda da bira 7.5 liradır.
beşiktaş ile eminönü iskeleleri arasındaki alana devasa boyutlarda karınca maketleri koyulan güzide ilçem. arkadaş sanat anlıyoruz da yani başka birşey bulunamamış mı maketi yapılcak tiksinen var sevmeyen var. bir antiböcekçi olarak ilk gördüğümde tırstım.
bugün beni ve daha birçok kişiyi dolandırmaya kalkışan ayakkabı boyacılarıyla dolu sokaklarıyla hayal kırıklığı yaratan semt.
uzun zamandır görmek nasip olmamış güzide istanbul semti.
mutsuz, dertli, çileli, terli günlerimin başkenti.