bugün

hollanda lı olduğunu hatırladığım eski bir arrows pilotuydu. yarış kazanıyım önümdekini geçeyim strateji yapıyım gibi olaylarda gözü olmayıp hacı virajda ben buna çarptım mıydı olduğu yerde çeviririm belki bende yarışa geri dönerim tarzı agresifliğe sahiptir. tur bindirilmesi olayına hiç tahammülü yoktur , zira bu yolda kaç yiğit helak olmuştur jos verstappen tarafından biçilmek suretiyle.

uçan hollandalı terimi belki bu adamdan dolayı bu kadar anlam kazanmış da olabilir. şimdi düşündüm bunu evet mantıklı.
kendisine tur bindirmeye çalışan pilotlarla yaptığı kaza sayısı 6 imiş. işte bu yüzden eskiden tur bindirmeler bile zevkliydi.
arrows takımının el emeği, göz nuru. gaston mazzacane ile birlikte isminin hakkını veremeyen kişilerden.

bir de f1 challenge oyununda, multiplayer'da bir zamanlar sıklıkla kapıştığımız ve bizi toza boğmuşluğu çok olan bir elemanın nick'i idi. belçikalı veya brezilyalıydı keranacı.
1972 doğumlu hollanda'lı eski f1 pilotu. Benetton, Simtek, Footwork, Tyrrell, Stewart, Arrows ve Minardi takımlarında yarışmış ve kariyeri boyunca 17 puan toplamıştır.
arrows u ile yarışırken renault flash kullanıyormuşcasına davranırdı.

düzlük gördü mü basar da basar, hız ölçüm noktasında en yüksek hıza çıkar, sonra frenajda araç durmadığından kaçış noktasına doğru yol alırdı.

giancarlo fisichella götünün şansının yarısı şu adamda olsaydı da kalbur üstü bir takımda yarışsaydı, en az bir montoya olurdu.
max verstappen'in babası. max'tan nefret ediyorsak sebebi bu adamdır zira ergenliği, gereksiz agresifliği, aptallığı vs olumsuz özelliklerini babasından aldığı belli. yarıştığı dönemi izleyemedim yaş itibariyle, pek bilmiyorum ama anlatılanlara bakılırsa pek bi farkı yokmuş oğlundan.
ergenstappen ile nesil olduklarını göstermiştir. babadan oğula nesil bu şerefsizler.

görsel
ayrıca;

(bkz: ağlama melis)