bugün

Ustaların ustası...
müthiş oyuncudur da. lan herif harbiden ata benziyor. her an kişneyecek gibi.
the jaguar filminde ki oyunculuğu leon filmindeki oyunculuğu ile yarışır çok iyidir. Keşke wasabi gibi saçma filmlerde oynamasaydı.
Leon ile kendine hayran bırakan aktör. Ne zaman canım sıkılsa koyuyorum dvd yi izliyorum yine hayran kalıyorum cok basarılı.
Nikita filmindeki victor karakteri hiç belirtilmemiş . Tamam leon da en iyi performans ama nikita daki victor karakteri mükemmel .
leon filmiyle beni benden alan aktör.
fransız sınemasının sınema tarıhıne cok buyuk katkısıdır.bır sılah bır adamın elıne bu kr yakısabılır ancak.bebek yuzlu yakısıklı oyunculara karızması ve oyunculuguyla fark atan yuvarlak gozluk takan herkesın kendısıne ben zemek ıstedıgı aktor.
paçasından karizma akan adam.
1948 doğumlu olduğuna inanasım gelmeyen, yüz hatları ve kirli sakalıyla hayran bırakan, oyunculuğuyla beni benden alan aktörlerin aktörü.
eline silah, yüzüne ciddiyetin en çok yakıştığı c'est acteur.
tanıdığım ve gördüğüm en karizmatik fransızdır.
kolpaçino bomba isimli filmde bir sahnede gözüken ünlü aktör.
şuradan caps'e ulaşılabilir:
görsel

ilgili sahne de;
http://www.youtube.com/watch?v=qSPDegXDHQU
fransanın şener şeni. Hakikaten de kotardığı roller ve ekser oynadıkları film türleri bakımından birbirlerine çok yakınlar.
hem komik hem de korkutucu yüz kıvrımlarına sahip gerçek sanat erbabı.
fransız artist abilerin hasıdır.

birde ben çocukken bu adamı renault un sahibi sanardım * ,çocukluk işte.
leon ve jean-christophe grange filmleriyle gönlümde taht kurmuş aktördür. garip bir çekiciliği vardır üzerimde.
luc besson: hacı film çekiyorum, yarın gel oyna.
Leon da gercekten favorim oldu ve sonra dost musun dusmanmi filminde Gerard dipardieu ile oynadigi filmde hayrani oldum ikiside en iyi aktorlerdendir
adamın kafası bildiğin at kafasına benziyor hatta bir filminde öyle bir sahne vardı yamulmuyorsam.* *
o hep leon olsun. leon gibi şaşkın baksın etrafına. içinde bir yerlerde çocuk taşırken acımasızı oynasın.
SADECE leon filmiyle gözümde yıldızlaşmış kişi.
leon da gary oldman ile olan sahnelerinde tabiri caizse döktürmüştür.
Tais-tois! yani Dost musun düşman mı filminde Gérard Depardieu ile birlikte oynamıştır.
fransız aktörler arasında en iyisi ve en sevdiğimdir. karizmatiktir üstelik. bizde kadir inanır nasılsa. fransızlarda odur. *
(bkz: bir malkoçoğlu değil)
(bkz: l immortel)