bugün

Akla She Was Pretty'deki editörü getiren replik.
metal müziğin en kral enstrüman markası.

ne bc rich, ne schecter ne de ibanez. hiçbiri jackson gitarlarına kafa tutamaz.

bir tek esp ile kafa kafaya gidebilir.
görsel

işte yeni aslan parçaları..

soldaki üstlü altı iki tane ve sağdaki turanj benimdir..

gerisine ben karışmam..

her daim güzel kalmayı başarabilmiş tel gerilmiş tahtalara ceksın denir..
Blues-country tarzında bir şarkı.

We' re goin' to jackson, ain't never comin' back.
bu da benim kıymetlim..

görsel
çok sert distortion tonları veren müthiş bir elektro gitar markası.
görsel
yaşıyor mu merak ettiğim, behzat ç izleyen yazar ayrıca.
edit: 3000. entry'imi de buraya girmiş bulundum.
Adrian SMith San Dimas DK modelini edindigim gitar markasi. cok seviyoruz kendisini.
gevurlarda kullanılan çok erkeksi ve seksi bir isimdir. türkçesi hasanoğlu gibi bişe olmasına rağmen neden o kadar seksi değil diye düşündürür.

ayrıca en boktan gitarları üreten firmanın ismidir. oduna tel takıp satıyorlar. ölüm kusan gitarlar yapıyorlar. alanların kafasına sıçayım.

hee charvel ile beraber çalıştıkları yıllar başka. charvel bambaşka.
hem estetik hem de klavye rahatlığı açısından soloist modeli favorim olan gitar markası.

chris broderick signature soloistleri çok çok güzeldir.
mükemmel bir ses tonuna sahip olan, beyaz explorer kasasına sahip olduğum incim. tabi ozenmistik biz james hetfield'in üzerinde eet fuck yazan kasasına. o da bi etki yaptı çocuğum kadar sevmeme bu gitarı.
(bkz: reggie jackson)

(bkz: jackson martinez)

(bkz: serbest çağrışım)
bana başsağlığı dilemiş 8. nesil yazar. sağolsun.
(bkz: grover jackson)
80 başlarında, o yıllarda Charvel'in sahibi olan Grover Jackson tarafından, randy rhoads için yapılacak ve (o yıllar için) çok radikal bir görünüme sahip özel bir gitarın "charvel" markası altında üretilmesiyle yaşanabilecek prestij kaybı riski almak istememesi nedeniyle kurulmuş gitar firmasıdır. Ama aykırı görünüşlü o gitar çok beğenilir, pazarda kabul görür ve Jackson firması, Charvel'in aykırı yüzü olarak büyür gider.
doğum günü çocuğuymuş. kutlu olsun...
(#15500490)

saygılar, sevgiler ve hürmetler.. ne denilebilri ki başka?
(#15182637) güzel yüreğine selam olsun..
(#15180428)dertli ve haklı yazar.
çocukluk hayalim gitarımın markası. öyle yaramaz bir çocuktur ki o jackson gitarlar, çaldıkça ve hissettikçe tadlarına doyum olmaz.
özellikle dxmg serileri, saf metal ve türevleri için vardır. nedeni ise emg manyetik ve floyd rose sisteminin bulunduğundandır. akort edip kilitlediğiniz zaman, ne kadar çalarsanız çalın akorun atması gibi bir durum söz konusu olmaz.
askerlikten yazarlığa dönüş yapmasına sadece 8 gün kalmış olan o şimdi asker yazarı.

Gelince kim bilir neler anlatacak, diyecek mi acaba bastım tekmeyi girdim komutanın odasına diye..
birçok serisinde emg manyetikler kullanılarak sert tonlar elde edilen gitar markasıdır.
jackson, fender örnek alınarak yapılmış bir gitar. hatta günümüzde fender'e bağlı olarak varlığını sürdürmesinin nedeni de bu bence. farkı şu. jackson klavyesi abanoz ve hafif bombeli, neredeyse düz. fender ler genelde gül ağacı ve bombeli. jackson'ın dez avantajı floyd rose. abanarak çalmaya kalktığında entonasyon manyağı olursun. öte yandan fenderler hiçbir zaman tam akord tutmaz. iki gitar firması da milliyetçi fakat fender daha gelenekçi olduğundan gitarın yapısıyla oynamaz. bu yüzden birçok fender signature modeli kullananın isteğine bağlı olarak farklı tesfiye edilir ama görüntüsü çok değiştirilmez. jackson'ın tesfiyesi ise baştan kilitli floyd rose kullanılacağı düşünülerek 0'a yakın yapılır. aynı modeller arasında bile iyi bir fender seçmek tecrübe ister. jackson'a gelince; jackson jackson'dır. not: bu anlattığımdan jackson ya da fender'in kötü gitar olduğu sonucunu çıkaran konuyu anlamamış demektir.
izmir kıbrıs şehitleri caddesi'nde bar.
Sankı askerligini nerede yapacagını arkadaslarına haber verecektı. Oyle bı seyler hatırlıyorum ama ben mı yanlıs hatırlıyorum dıye sormak ıstedıgım yazar. Hıı?