bugün

Sex, yalanlarla dolmuş,
Beden, gerçeği görmeye çalışsada,
Kurallarla bastırılmış olduğundan,
Beceremiyor! !

Bedenlerimizi, laflarla sakatlıyoruz,
Toplum, gerçekten hissettiğimizi,
söy-le-ye-me-me-nin, başarı olduğunu,
öğretmiş bize.
Öldür beni. Öldür seni yaratan çocuğu. Öldür baştan çıkarıcı şehvet senatörünü.

Bu topraklara getiren seni..

Jim Morrison.
görsel
nam- ı diğer lizard king. 27 yaşında dünyaya veda etmiştir; fakat ölümü hakkında birçok söylenti vardır. bunlardan biri de aslında ölmeyip, şöhretten bıktığı için hawai' ye gittiğidir. ayrıca the doors grubunun vokalidir.
" bir daha hiçbir zaman böyle bir şey göremeyecekler ve beni hiç unutmayacaklar. "
ergenliğimin aşkıdır kendisi. hatta bir keresinde bünyede fazla alkol varken jiiiiiim evlen benimle diye bağırmışlığım bile vardır.

konser performansları 43224 kere izlenebilir insan
abimden bana kalan, benim de torunlarıma aktaracağım t shirt ün üstünde, klasik pozu olan insan.

http://www.gophoto.it/vie...orrison2.jpg#.UKKknIcz3bI
çocukluğunda bir grup kızılderilinin ölümünü gördükten sonra şamanist olmuş abd'li rockstar. kendisi aykırı flan değildir sadece kafasına eseni yapan bi insandı. i am the lizard king i can do anything dizeleriyle tanımlamıştır kendisini. 27 yaşında pariste sevgilisi pam ile kaldığı evinde küvette ölü bulunmuştur. ölüm sebebi heart failure yani kalbinin durması olarak kayıtlara geçmiştir. son sözleri "pam? sen misin?" olmuştur. sevgilisi pam'de 3 yıl sonra 27 yaşında kendisine katılmıştır. jim'in ölümüne dayanamamış 27 yaşındayken yakında jim'i tekrar göreceğim diyerek aşırı dozda uyuşturucu alıp ölmüştür.
(bkz: i m jim morrison i m dead)
The doors' dan daha çok sevdiğim the doors vokali. iyi ki doğmuşsun bugün Jim! iyi ki müzikle uğraşmışsın.
Çok güzel sözlere sahip olan, duygusal ve zeki müzisyen. Birkaç sözü
- Kendinizi en derin korkunuza maruz bırakın, o andan sonra korkunun hiçbir gücü kalmaz ve özgürlüğün korkusu küçülüp kaybolur. işte o zaman özgürsünüzdür.
- Bir kuyruklu yıldız olmak istiyorum, herkesin durup baktığı birbirine gösterdiği bir kuyruklu yıldız, sonra... Ansızın bir patlama ve ben yokum.
Onu en iyi anlatan ve de büyük ihtimalle en iyi anlayan Ray Marzarek bakın ne diyor: "Ben onu hep eski Yunan ozanlarının çağımızdaki bir örneği olarak gördüm. O belki de Dionysos. Hislerin, anlık kararların, müziğin ve dansın tanrısıydı o. Bir konserden diğerine ne yapacağı belli değildi; bazen bir şeytan, bazen bir iyilik perisiydi."
"hızlı yaşa, genç öl" felsefesini bana aşılamış, genç yaşımda bana yapılabilecek 100 şeyin şu an yarısını yaptırmış büyük üstad.
"cancel my subscription to the resurrection" demis kisi.
şarkıları ilk dinlediğinde o kadar da zevk vermeyen biri gibi görünür fakat her şarkısına 2 ya da 3 şans verilirse nasıl kaliteli müzik yaptığını anlaşılır.
"the music is your only friend, until the end."
türk düşmanıdır aynı zamanda.
grup laçin'de bile yer alamayacak kapasitede olan bu kişi iyi müzisyen olarak nitelendirilmektedir. o halde bu dünyada müzik bitmiş.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
erken ölen çok karizmatik bir rock müzisyeni olduğu için yazıları ve şiirleri aşırı abartılmış olan kişi.yazdıkları ya daha önceden söylenmiştir ya da daha önceden yaşamış edipler ve filozofların yazdıklarının posası gibidir.ve en az bunlar kadar önemlisi kimse jim morrison'ın söylediği bir sözü bir şair söylese beğenmez, ancak şekilcilik ve popüler kültür özentiliği dolayısıyla jim morrison söyleyince abartılı bir hayranlık duyulur.jim morrison eğer bir rock star değil de bir şair olsaydı belki buralarda hakkında entry bile girilmezdi, popüler kültür özentiliği sağolsun.

örneğin 28 yaşında ölen (bkz: novalis) jim morrison'dan çok daha iyi bir şair olmasına rağmen kimse tarafından bilinmez bile. sizin hakiki sanatçı tanımınız da, sanata verdiğiniz değer de yerin dibine batsın.birde kendisini '' deri pantolonlu (bkz: arthur rimbaud) '' olarak görmüş.rimbaud bunu jim'in söyleyeceğini bilse belki de şiir yazmazdı.kendini aptalca bir özgüvenle rimbaud ile kıyaslamış.edebiyat tarihi edebi yönden jim morrison'u cebinden çıkarabilecek , fakat adı bile buralarda geçmemiş yığınla kişiyle doludur.

jim morrison'a müzisyen ve solist olarak büyük saygı duyulabilir. ancak bir şair veya yazar olarak saygı duyabilmek için aptal olmak veya edebiyattan zerre anlamamak lazım.
bugün ölüm yıldönümü olan reyiz.dünya tarihinin en karizmatik müzisyenidir ayrıca.
https://www.facebook.com/...11&type=1&theater

koskoca jim morrison'a sanatsal foto yapıcaz diye halay çektirmiş mallar.
Mizan direğinde duracağım,
bırakacağım kuzey rüzgârları essin;
Yarımız ölene kadar" dediğin günden beri. Yarımızı rüzgâra teslim ettik.
Kertenkele kral.
Sabah senin sesin, gece senin sesin
bazen insanlar konuşurken bile içimde senin sesin.
Odam sen,müziklerim sen.
Hep aynı nakarat, aynı duygu;
Can you hear me..
Bazen sokaklarda sebepsizce bağırıyorum;
I can hear you..
iyiki doğmuş,bize müziği öğretip gitmiş kertenkele kral...
hepi börtdey!
"i wannna be wanna be jim morrison"
bügün kendisinin doğum günü iken bir diğer efsane (bkz: john lennon)ın ölüm yıldönümüdür.
güncel Önemli Başlıklar