bugün

erkeklere göre daha az meydana geldiği düşünülen eylem. aldatmak kavramına nasıl bakıldığına göre kimin daha çok yaptığı değişir.

efenim bana göre aldatmak beynen de olur bedenen de. yaşadığım ve gözlemlediklerime dayanarak söylüyorum ki kızlar daha az aldatmaz. sadece bişi yaşadıkalrında daha az belli ederler. bütün belirtileri ortadan kaldırırlar. hayır telefonlarına aldattıkları şahsın ismini bir kız ismiyle kaydetmezler. ismi hiç kaydetmezler. karşı taraf arandıgında yada mesaj geldiğinde yanlış numara derler. ama erkek böyle yapmaz bir şekilde ele verir kendini. erkek yalan söyleyemez. kız söylediği yalana kendi bile inanır.

kızların aldatması daha tehlikelidir. çünkü ilk başta erkek bedenen kadın beynen aldatmayı daha çok gerçekleştirir. örneğin erkek kişi tek gece yaşadığı şeyi ertesi gün düşünmezken kız gece yatağına girdiğinde "o" nu düşünür hayal kurar. hangisi daha çok acı verir tartşılır ama hatun kişi hoşlanmaya başladığı zaman cinselliği de bunla beraber yaşayacaktır. zaten hoşlanmaya başlaması aldatmaktır. başka şeyler de yaşayınca o kişiden kopması daha zor olacaktır, bağlanacaktır. bütün bunlar kızların aldatmasının daha tehlikeli olduğunu düşündürür.

erkek aldatır belki zaafından belki kız arkadaşı cinsel anlamda tatmin edemediğinden falan filan (sebepler çeşitlendirilebilir). gelir geçer karşı taraftaki kız, duygusal bir şey hissettirmez erkeğe belki. ama kız aldatırsa gösterilen ilgiye yenik düşer ve olaylar gelişir. aşık olur, sevgilisi yerine hep onu düşünür vesaire. hele ki erkek arkadaşın ilgi göstermediği bir dönemde biri çıkıp görmediği ilgiyi, sevgiyi gösteriyorsa (göteriyor gibi yapıyorsa) yaşanılası çok muhtemel durumdur.

yani söyleyeceğim şudur ki kızların aldatması erkeklerin aldatmasına kıyasla daha tehlikelidir bana göre. hangi taraf daha çok aldatır tartışılır.

erkek arkadaşı cinsel olarak onu tatmin etmiyor diye tek gecelik ilişki yaşayan kız yok mudur, vardır tabiki. ama ben genelde gördüklerimden, bildiklerimden yola çıktım efenim. nokta.
nasıl ki namus , aşk , sadakat , hoşgörü sadece kadınlarda bulunan bir özellikler değilse , aldatma , yalan , terk etme gibi durumlarında sadece erkeklerde olmadığının göstergesidir. cinsiyetler farklı olsa da insani hatalar aynı .
farkedilmesi erkeklerinkine kıyasla daha zor olandır. zira en aptal kız delilleri yok etme noktasında en zeki erkekten daha başarılıdır.

-peki kadınlar yalancı mıdır?
-master degree.

(bkz: cem yılmaz)
Erkeğin aldatmasından pek farkı olmayan durum. ihanetin her türlüsü mide bulandırıcı bunu kadında yapsa aynı erkekte hiç aldatmadım ama aldatıldımmı bilmiyorum aldatıldıysam günahı kellesine.
bir zamanlar nadir olan bir durumken şimdilerde aldatmayanı nadir bulunur.
(bkz: farklı penis manyaklığı)
(bkz: erkeklerin aldatması)

(bkz: aldatma nedenleri)
daha önce aldatıldıklarını anladıklarını kanıtlayan hadisedir. erkekler suç işler, kadınlar öc alır.
--spoiler--
kızım senin kolların yok mu her gelene bacaklarını açıyorsun
--spoiler--
(bkz: erkeklerin aldatmasi) kadar yaygin degildir.
erkeklerin kadınları erkeklerle aldatmasından dolayı zaten kadınların kızların aldatması o kadar yaygın değildir. hay yolunuza.
%99 oranla sevgilisinin suçudur.
erkeklerin aldatmasında bu aran %1'e düşer.
erkeğin aldatması genellikle ihtiyaçlarını gidermeye yöneliktir ancak kadın aldatırsa... duygularla da aldatır genel olarak.

yani kadının aldatması her zaman için erkek için de kadın için de daha ağır bi durumdur...
doğal olmayan durum. şöyle ki biyolojik açıdan erkek birey neredeyse sınırsız üreme aktivitesine sahipken dişi birey ikiz ihtimalini göz ardı edersek 9 ayda bir üreyebilir. ve bunun yanında üreme olayı dişiyi erkekten çok daha fazla etkiler. sonuç olarak dişinin partnerine bağlılığı artar. yamulmuyorsam arthur schopenhauer in sözüydü.

edit: vay anasını ilk defa bu adamın soy adını doğru yazdım. uykusuzluktan olsagerek.
(bkz: cuckold)
erkeklerin aldatmasından daha yaygın bir olaydır.
zeka ürünüdür. biz erkekler mal gibi aldatır, elimize yüzümüze bulaştırırız ama kızlar uzun bir süre bize o lavuğu "kuzen,komşu,ortaokul arkadaşı,sevgilisi var zaten ya" diye yutturur.
aldatmadan kasıt erkek arkadaşına ayrıldığını söylemeden başkasıyla ilişkiye başlamasıysa tamamen karakter meselesidir erkek kız fark etmez ama bence aldatma düşünceyle bile olabilir ille fiziksel eyleme dönüşmesi gerekmez.
%100 oranla kızın suçudur.

hala liseliler var herhalde bu ortamda. hala kızların pamuk prenses olduğunu sanma sendromonu atlatamamışlar.

arkadaş bunlar 13-14 yaşındayken biz daha plastik şişeleri buruşturup top yapıp oynadığımız zamanlarda sevgili diziyor , yetmiyor lise bitene kadarda bizim koskoca bir hayatta kazanamayacağımız sex tecrübesine kavuşuyor.

senin azıcık gözün açıldığında kendisi 7. yi 8. dizerken yani sen denk geliyorsun.
senle yada herhangi biriyle ilişkisi başladığında ne oluyor söyleyimmi?
o sırada eski sevgilileri aramaya başlıyor bu kızı. "özledim" diyorlar.

günde askıntı olan 10 kişiyi saymıyorum bak.
tüm bunlardan sonra kız bunlardan birinin oltasına düşerse ki düşer. suç "erkeğin" olmaz. kızın olur.
bir kiza hic yakismayan harekettir. ayrilin ondan sonra baskasiyla birlikte olun. ayrilmak size yakisiyor aldatmak degil.
Kendi itiraf etmezse anlayamazsınız orası sıkıntı. Bu ahlaksızlığı itiraf edene dürüst de denmez kaşar desen bu sefer karı alınır.