bugün

isminden, cisminden, huyundan, suyundan gıcık alınıp izlenmemeye yemin edilen filmlerdir.

(bkz: lord of the rings)
(bkz: harry potter)
hemen hemen bütün uzakdoğu filmleri bu gruba dahildir. arada güzel filmde cıkmaktadır ancak bunlara rastlayabilmek için o eziyet çekilmemelidir. Zaten iyi film adını bir şekilde duyuruyor; iyi olanlarıda böyleca ulaşılabiliyor.
genellikle popüler kültür düşmanlığından kaynaklanan bir tepkidir. ama hatalı bir tepkidir izleyip, izledikten sonra nefret etmek için doğru argumanlara sahip olmak varken sırf herkes izliyor diye nefret etmek çocukcadır.
scary movie ya da scream'in bilmem kaçıncı devamı niteliğinde çekilen filmlerin dahil olduğu filmler bütünü.
(bkz: keloglan kara prense karsi)
kadrosunda mehmet ali erbil'in olduğu filmler.
(bkz: neşeli gençlik)
çılgın dersane: tahtakale' nin her sokağında deli gibi erotik cd satılırken, abaza sinemaseverokşarların, sırf bir kaç kolej fantezisi yaşamak için seyretmeye gidecekleri , berbat esprilerin havada uçuştuğu daha adından belli olan film. bir de ikincisi çekiliyormuş. emanuella 2' yi görmüş bünyeleri keser mi hiç dersane tersane falan.
(bkz: midnight express)
fragmanlarında mehmet ali erbilin görüldüğü filmlerdir. hızlıca olay yerinden uzaklaşılır.
çılgın dersane
keloğlan karaprense karşı
hababam sınıfı askerde
hababam sınıfı 3.5
ve ismini hatırlamadığım son dönemde çekilmiş diğer hababam sınıfı
ve sırf seyirci gelsin diye yapılan saçma sapan türk filmleri.
'gecenin sesi' adında robin williams ın oynadığı bir film. robin williams a güvenip alınmaması gereken bir film.
keşke;
(bkz: i am dina)
çünkü izledikten sonra insan kendinden nefret edicek hale geliyor nasıl bu filme gittim diye..
ajdar'ın deneysel sinemaya büyük katkılar yaptığı, aslında herkesin izlemesi gereken, fakat ismiyle bu başlığın altına yazılmış kısa film denemesi.

(bkz: çikita muz) * *
(bkz: geceyarısı ekspresi)
mehmet ali erbilin olduğu her film...
Sinan Çetin'in yapımcı ya da yönetmeni olduğu filmler.
mehmet ali erbilin rol aldığı tüm filmler.
(bkz: küp) devam filmleri çekilirse ben mümkünse almayayım.
maskeli beşli
keloğlan karaprense karşı
hababam sınıfı üçbuçuk
çılgın dersane
kesinlikle ve kesinlikle mehmet ali erbil ve kadrosunun yer aldıkları her film.*

edit:mehmet ali erbil ve kadrosunun uludagsozlukte yazar olabileceğini unutmuşum.özür diliyorum o zaman.televizyonda don indirerek dal taşak göstermek,yavan espiriler,hep aynı ağzının kenarından akan suyla yapılan oyunculuk,yılda 4 film çekerek haklın cahilliğinden ve parasından yararlanıp 8 yaşındaki çocukların ahlakına yaptığı olumlu katkılardan dolayı.tebrik etmemiz gerekirmiş.ben bilemedim.burda olduklarını sonradan fark ettim.affedin.
yeni hababam serileri, ve maskeli beşler kadrosunu oluşturan tipitiplerin oynadığı tüm filmler.
Türklerden gidersek kesinlikle hababam sınıfının yeni çekilen tüm serileri bunlara ek olarak da :
-hırsız var
-emret komutanım şah mat
-çılgın dershane
-amerikalılar karadeniz'de 2
-keloğlan kara prense karşı
gider böyle...
Kesinlikle Henry Potor ve Faroda'nın maceraları. Ha birde son dönemde çıkan yerli komedilerin(!) alayı.
turklerin yaptıgı tum korku filmleri.