bugün

günümüzde almanya milli takımı teknik direktörlüğü yapan efsanevi alman forvet.dünya kupaları tarihinde attığı 11 gol ile en çok gol atan *2.alman futbolcudur.
enkaz devralıp apartman inşa eden teknik adam,takdire şayan...
ailesi ekmek firini isleten, mütevazi bir hayat sürmeyi secen, futbolculariyla diyalogunu cok iyi tutup almanyayi tam bit takim haline getiren, almanlarin cok sevdigi eskinin futbolcusu,simdinin teknik direktörü.
futbol oynadığı dönemde fifa serisinde acayip bir futbolcu idi. aldığım her takıma transfer ederdim. ama sonradan farkettim ben bunu sırf saçlarından dolayı sevmişim, oyunda uzun yele gibi altın sarısı saçları vardı. şimdi dünya kupasında görüyorum da nerde o benim fifa 98 deki klinsmannım nerde bu.. *
futbolculuğunda attığı estetik gollerle hoş bir seda bırakmıştır bu abi...
rivayetler her zaman gerçeği söylemez,adam fantastiktir...
aslolan çok gol atmak değil iyi gol atmaktır...
aradan çok az vakit geçmesine rağmen jardel i anımsayan yok,ama klinsmann hala muhabbette var...
alman futbolunun en önemli gocülerinden biridir. 1990 yılında dünya kupasını kazanan efsanevi alman milli takımında görev almıştır. 2006 dünya kupasında alman milli takımının teknik direktörüdür.
estetik gollerin sahibi, almanların meşhur forveti. tottenham hotspurs formasıyla geçirdiği ağır sakatlık sebebiyle futboldan erken kopmak zorunda kalmıştır.
şu an yaşları 25-30 arası olan insanların mahalle maçlarında kendilerine idol olarak aldığı büyük golcülerden.
muhteşem forvet, kaliteli teknik adam.
sezon sonunda kulüpten ayrılacak olan Ottmar Hitzfeld'in yerine bayern münih teknik direktörü olması kesinleşmiştir. kendisi 1 Temmuz 2008 tarihinden itibaren göreve başlayacaktır.

Almanya'da düzenlenen 2006 Dünya Kupası'nda Almanya'ya üçüncülük kazandıran Klinsmann, 1995-1997 yılları arasında bu kulüpte oynamış, bu dönemde UEFA Kupası'nı kazanmış ve Alman ligi şampiyonu olmuştu.
ilkokul aşkım. hayatım boyunca izlediğim uluslararası maçların yegane sebebi. 18 numara, alman milli. *
http://www.brandorphin.co...post/cm_archiv/000325.php

şimdi baktım hala yakışıklı:
görsel
gün itibariyle bayern münih'den kovulmus teknik direktör.
(bkz: klinsi)
ömrünün geri kalanini balikcilikla gecirmesi gereken adam. insallah gs bu adami almaz.
futbolculuğunda kurtken teknik direktörlüğünde maskara olanlardan.
(bkz: gheorghe hagi)
(bkz: marco van basten)
adnan polat galatasaray'ın başına getirir diye tırım tırım tırstığım teknik adam. futbolcu olarak ne kadar efsaneyse de teknik adamlık bakımından bülent korkmaz'dan fazlası yoktur, eksiği çoktur...
Bu adam öyle goller kaçırırdı ki Hakan Şükür'e bile rahmet okuturdu ama öyle fantastik gollerde atardı ki onlarca kere spikerlerden "bunu sadece klinsmann atabilirdi" diye duymuşluğum vardır. Teknik direktörlüğüne bakıyorum Alman Milli Takımı'na 2006 senesinde Dünya Kupası'nda mükemmel futbol oynatmış ama bu sene Bayern Munchen'de bavyeralılara saç baş yoldurtmuştur. Yok mu bunun orta yolu?
geçtiğimiz günlerde bayern münich ten kovulan,şimdilerde adı bülent korkmaz ın yerine galatasaray için anılan eski futbolcu,yeni teknik direktör.
geçtiğimiz yılın tam bu günlerinde en gözde boş antrenörlerden biri iken şu anda bayern münih'ten kovulmuş boş bir antrenör konumunda olan teknik direktör.
futbolculuğu döneminde tapardı buna almanlar. sarı saçları, üstün fiziği ve agresif oyunuyla güzel ve sağlıklı üstün alman ırkı hayallerinin vücud bulmuş şekli gibiydi adeta. günümüzdeki muadili olarak ise, gerek fiziği gerek oyun stiliyle kendisine bir hayli benzeyen liverpoollu torres gösterilebilir pekala.
türk milli takımının başına geçmesi gündemde olan teknik direktör. bayern munih macerasını hatırlatanlara "klup takımlarında cok başarısız ama milli takımlarda çok iyi" cevabını veriyor diğerleri. bekleyip görelim.
bir çok futbolseverin idolü olan alman futbol dehası.
abartılan bir teknik direktör.efendim zaten takır takır top oynayan almanya'yı ben de dünya 3. yapardım.

hem kendisi bayern münih gibi bir takımı da başarıya taşıyamadı.ııh, olmamış bu teknik direktör.
iyi futbolcu, kötü teknik direktör zincrinin halkalarından biri. hagi, van basten, gullit, reykart derken klinsmann da eklendi oraya.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar