bugün

hafta içi çarşamba gecesi, hafta sonları cuma ve cumartesi geceleri çok hızlıdır. kordon, alsancak, bornova, felaket kalabalık olur. arabasında son ses müzik açıp gezenler genelde park yeri bulana kadar zaman geçirenlerdir.
kızlı erkekli kalabalık guruplar, sevgililer, arkadaş gurupları, tek kızlar, tek erkekler doludur her yerde.
yalnızken çekilecek gibi değildir velhasıl, ama yalnız kalmamak için ideal ortamdır.
bostanlı(*) masalarda efkar eşliğinden içilen gecelerdir. her ay her daim içilen gecelerdir !
hayatın sokaklarda, kaldırımdaki masalarda, zengin fakir ucurumu cok olmadan yasandigi gecelerdir. guzel kızlar, samimi insanlar cabasıdır, anında kaynasılır. avrupa'da unlu olan sevilla ve ya valladolid gecelerine benzer (barcelona, madrid demiyorum, zira geceleri unlu degildir). sabah 5'te rum evleri arasında daracık sokaktaki dısarılara tasmıs tahta masalar dolu olabilir gunune baglı olarak (ios halt etmiş). bu gecelere gelen istanbullular, ankaralılar, bursalılar cogunlukla nerdeyim ben diye tepki verir, oysa izmirliler icin sıradan bir gecedir.
(bkz: bir harika dostum)
Karabükte öğrenciyken izmirle ilgili en çok özlenen şey..
Şu sıralar ülke genelinin aksine sıcaktır. Üşümüyoruz çok şükür.
Eğlenceli gecelerdir. Hele bir de sağlam arkadaşlar varsa yanında yeme de yanında yat. Gece deyince akla hemen barlar diskolar falan geliyor haliyle ama çiğdem kola ikilisiyle de gayet güzel olabilen geceler de var şöyle yalıda falan karşıyaka manzaralı.
Ülkemizin en laik ve çağdaş şehri izmir imizin geceleri çok renklidir, ısmarladığınız bir biraya çok şeyler yapabileceğiniz bir şehirdir.
Oldukça güzel gecelerdir. Evet.
Yanan gecelerdir. Evet.
şuan bu saatlerde corona olmasaydı adım atacak yer olmazdı.
Özlenen gecelerdir. Sahi en son hangi geceyi gördük dışarıda?