bugün

ankarada yaşayan biri olarak izmir!
Ankara da yaşayıp izmir de okuyacak biri olarak ne desem bilemedim. izmirimsi ankara olsun.
bir şehirde deniz yoksa at çöpedir. dolayısıyla ankara hem deniz olmadığından hem de ib. melih gökçek yüzünden değil çöpe, yerin 7 kat altına gömülmesi gerekir.
ankara ankara güzel ankara.
kışın izmir yazın ankara .
izmir yapmacıktır ama meşhurdur lakin boştur beklenti yüksek olur sonu hayal kırıklığı birde sahiden kötü kokar. Ankara ise samimidir ama hep itilendir denizi yok diye varsın denizi olmasın izmir'den çok daha iyidir zaten hep iyidir. *
karşıyaklı kızlar nefesiyle alır rahat olsun siz.
ankara nere aq.
izmirliyim, canımın içi ankaralı * ikisinden de vazgeçemem..
izmir çöp şehridir. doğal güzelliği dışında bir şeyi yoktur. Ankara ise Türkiyenin londrasidir; düzenli ve gelişmiş.
Bıktıran iki şehir. Biri memleketim öteki yaşadığım şehir... ikisi de bıktırmıştır artık
Karsiyaka alır.
belki mavin belki yeşilin az ama sevdicek sende be ankara.
memleketım dıyorum. Uzakta olunca sıcagına bıle hasret kalıyo ınsan.
biri ana muhalefet partisinin elinde olduğu için bok içinde yüzen izmir, diğeri iktidar partisinin parsel parsel satarak bayındır hale getirdiği ankara.

hangisini mi tercih ederim? tabii ki izmir.
izmir in kanırta kanırta alacağı versustur. chp eli değmiş güzel şehrimi yobaz birikintileriyle nasıl kıyaslarsınız amk?
atanın yattığı şehirle, diskocuların yattığı şehiri kıyaslıyorsun demek. ankara alacaktır.

edit: chp liyim fena şekilde atatürkçüyüm der böyle arkadaşlar.
izmir' de doğmuş büyümüş olan Ankara'lı beni çaresiz bırakmış versustur.

(bkz: açtığın başlığa sokayım)
atamın mezarı da olmasa at atom bombasını bir ülke kurtulsun diyeceğim. hem konya da gider oh miss.
izmir'in hoş iklimi ve güzel kalpli insanlarıyla Ankara'yı tokatlayacağı versus.
ankaranın vs de alabileceği birkaç il var azizim;

çorum,
çankırı,
yozgat,

bunların haricinde vs ye bile çıkamaz.

izmir diyoruz burada. her haliyle güzel izmir. denizi, insanı, çarşısı, pazarı, zeytini, inciri...

saygılar sunuyorum azizim...
izmir kültür yozlaşması olmayan zaten senelerdir aynı kültürünü yansıtan medeni bir şehirdir. tezatlıklar, ironikler yoktur çoğu kişi doğaldır.. ankara ise batı kültürü ve doğu muhafazakarlığı arasında sıkışıp kalmış sikko bir kültüre sahiptir.. şöyle ki bir kız mini etek göbeği açık bluz falan giyer kesinlikle bu kızlar kolaydır falan demiyorum ha. ama bunu izmirde giyen biri doğaldır kendini kasmaz özgüvenlidir konuşmak isteyince konuşursun kasmaz. ama ankarada bunu giyen tipler dedim ya sıkışıp kalmışlığın verdiği içi boş bi özgüven kültür yozlaşması içindeki kezban ruhu anında çıkıyor ortaya adres soruyorsun üff git şurdan salak falan diyorlar.. maalesef çoğu şehrimiz bu kültür sıkışmışlığın içinde debelenip duruyor o yüzden izmir kendine özgü kültürü ile baştacıdır.
hayatımda ne ankaraya gittim ne izmire. ama nedense ankara bana hep soğuk ve sıkıcı gelmiştir, izmir ise sempatik sevimli. yoksa ben yamuluyor muyum?
Bürokratik ve resmi havasıyla ankara bir adım öndedir.
Ankaranın güzel kızlar ve deniz hariç her yönden izmirden önde olduğu versus. Zaten izmirin denizide bok kokuyor onuda sayma.
Ankara ne amk denizi yada ortasından büyük bir nehir geçmeyen hiç bir şehir eğer refah düzeyi dünya sıtandartlarının üzerinde değilse çöptür.