bugün

silent bob
muthis bir komedi filmi. daha filmin basinda ardarda patlayan espriler -jay's rap, holden mcneill'la konusmalar, otostopcu amcam- sasirtir, iyi bir secim yaptiginizi anlamanızı saglar. jason mewes'in hayat verdigi jay karakteri mukemmel, tek basina olsa gene goturur filmi. ilginc bir adam, filmden onu cikarip jay rolunu baskasina verseniz, bence tam bir fiyasko olur, jay icin yaratılmıs sanki. seyirciye gondermeler de hos olmus. filmden bi replikle bitirelim:

-any movie based on jay and silent bob are gonna lick balls . because those two in fact lick balls...

meali: jay and silent bob hakkında herhangi bir film kıc yalar *** cunku o ikisi de kıc yalıyorlar.

ha bir de, filmin sevmeyeni de coktur, neden bilmem, halbuse ben en az 10 kere izledim.
(bkz: sessiz ve derinden)
http://www.dailymotion.co...rike-back-2001_shortfilms
girişteki parçayla yardıran film. mother fuck mother mother fuck mada fak madak fak fak. öldüm ya ahaaahh nasıl bir ritim. ayrıca gözüme takılan bir tanrı oldu filmde. george carlin'de oynuyormuş. evet otostopçu oymuş. birine benzetiyorum diyorum bende bu adamı.