bugün

2 yıl oldu, özledik be.
(31 Ocak 1964 - 2 Mayıs 2013, Los Angeles), Slayer'ın eski gitaristi.

Slayer'in en ünlü sarkilarindan Angel of Death, Raining Blood, Seasons in the Abyss, South of Heaven, War Ensemble sarkilarini yazdı. Slayer'in önceki albümlerinin birçok şarkısını o ve Tom Araya yazdı. Sonradan Kerry King'in de yazdığı şarkılar ve albümler de çıkardılar. Jeff Hanneman'ın punk müzik dinlediği, Slayer'in Undisputed Attitude albümünde yazdığı şarkılardan anlaşılabilir. Dinlediği gruplardan birkaçı; Iron Maiden, Judas Priest, Verbal Abuse, Black Flag, Led Zeppelin'dir.

Hanneman Nazi Almanya'sinin ve Nazilerin büyük bir hayranıydı. Pek çok otorite bunu, o ve diger Slayer üyelerinin Nazi olduğunu ıspat olarak alıyordu. Angel of Death şarkısını, Nazi ordusunda doktor olarak görev yapan Josef Mengele'ye bir ithaf olarak nitelendiren Jeff Hanneman ve Slayer grubu, Nazism ile ilgili bir bağımlılıkları olmadığını, zaten konuyla kısmen ilgilendiklerini defalarca söylemiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jeff_Hanneman
Bugün rüyamda gördüm rahmetliyi. Eski evimizde ben, kerry king,rahmetli ve dave lombardo oturmuş bir dost meclisinde konuşuyorduk. dave abi kerry king ile alakali nükteli olarak hep yeriyordu."bu varya bu cok şeefsiz he eki eki "," bu varya para için beni gruptan attı eki eki " diyor. kerry king ise adeta bir şener şen gib i "tamam kovdum ama bir sor neden kovdum" diyordu. Sessiz kalan jeff abiye dönüp "abi sen ne diyorsun bu duruma" dediğimde jeff abi "gülüm bu grup işlerini çok karıştırdılar, gelen de olur atılan da " diyerek politik bir cevap veriyordu. Rest in peace jeff abi slayer sensiz hep eksik kalacak.