Çin'in jiangsu suning takımında forma giyen ve az önce golünü atan eski galatasaray'lı forvet.

iki gol daha at da uğraştırma bizi jô.
az önce rakiple top arasına vucudunu koyup gözlerimi yaşartan dopçu, olm şunu galatasaraydakende yapabilseydin yıldızdın şimdi geçde olsa kuvvetlenmiş kerata.
galatasaray'ın elinden kaçan bir dünya yıldızı daha.
libertadores kupası'nda attığı 7 gol ile takımına kupayı getirmiş ve gol kralı olmuştur.
Eğer 3 sene önce kendini futbola verseydi Agüero'nun yanında oynayacak olan forvettir. Cska moscow'da vatandaşı vagner love ile beraber zamanında rusya'yı sallamışlığı vardır.

AYrıca;

Vagner love-jo-daniel carvalho hücum üçlüsü diye ruslara resital vermişlerdir.
brezilya'ya geri döndükten sonra tekrar coşan, milli takıma seçilmeyi başarıp ordada da boş durmayan eski galatasaraylı.
Şu zamanlarda brezilya a milli takımına epey uzun zaman sonra çağrılan, galatasaray'ın da zamanında başını oldukça ağrıtan ince sıska bir forvet.
Atletico Mineiro da oynayan eski galatasaraylı futbolcu. an itibariyle dehşet bir gol atmıştır.
manchester city'den internacional'e transfer olmuştur.
m.city de guizada gol atar aga dedirten überyıldız .
salzburg'un göğüslerini emdi dün gece. 1 gol.
şimdi golleri sıralayan, ah ulan rıza tadında bir insan.
galatasaray in hiper süper yildizi.
bir nevi sergen yalçın. çok çalışması lazım çok. ama onda o ışığı göremiyorum ben. yıllar sonra deriz: "lan bize böle böle bi adam gelmişti, ne oldu ona?"

aklıma gelen edit: tabi sergen yalçını hatırlıyoruz, fazlasıyla yetenekli olduğundan dolayı ama bunda o da yok.
öncelikle sadece televizyonda değil sözlükte de pek çok skor yorumcusu varmış onu gösterdi bize. haldun üstünel' in iyi bir transferidir. çok uygun şartlarda kaliteli bir futbolcu eksik olan bölgeye getirilmiştir ve bu bir başarıdır, tıpkı fenerbahçe' nin guiza' yı, anelka' yı, ortega' yı alması gibi bir başarıdır. uyum sorunu yaşamış olabilir, disiplinsiz olabilir ya da herhangi başka bir nedenden dolayı verim alınamamış olabilir bu çok açık şekilde ortada. başarısız oldu jo, ama bunun için ne haldun üstünel ne de galatasaray' ın transfer politikası eleştirilemez. fenerbahçe ortega' yı, anelka' yı aldığı zaman galatasaraylı oalrak ben bile heyecanlandım böyle kaliteli adamlar bu lige geldiği için. sonuca bakıp kötü transfer demek kolay. peki bu aamlar geldiğinde gazeteleri açıp neler yazılmış bir okuyun bakalım.
peşindeyiz haldun üstünel devam et.

jo izinsiz ülkesine gitmiş bu arada. zaten kiralık gelmişti, geldiği gibi döner takımına. baros, kewell tuttu; jo, lincoln tutmadı mesela. biraz da şans bu işler. dünyuanın en büyük takımlarında bile oluyor böyle şeyler. real madrid' de kaka tartışılıyor şu an. varın düşünün gerisini.
henüz bize transferinin internette duyurulduğu vakit bu sikimsonik adamı baş tacı etti renktaşlarım, yapmayın etmeyin dedik, dinletemedik. günlerce "bomba adam geliyor" deyü ziktiler kafamızı, çıka çıka jo çıkmıştı ya, o an yaşadığım hayal kırıklığının adı yoktur. şimdi alın süper yıldızınızı, gidin rio'da karşılıklı alman kale oynayın. daha da patlak balonları yıldız adı altında görmek istemiyorum parçalı formayla.
gs ye geleceği/geldiği gün salyaları akan gs li taraftarlarda hayal kırıklığı yaratan alemci futbolcudur. gün itibariyle takımdan ve ülkeden firar ettiği yazılıp çizilmektedir.
haldun üstünel mucizesidir. naptı allah aşkına şu alınan mucizeler? *
transfer edildiğinde bazı galatasaray'lı fanatikler nickaltıma bu transferi hazmedemediğimi falan yazmışlardı şimdi ne düşünüyorlar merak içindeyim.

(#7097104)
(bkz: güle güle boncuk)
hiç sevmiyordum zaten.
elde patlayıp ülkesine kaçan haldun mucizesi. gidişiyle galatasaraylıları sevince boğmuş anlaşılan.

oysa her şey ne güzel başlamıştı;
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

haldun bi rahat dur yav, oynama çoluk çocuğun duygularıyla.*
(bkz: #7980014) bu sözlerin aynısının kendisi için de geçerli olduğu futbol karakteri olmayan alemcidir.

adios jo..
sol framede adını görünce kaçtı sandığım.

neden sonra edit: aaa şaka gibi hakkaten kaçmış lan.*
galatasaray'ın son zamanlardaki transfer cahilliğine bir örnektir.
ntvspor'un haberine göre izinsiz olarak ülkesine giden futbolcu.