bugün

Bu kış soğuğu biraz abartan şehir.

dışarı çıkmaktan nefret eder oldum.
2 sene okuduğum depremden sonra koca bir şehir olan kocaeli, soğuğu soğuktur,lünaparkı görülmeye değer bide izmitçe diye dilleri vardır.
Bu gece jan dark'ı izlediğim kocaeli şehir tiyatroları'nın içinde bulunduğu merkez ilçe.

Fakat ne oyundu be!

Öner erkan sana da yazıklar olsun insan ikinci perdeyi beklemeden gider mi? Asıl cümbüşü kaçırdın.
Gençler artık havalar da güzel sayılır bir mini zirve yapalım sekaparkta falan.

Memleketim.
Genelde Karadenizlilerin yaşadığı şehir

görsel
akepe ful cekiyor. cok müslimaaan şehir caaanimm.
(bkz: hava kirliliği)
içinde her türlü insan türünü barındıran, kocaeli'nin ilçesi.
güzel şehir bence.
Dünyanın bir çok yerini gördüm ve en güzel şehir izmit buna emin olabilirsiniz demek isterdim.

Dünyanın bir çok yerini görmedim hatta hiç bir yerini görmedim ama benim için en güzel şehir izmit . Çünkü içinde hem sevdiğim insanlar yaşıyor hem de ben burada doğup büyüdüm.
Memleketim. Doğma büyüme izmitli biriyim ancak 5 senedir başka diyarlarda okumaktayim.arada tatillerde aile yanına gelince böyle geçmişime gidiyorum ister istemez. Biraz değişik bir his. izmit benim geçmişim demek bir de ailem demek. Aslında çok kötü planlanan çok güzel bir şehir.
Kocaeli olarakta bilinen şirin bir Anadolu şehri. Evet.
kendi imkanlarımla da olsa milyonda birini eski haline getirmeye çalıştığım şehir.
kerpiç ev yapma denemesinde bulunuyorum.
memleketim olarak gördüğüm ama ayrılmak zorunda kaldığım şehir. bu şehirde çok güzel günlerim oldu. bana adeta huzur veriyorsun canım izmit... yakın zamanda yine ordayım inşallah.
izmit'te yapılabilecek efsane aktiviteler:
1- otogara gidip şehir dışına çıkmak
2- Araç kiralayarak şehir dışına çıkmak
3- Otostopla şehir dışına çıkmak
4- Şehir dışına çıkmak

Tanrım çok sıkıcı bir kent. iki hafta önce eskişehir'de, geçen hafta da bursa'daydık. ikişer gün yetmedi bu iki kenti gezmeye, eğlenmeye. izmit'te ise kanser olduk sıkıntıdan.
memlekete giderken mecburen geçtiğimiz vilayet. okulum da burdaymış sanırım, peh.

neysem:
--şiir--
izmit körfezinde,
geçerken yeni inşa edilen o büyük köprüyü; 
düşünerek bu şehrin bana getirdiklerini, 
ve zorla geri aldıklarını, 
kederleniyorum.
--şiir--
allah umuttepeye çıkanlar için boş 33 nasip etsin inşallah.
şu an 17 derece ve %100 nem oranıyla ülkenin hiç bir yerinde olmayan bir hava durumuna sahip.

köyüme gidip o çimenle karışmış nem kokusunu koklamak süper bişey. hep aklıma gelir.
Türkiyede simidi en güzel olan ilimiz.
Şişirilmiş balon.
son birkaç senede hayli değişmiş ilçe. tramvay iyi olmus. güzel kafeler açılmış. yakında tramvay geçen sokak istiklal Caddesi havasına burunecek. güzel kafe sıkıntısı vardır bu ilçenin.Dost sohbeti için Elçin ' in renkli mutfağını öneririm. personelimr.cayina kurabiyesime heşeeylerine bayılıyorum
Çocukluğum, gençliğim, ben kendimi bildim bileli gezdiğim ilçe.

Son zamanlarda boktan bir trafiği olsa da her allah'ın günü derince-izmit-derince yapmadan duramıyorum.

Tek handikapı çomar ve barzo popülasyonunun biraz fazla olmasıdır.
denizi kız, kızı tüp kokan şehirdir.
hakkat lan tüp kokar.

saklı bi cenneti vardı oraya da acaip kokular salan bi fabrika kurdular orası da bitti.
arkadas bir ilce dusunun ki hastanelerinin cildiye bölümlerinden randevu almak imkansiz olsun, bu kadar mi herkesin dermatolojik sorunu olur yav.tesekkurler izmit, gulumseyiiniz izmittesiniz.