1. 1.
  (Joint Photographic Experts Group). Dijital ortamda renkli resim ve fotoğraflar için kullanılan bir data sıkıştırma tekniğidir.
  4 ... zall
 2. 2.
  bilgisayarda kullanılan güzide bir resim formatı.****
  3 ... sosyoklon
 3. 3.
  sıkıştırma formatıdır. geliştirilmiş sıkıştırma seçeneklerine sahiptir. 256 rengi ve milyon rengi destekler. basılabilir ama basmamayı tercih etmeliyiz. pc' de az yer kaplar. nette yaygın olarak kullanılır.
  2 ... marla singer
 4. 4.
  kota dostu bi formattır.anti bitmapçiler kullanır.
  -1 ... monolith
 5. 5.
  bmp'nin siki$tirilmi$i, daha az yer kaplayani, daha mutevazisi, daha cok kullanilan, daha yaygini; resim formatlari icinde en sevileni, resim formatlarinin celebritysi bir nevi. kanlisi bmp kiskanc ve oburdur. diski yer bitirir.
  ... iktidarsiz tecavuzcu
 6. 6.
  Çözünürlüğü ve renk sayısı çok fazla durağan grafikleri yüksek oranda sıkıştırıp saklayabilen bir grafik formatıdır. JPEG formatı grafik dosyalarında sıkıştırma yaparken "tolerans oranları" kullanır. Bu oranlar dosyanın gerçeğe yakınlık derecesini belirtir.
  24 bit renkli resimleri kayıpla sıkıştıran bir dosya formatı yoktu, zira sadece sıkıştırma metodu belirlenmişti, bu da bazı kullanıcıların, başka programlar tarafından üretilen resimlerin okunmasında problemler yaşamasına neden oldu. Sonradan JPEG, belirgin bir dosya formatı tanımlandı, JPEG File Interchange Format (JFIF). Standart dosya uzantısı olarak JIF (ya da JFIF)'i öngörüyor, ancak ne yazık ki birçok program buna uymuyor ve eski uzantı olan JPG'yi kullanmaya devam ediyorlar.
  ... jonksiyon
 7. 7.
  7.nesil taze bir yazar.
  ... saklanan saman
 8. 8.
  bir tür format olmakla birlikte bugün doğum günü olan yazarında nickidir. mutlu yıllar.
  ... palareis
 9. 9.
  bu dosyanın karşı tarafa gitmemesinin sebebi win10 da fotoğraf görüntüleyicisi olmamasıyla mı yoksa karşı tarafın serverında sorun olmasından mı kaynaklı bilemediğim gıcık dosya uzantısı.
  1 ... sekerportakal
 10. 10.
  Masaüstü yayıncılıkta son yıllarda sık kullanılan kalitesiz görsel formatı. Tüm detayları kaybeder.
  ... lipsoz