bugün

küçüklüğümüzün sanatçısı,yanık ve farklı sesiyle,yazmış olduğu şarkılarla sanatçı denilesi insan...
taklidi en çok yapılan şarkıcılardan
(bkz: izzet altınmeşe nin beni)
oy dügümeeeliiii dügümeliiii
yar dügümeeeliiii dügümeliii
oy dügümeli dügüdügümeeeliii
yar dügümeeeliii dügümeeeliii

diye ilginç bir türkü seslendiren şahsiyet.
resimdeki sanatçı.
anasının karnından önce "et beni" olarak çıkmış,daha sonra kolları ve bacakları oluşmuş milli değerimiz.
kendisi malatyalıdır
sadece "ben" lerden oluşan şahsiyet..bir de bu adamın cüneyt arkın 'la çevirdiği gerilla filmi vardır ki, akıllara zarardır..
sesinden olabildiğince nefret edilebilen türk halk müziği sanatçısı..
türk halk müziğinin yaşayan efsanelerindendir. bir dönem esen türküleri farklı tarzda söyleme merakında kapısı star(!)lar tarafından en çok aşındırılan sanatçı. zaten kaç tane kaldılar ki,

bedia akartürk
belkıs akkale
arif sağ
süreyya damcıoğlu
kamil sözmez

bir kaç tane de şuan akla gelmeyenler. daha sonra türküleri rock formunda dinler bu da bizim kültürümüz deriz herhalde.
dudağının üst tarafında cindy crawford yada sivaslı cindyle benzer ama kendisininki erotizmden çok kuru üzüm havası veren bene sahip türk halk müziği yorumcusu.
bir dönem, kürtçe sanatçıların eserlerini [şivan perwer gibi] türkçeye çevirip bu da benim eserim diyerek millete yutturmaya çalışmış kişi.
Albümleri şunlardır:

Ağla Gönül
Alpaslan, 1973

Istırap
Minareci, 1974

Dert Bir Değil
TürküOla, 1975

Maden Dağı
Kervan, 1974

Nazey
TürküOla, 1980

Hanımey
Emre, 1981

Baydiğin Başında
Uzelli, 1982

Dolan Gözler
1983

Dost Yarası
1984

Kör Yılan
1985

Akşamlar
1987

Avare
Midas, 1989

Ezgi Şöleni
Midas, 1991

Olmaz Olmaz
Emre, 1993

Geçmişten Günümüze
Midas, 1994

Kibarım
Akbaş, 1995

Sevdiğime Pişman Ettin
Midas, 1996

Nostalji
Şahin, 1997

Derdo
Prestij, 1999

Dikenli Yol
Prestij, 2001
(bkz: dane dane benleri var yüzünde)
mendil sallama tekniği ile hayran bırakan en bi candır.
raj kapoor taklidiyle yaran sanatçıdır...awara hoooooooooooooooon *
malatya ile uzaktan yakından herhangi bir organik bağı olmayan, diyarbakır çüngüş ilçesi arpadere köyünde doğmuş türk halk müziği sanatçısı.
aslen dadaştır.
http://www.youtube.com/watch?v=BzfV9-RwdDk
et beni uzaydan görülen ilk insandır..
(bkz: izzet altınmeşe yi ben sanmak)
adı hep duyulan, bir kere olsun dinlemedigim ama ismi hep komik gelen sanatcı. tıpkı fatih kısaparmak gibi.
kızılderili ismi gibi bir isme sahip olan adam.*
bir zamanlar belkıs akkale ile müthiş bir ikili olmuşlardır. türk halk müziğinin unutulmazları arasındadır ve hâlâ keyifle dinlenmektedir eski kasetleri. heleki de "dert bir değil elvan elvan" türküsü...
oldukça garip bir elf ismine sahiptir kendisi..