bugün

görsel

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre; temmuz ayında düzenlenen operasyonun ardından internet siteleri ve Emniyet’e yapılan şikâyetler bitme noktasına gelmişti. Yakın dönemde hem internet hem de polise yapılan isimsiz ihbarlarda büyük bir artış yaşanmaya başladı.

Dolandırılan erkeklerin büyük çoğunluğu da internet üzerinde rumuz isimlerle yazılar yazarak dolandırıldıklarını belirterek yardım isterken, bazıları da arkadaşlarının şaka amaçlı kendilerini sitelere üye yaptıklarını, mağdur olduklarını belirterek yardım talebinde bulunuyor.

Bazı erkekler ise jigolo reklamlarının sosyal medya platformlarında yoğunlaştığını, bu reklamlara girerek üye olduklarını belirterek, bu reklamlara kısıtlama getirilmesini istiyor. Polis artan ihbar ve şikâyetler üzerine yeniden çalışma başlattı.

işte internette şikâyet sitelerine rumuz isimlerle yazanlardan bazıları:

▪︎ Ferruh: 
Jigolo üyelik sitesi ve karşılığında sadece üyelik bedeli 400 ve komisyon 1000 TL ödetiyorlar. ‘5000 lira alacaksın’ diyerek kesinlikle söyledikleri gibi değil. Aldıkları parayı geri ödemiyorlar.

▪︎ Onur: 
Ben Twitter’da bir rastgele ‘jigolo olmak ister misiniz’ diye bir reklama tıkladım. 300 TL para yatırmamı istediler. Yatırdım. ‘Geri onaylanmasını bekliyorum’ dedi. Şu an hâlâ bekliyorum. Ailemin öğrenmemesi için polise gidemiyorum.

▪︎ Kuray: 
Sadece öylesine başvurduğum site sabah aradı, anlamadım ne dediklerini ve iptal etmek istediğimi söyledim. 400 TL ücret istediler. ‘Ardından 780 TL daha yatırın size 400 TL’nizi geri vereceğiz’ dediler. Ardından ‘1630 TL daha yatırın size toplam olarak 2000 TL’nizi geri vereceğiz’ dediler. 400+780 maalesef yatırdım.

▪︎ Ata: 
Maddi sıkıntılar yüzünden jigolo olmaya karar verdim ve bu ajans karşıma çıktı. Büyük bir yanlış yaptığımı iş işten geçtikten sonra anladım toplamda 4400 TL param gitti. Hepsi Twitter’a doluşmuşlar.

▪︎ Ümit: 
800 TL ile ‘jigolo kaydınız oluşturuldu’ deyip 25 bin liramı aldılar. Bunlara bir dur denmeli. Sizlerden davacıyım.

https://t24.com.tr/haber/...polise-gidemiyorum,920697
bunlar evlilik vaadiyle takılarını çaldıran erkeklerden daha komik. öbürünün en azından niyeti düzgün, açıklanabilir. bu ne ameka cigolo olacağıdım. puhahaha kim napsın senin yamuk pipini? zamanında kendine hayrı olmamış. beter olun pislikler.
Şikayet ederken hiç utanmıyorlar da.
olm burası türkiye , burada bir kadın para verip erkekten seks hizmeti almaz,
hala buna kanıyorsunuz ya,
hay arka cebinize para koyayım.
size müstehak amk.

yamyamlığın sonu kazıklanmak.
Lan oğlum; anan babana bedava vermiyor, öyle Beleşe am yok; bunu hâlâ öğrenemediniz amına koyuyum?!.. kaldı üste para Alacan?!.. heheh?!.. muhhah?!.. puhhahhah?!..

(bkz: Ske sürülecek aklı olmayanlar kulübü)
Fazlasıyla trajik komik konudur. Böyle bir şeye inanarak ki para ödemek hakettiğini görmüşlerdir diyeceğim.rakamlar da çok az değil.
mikmeye giderken mikilenlerdir.
Tövbe est. Deyip, sabah sabah sandalyeden düşmeye neden olan kuş beyinli bir takım varlıkları tanımamıza neden olan erkeklerdir.
Konu, birilerinin bulduğu kadınla, iki gün içinde evlenip, altını, tapuyu, varını yoğunu kaybeden gerzeklerin yaşadığı hadisenin aynısı.

Herif demişki, maddi sıkıntılar yüzünden jigolo olmaya karar verdim"
Hayyy senin kararına çömdüreyim afedersin!
Oturdun, düşündün, taşındın, ölçtün, biçtin ve bu kararı aldın he' mi?!

Bu ülkenin çok büyük bir kısmı maddi sıkıntılarla cebelleşen, aklını oynatan, intihar eden, saçını başını yolan adamlarla, babalarla, kocalarla dolu.
Hiçbiri de, dur lan jigolo olayım da para kazanayım dememiştir, aklına bile gelmemiştir.

Her şey bitti, tek umudu çükü kaldı!
Pazarda limon satma bitti, halde hamallık bitti, ayakkabı boyacılığı bitti hatta dilendicilik de bitti, geriye tek umut çük kaldı!
Vay arkadaş!
Rumuz:kan tutan kasap.
Hem paramı verdim. Hem sürekli adamları arayıp darlayınca adamlar benimle buluştu.
Paramı kurtaracağım diye sevinip gittim.
Adamlar beni bir aparata götürdüp kelimenin tam anlamıyla evirip çevirip siktiler.
Mağdurum. Sikmeseler iyiydi.
Mahkeme dosyasından alıntı.
konu ne olursa olsun, sonuç olarak dolandırılmışlar.
internette attığın bir twitten ıp numarasına kadar bulunabiliyorsa,
bu paralar kredi kartından yada banka üzerinden yatırıldığına göre,
nereye aktarıldığı gayet açık bulunabilir.
ama bulunmak istenir mi?
orası meçhul.
özellikler üni.'de okuyan gençler bu tongaya düşüyor diye biliyorum.

birkaç vaka yaşanmıştı sanırım geçmişte.
Az bile olmuştur. Hak etmişlerdir. Jigolo dediğin, erkeğin or*spusudur.
Olaya bak kadınlar evlilik vaadiyle kandiriliinca haber oluyor, hiç eskortluk vaadiyle kandırılan kadın görmedim. Çünkü eskortluk vaad edilecek bir şey değil, düşülecek bir çukur doğal olarak. Yurdum insanı yine ikiyüzlü.
Aptal turnusolu.
masturbatif shef olası, elizabeth ile takılası, çıkaracağı ders ile evinin adamı çocuklarının babası olası gözü kör olmayasıca.
Bir çoğu Twitter'daki sözde jigolo ajansları tarafından dolandırılmaktadır.
Haberi okumadan ülke tahmini rahatlıkla yapılabilen başlık.
Çok üzüldüğüm haberdir .
Kadın yapınca o...... oluyor erkek yapınca para için oluyor bir de kibarca “jigolo”! iyi olmuştur kolay yoldan para kazanmak isteyen ahlaksız yurdum insanına.
''iyi olmuş'' diyen ne kadar yazar varsa alayını eksiledim. suçlu olan parayı kaptıran değil, insanların saflığından/abazalığından yararlanarak dolandıran sahtekarlardır.

o dolandırıcı mafyasına laf etmeyip gelin burda saf abazanlara laf edin. sonra ''niye bu ülkede şerefsiz çok''. senin yüzünden çok. bir bok olmaz sizden aferim.
Romanyadan bulgaristandan arayıp dolandıran kadınlar tarafından magdur edilen tayfayla kahveden arkadastır.
görsel

Sesli güldüm.
Gerizekalidirlar. Yani daha da baska bir sey olamaz.