bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  italyan formula 1pilotu.tecrübeli pilotlardandır.oldukça hızlı ve ceviktir.ancak bir türlü büyük takımlarda yarışamamış ve çok büyük başarılara imza atamamıştır*
  ... berbay
 2. 2.
  1974 Pescara doğumlu italyan formula 1 pilotu.
  1 ... oumar
 3. 3.
  çok fazla hızlı olan bir pilottur..otomobilini hep limitlerde sürer ve motor arızası yüzünden yarış terkeder..halen hakettigi kadar hızlı bir otomobil ile yarışma şansı yakalayamamıştır..üstelik kariyerininde yavaş yavaş sonuna gelmiştir.
  ... hayrola genc
 4. 4.
  ilk kez 1997'de melbournede gpye çıkmış toyota takımının f1 pilotudur. 153 gp'ye katılmış 160 puan kazanmış, 1 yarış kazanmış, 3 kez pol pozisyonunda başlamıştır ve 7 kez podyuma çıkmaya hak kazanmıştır. ayrıca evli ve 1 çocuk babasıdır.
  ... tmr tr
 5. 5.
  büyük bir takımda yarışma imkanına kavuşsa çok başarılı bir pilot olurdu zannımca. özellikle bu sezon takım yönünden oldukça şanssızdır zira toyota oldukça kötü bu sene. kendisi de dayanamadı, bunu 2007 ingiltere gpsinde açıkça ortaya koydu. yarış sırasında takım radyosundaki diyalog oldukça ilginçti.*
  - : trullli
  + : telsizde konuşan takım görevlisi

  - araba çok kötü, oldukça yavaşladı.
  + kötü olan kısım neresi, sorun ne?
  - kötü olmayan yer mi var mına koyim. bütün kısımlar kötü
  + hmmmphhs. tamam jarno'cum idare ediver. düzeltecez.

  burdan sonrası yayına yansımadı. ama okkalı bir küfür ederdim ben olsam.

  * diyaloglar birebir aynı değildir.
  1 ... dersini almis da ediyor ezber
 6. 6.
  Zaman zaman gösterdiği yarıştaki mücadelesi ile ön sıraları zorlayan ancak bu sene beklenenden çok uzak bir performans gösteren italyan bir formula-1 pilotudur.
  1 ... jamish efendy
 7. 7.
  her ferrari hayranının hayallerinde giancalo fisichella ile birlikte kırmızı otomobillerin içinde görmek istediği italyan pilot. ne hoş olurdu...
  1 ... avedis
 8. 8.
  2008 fransa grand prix inde toyota ya 2 yıl aradan sonra podyum sevinci yaşatmış italyan pilot. tek turluk sıralama turlarında iyi bir performans göstermesine rağmen başarısını yarışın tamamına yayamaması en büyük dezavantajı olarak gösterilirken bugun bunun tersini başarmıştır.
  1 ... iysr
 9. 9.
  bu adamın telsizden muhattap olduğu kişi yıllardır aynıdır, telsizin ucundaki kişi yoğun italyan aksanlı bir ingilizceyle trulliyle konuşur, eğer ikisi de italyansa neden italyanca konuşmadıkları yıllardır aklımda soru işareti olarak kalmıştır.
  1 ... september
 10. 10.
  lotus ile anlaşmış italyan.
  ... sopartacus