jacob black

simdi dogruyu soylemek gerekirse ilk kitabi okurken neymis bu edward dedigim zamanlar oldu evet fakat o daha hikaye jabob olayina girmeden onceydi. Jacob- bella iliskisi anlatilirken, jacob'in sozsuz bir sevgiyle gunden gune nasil bir ask adamina donustugune sahit oldugum an edward bir hic oldu gozumde. Ne bella'nin edward'a olan sevgisi, ne de edward'in bella'ya olan aski onun sevgisinin buyuklugune erisebilecek duzeyde. Cok uzuldum valla jacob icin. O ne istedigini bilmeyen, ka$ar bella yuzunden hayatindan sogudu cocuk. Boyle bir karakter yaratasim onu da hikayeye koyasim geldi yeminle sirf jacob'da artik adam gibi sevsin sevebilsin diye. Hemcinslerim edward'li satirlari tekrar tekrar okurken ben jacob'li satirlar bitmesin istiyordum. Yine ka$ar olan bella istemem yan cebime koy deyip jacob'a da umut verince hepten $afti kaydi garibin napsin. Yakisiklilikta olsun, karizmasiyla olsun her haliyle edward'a on basacak duzeyde bir karakter jacob ama bilindik amerikan kli$esi olunca bella edward'i secmistir. Esmer tenli, simsicacik, sakaci ve ask adami jacob, bella'yi buz dolabi, beyaz tenli, kari kilikli edward'a kaptirmistir.

Ayran gonullu bella ne olcak iste...