1. 1.
  mükemmel bir sese sahib kişidir.starwars filminin baş karakterlerinden Darth Vader ın o inanılmaz karizmatik sesinin sahibidir.
  filmde öyle bir if you only knew the power of dark side derki gelde girme yani karanlık tarafa.gireceğin yoksa bile girersin.
  ... msd
 2. 2.
  Siyahi amerikalı seslendirme ustası aktör. Onlarca filmde oynamış, pekçok filmde ve fragmanda seslendirme yapmıştır. Ancak adı esas olarak Star Wars filmlerindeki Darth Vader seslendirmesi ile duyumuştur.

  Bir de yanlış hatırlamıyorsam C&C Tiberian Sun oyununun demolarında global defense initiative'da genaralini canlandırıyordu. Karizması altında bizim karakter (ve tabi ki onu oynayan biz) ezilirdik. Hey gidi günler...
  ... slartibartfast
 3. 3.
  conan the barbarian'da thulsa doom'u oynamıştır. bence filmin kült olmasının sebeplerinden biri kendisinin muhteşem oyunculuğudur. ayrıca the lion king'de mufasa'yı da yine kendi seslendirmiştir. zaten bu amcamın seslendirdiği roller buraya yazmakla bitmez, susam sokağı'nı * bile seslendirmiştir vaktiyle.
  ... melkor
 4. 4.
  karakter oyuncularının en iyilerinden biridir. bir ara tv dizilerinde de yer almıştı.
  ... ruhunla sev
 5. 5.
  seslendirme hususunda click filminde ufak bir hatırlatma yapılır kendisi için...saygımız olan bir abimizdir...cry the beloved country filminde cinayet işlemiş bir gencin babasını canlandırdığı rolle ağlatır...
  ... essah mi
 6. 6.
  (d. 17 Ocak 1931, Arkabutla, Mississippi, ABD), ABD'li sahne ve ekran aktörü.

  Çocukken birkaç yıl süren bir kekeme rahatsızlığının üstesinden geldi. Oyunculuk kariyerinden önce, Kore Savaşı sırasında ABD ordusunda Ranger olarak görev aldı.

  12 Kasım 2011 tarihinde, Onursal Akademi Ödülünü aldı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/James_Earl_Jones
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 7. 7.
  Çok güzel şiir okuyam adam.
  1 ... jhetfield