bugün

Psikoloji literatürüne adını altın harflerle yazdıracağını düşündüğüm kıymetli şahsiyet.
Youtube videoları ezber bozan cinsten.
Okb, panik atak, depresyon gibi sorunların hastalık olmadığını söylüyor. Birçok konuda makul çözümler sunuyor.
YouTube videolarını izlemekte fayda var. Bence bu alanda türkiye'de bir numara.
Not: erken keşfetmekte fayda olan insan.
Oldukça kıymetli bir insan ve psikolog. Kendisine toplum adına buradan teşekkür ediyorum. Buralar muhtemelen ileride entrylerle dolacak.
Ahanda buraya algı konusunda bir videosunu bırakıyorum:
https://youtu.be/hDF77kH-SsE
hastalık ve bozukluk kavramlarına bu derece vurgu yapmasının sebebi, kendisini dinleyen ve geçmişte edindiği tecrübeler sonucu kendisini hasta zanneden insanların, sorunlarıyla ilgili genel algısını değiştirmektir. bunu kendisinin birkaç videosunu dikkatli şekilde dinleyen her insan anlayabilir. adam insanlara hasta olmadıklarını, sadece algı bozukluğu yaşadıklarını, yaşadıkları sorunları kafalarında hastalık etiketiyle büyütüp odaklandıkça daha içinden çıkılmaz bir hale getirdiklerini ve düzenli telkin verilmesiyle bu algı bozukluğunu düzeltebileceklerini, kimyasallara ihtiyaç duymadan sıkıntılarından kurtulabileceklerini anlatıyor. adam aslında sorunlu düşünen insana beynini eğitebilmeyi ve odaklanma ayarı yapabilmeyi öğretiyor. kendisi iyi ki var.
Normal olduğunu düşünmediğim fakat bazı konularda hak verdiğim kişi.

Bazı insanlar adam sayesinde iyileştim diyor, tabi ki iyileşirsiniz adamın yaptığını da zaten bir çeşit telkin yöntemi. Yaşadıklarını normalize ediyor ve bu beklentide olan insana daha çabuk etki ediyor.

Eleştirdiği noktalar iyi fakat fazla narsist.
Kendini atomu parçalamış sanan.egosu tavan yapmış söyledikleri karşisinda afrikadaki vahşi kabilelerin bile güleceği.boşa zaman kaybı.neymiş kalp merdiven çıkarkende çarpıyormuş şaka gibi.