1. 1.
  muhah gülmekten öldürmüş tweet. kürtler götünü yıkasın önce sonra devlet kurmayı hep birlikte düşünürüz.

  bunun için önce tokmakçıları abd den izin alacaklar. (ki abd ortadoğu da tamamen söz sahibi olmadan bu mümkün değil) sonra türkiye babalarından rica edecekler. pkk pyd silah bırakıp tövbe edip insan gibi yaşamayı öğrenecek ki sonra düşünürüz.

  kürtler devlet kuruyor
  2 -1 ... timarli sipahi neferi
 2. 2.
  kavram karmaşası yaşayan insanların varlığını savunduğu olay. hangisi doğru kendileri de bilmiyor. daha kuramadan böldüler, bravo tebrik ediyorum kendilerini bölücülükte limit nirvana amına koyayım

  toprakları konusunda bi kısmı kuzey ırak der, bi kısmı suriye der, bir kısmı türkiye topraklarını sayacak kadar şuursuzdur. daha neresi kendileri de bilmiyorlar.

  tarihleri konusunda hepsinin farklı vakitleri var, kimi selehatddin eyyübi der, kimi 1500 lü yıllardır, kimisi türklerden yani m.s. 1000 yılından önce oradaydık der, hatta o tarihlerde olan moğolları(ilhanlıları) ataları zanneder,kimi çıkar medler der kimi partlar der

  dini görüşlerine karar verememişler, kimisi çoğunluk ateist der, kimi zerdüşt der, kimisi yezidi der, kimi elhamdülillah der.

  dil konusunda kimi kurmanci, zaza çok der, öbürü zazalar bizden değil ki der.

  ırakta yaşayanları devlet bura, asimile olmuş türk topraklarındaki kürtleri alacağız der, kimisi diyarbakır merkez biz onları alacağız der.

  adamlar kendi halkından kaçıp istanbul, ankara, izmire gelir. yurt dışına gider akrabalarından saklanır sonra sosyal medya da ahkam keser.

  abd başlarından çekilse bir birlerini boğazlayacak adamlar, hepsi abd olmazsa ilk şu aşireti yok edelim diye fırsat kolluyor.

  Dinciler bile tutarlı olabilirken bu adamlarda hiç tutarlılık yok. ypg'nin amerika tarafından sınıra koyulması haberini önceden alan bir kaç kişi ve öğrendikten sonra gelen terör sempatizanları sürekli başlığa yazmaya başladı. bir kaç ay önce de buna benzer bir durum oldu, sahip abd yalnız bıraktı 30 yıllık kazanımlarını bir seçimde kaybettiler. bu sefer tek kaldıklarında daha fazlasını kaybedecekler. bunu idrak edemeyip hala el maşası olan adam da akıl yoktur.

  batıda destekçileri varsa bi zahmet istanbul, ankara ve izmir başta olmak üzere türk şehirlerini boşaltsınlar. kaldı ki 1 tanesi gitmez. bunlar boş işler, boş uğraşlar.
  4 ... lin kuei