bugün

augustan donemine damgasini vuran uc onemli yazardan biridir. gulliver's travels ve a modest proposal gibi dunyaca unlu eserleri incelendiginde ne kadar basarili bir yazar oldugu anlasilabilir. o kadar ciddi bir dille laflarini dokundurur ki afallatir adami ve gulumsetir.
''Bir şeyi istediğimiz zaman hep onun çekici yanlarını görürüz,
onu elde ettikten sonra da hep kötü yanlarını buluruz.'' demiştir.

enis batur, 'kara mizah antolojisi' adlı kitabında swift'e
kara mizahın babaları arasında yer vermiştir.*
"dünyaya bir dahi geldiğinde onu şu işaretten anlarsınız; tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir" sözünün sahibi çok haklı kişidir.
farklı mezheplere bağlı kiliselerin uzlaşması gerektiği savunan irlandalı yazar.
görsel
Mezartaşında;
“Burada vahşi haksızlıklar karşısında kalbi paramparça biri yatıyor”
yazar.
''dünyaya gerçek bir dahi geldiğinde; onu şu işaretten tanıyabiliriz ; tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir''

sözünü söyleyen ingiliz edebiyatçı.
taylor swift'in amcasının oğludur diyerek cahilligimi vurgulamak istiyorum,öyle olurda yüzünüz güler diye dedim . nese bb öptüm.
Dünyaya gerçek bir dahi geldiğinde onu şu işaretten anlayabiliriz: Bütün ahmaklar ona karşı birleşir. Sözünün sahibidir.

Bu söz bana çok tanıdık geliyor.

(bkz: Şer ittifakı)
gulliver'in seyahatleri kitabında, daha o yıllarda, mars'ın iki uydusunun yörüngelerini virgülüne kadar yazmış olan yazardır...

tüyler ürpertici!

https://www.facebook.com/...88950/?type=1&theater
ingiltere ve ingiltere ve irlanda.

o da irlanda'nın çamur kokan sefaletinden gelmiş zamana. güliver'in gezerken gittiği yerlere serpiştirdiği neşelerden hayat ona; keder, hüzün ve acı olarak yol almış. uzamış yollar. hepsi büyüyüp okula başladığında gözlerimize inmiş. bakma öyle yollarında canı var. öyle demedi mi güliver, biz mi yanlış anladık yoksa ?

yoksa o kocaman bedenine elbise diken terziler, tüm kumaşları jonathan'ın kalbinden mi çalmış ?
belkide çaldıkları bir kelimedir ?

-irlanda
O küçük insanlar ruyama giriyordu it herif.
"hiçbir akıllı adam, daha genç olmayı istememiştir. " sözünün sahibi. bu fikre sonuna dek katılsam da çevremdeki hiç kimse bundan hoşnut olmamaktadır. yüzeyseller sizi. swh
(bkz: #1929508)
(bkz: #1929558)
büyük satirist.