bugün

Hazır yiyen kızlardan olmayan, kendi pidesinin içini kendisi hazırlayıp, maliyeti de daha hesaplı hale getiren kızdır.
Kaldıysa Bunlardan kimlik fotokopisini atsın direkt nikah işlemlerine başlayalım.
görsel
Evlenir misin yoksa direk kaçırayım mı gece bir vakti arabaynan diye sorarım.*
Şaka bir yana hamaratlık belirtisidir bu.
Burda översiniz ama. Gercekte bakimsiz, kezban, cirkin dersiniz. Oyle insanlardir bunlar
doğal yemek yapmayı olabildiğince ekonomik ve ev yapımını tercih eden evlenilesi sevgilidir.
Ayranı da Evdeki yoğurttan yapacak olan kızdır.
bunu diyecek bir kız şimdi kaldı mı merak ediyorum. bence bunu biz doğmadan, doğmamıza vesile olan annemiz babamıza falan diyordu. eskiler böyle düşünceliymiş.
Aklı başında kızdır. Devir ekonomi devri.
kilo yapıyor ya o yüzden yaptırmama taraftariyim.simdi sen yiyeceksin afiyetli afiyetli bende bakicam mi? yimezler.

Yemeyin len.
anama ana diyesin, babama baba diyesin...pideciye gitmeden önce nikah salonuna götürürüm ben onu..
Bu muhtemelen ben olurum.

Edit : yaptığım harca attigim baharatlardan dolayı pideci tarifimi istemişti. True story.
pastayı, çok beceremesem bile böreği, hamburgeri ve pizzayı evde yapıyorum. Yine çoğu yemeği zamanım varsa kendim yapıyorum. Hazır tüketmiyorum.

Tabii gözlerden kalpler çıkıyor böyle yazınca ama Çoğunuzun belli mutfak masraflarından haberi yok. Şimdiye kadar hiçbir şeyi daha ucuza getiremedim. Ne yaptıysam çok daha pahalıya geldi.

Bak hamburger örneği vereyim.

Ekmeği evde yapıyorum. Un ve tereyağı fiyatları yüksek. Kıyma çok pahalı. Bunun köftesi ekmeksiz olur. Peyniri 20-25 tl. Pekmez yoksa bi de bu sevda uğruna o alınıyor. karamelize soğan yapıyorsun, bir avuç çıksın diye en az 6-7 büyük soğan doğruyorsun. Patates ve kızartmak için yağ parası bi de. Dışarıda gel al kampanyası ile 20 lira verir iki kişi doyarız, evde 100 lira ödemeden yiyemiyorsun.

Börek yine aynı. Ben boşnak usulü bir börek yemek için iç malzemeyi fazla koymalıyım. Yine hamur açılıyor. Dışarıda 10 liraya yerim, evde yine iç malzemesi ile geliyor en az 50-60 liraya.

En son bir davet için pasta yaptım. içine antep fıstığı aldım 20 tl, 5-6 paket beyaz çohalata aldım en az 40 tl, pastacı kreması, pandispanya, muz ki çok pahalı, derken şöyle düşündüm, bizim buradan fırından alsam 60 tl öderdim, acaba artık bu yemek işini abartıyor olabilir miyim?

Pizza ise en pahalısı. Peynir, salam, sosis, mısır, başka ne katılacaksa artık, hamur açma falan derken bir ton para gidiyor.

Haliyle bunu ucuza nasıl getirdiniz ve maliyeti düşürdünüz ben anlamıyorum. Bunu satan adam hem toptan alıyor her şeyi, hem en ucuz kıymayı kullanıyor hem de muhtemel o kıyma tavuğa aittir. Sen mis gibi dana kıyma alacaksın ama daha ucuza gelecek?

Ya ben yemek işini aşırı abartıp her şey güzel olsun, tam olsun diye uğraşırken pahalıya getiriyorum ya da sizin mutfak masraflarından haberiniz yok.

Ha benim pide anlayışım sulu bir iç harç ve ekmek hamurundan ibaret diyorsanız onu da anlayabilirim. Dediğim gibi belki ben abartıyorum.

Şimdiye kadar hazır tüketmemek için hem oradan buradan ucuza malzeme getirmeye çalışan hem de çok fazla yerden kısarak tasarruf yapmaya çalışan biri olarak pideyi evde daha ucuza yiyen herkesi kutluyorum. Haliyle her zaman olduğu gibi ben değilim ve bu sebepler ile evde kaldım.
(bkz: köylü)
Pideyi de kendisi yapsa benden geçer not alacak kızdır.
net kezbandır sizi tavlamak için ayak yapıyordur. kesin annesiyle güne de gidiyordur. akşam yatarken de yarım trabzon ekmek arası peripella yiyordur, gönüllerden ırak.
işte bu kız dışarıya yemek yemeye götürülecek kızdır. Bu lafı dedikten sonra kredi çekerim yine yemeğe götürürüm. Allah'ım konuyu biliyorsun, amin.
ne abartmisiniz.

sıkıyorsa prizi sokup hangisi notr hangisi faz gostersin.

ben boyle kadinlara bayilirim mesela.

pide yapmak mi hicbir numarasi yok.
sizin ciddi probleminiz var.
bir artı değildir.