bugün

ilk sevgilinin, ilk kan kardeşinin ilk evin, ilk gülümsemenin, ilk baba değişinin, yani ilk x in unutulmayacağını belirten deyiş. bence sevgili olmasa da diğerleri unutulmamalıdır ve unutulmaz da. eğer ilk sevgili özleniyorsa hayatınız olumlu ilerlemiyordur, daha iyisini bulamamışsınızdır.
(bkz: ilker unutulmaz)
hadi canım ordan.

sıralamalardan hep nefret ettim. ilk ve son olma gayreti de bu sebepten göstermedim. ortalarda yaşadım ama öyle bir yaşamakki iyi ortaladım, olduğum yere kuruldum diyelim.

ilkler unutulmazmış, sonrakilerle kıyaslanırmış, özlenirmiş, hatırlanırmış. hep mış hep miş. miş li geçmiş zamanı da sevmedim ben. rivayet adı üstünde.

huysuz gibi gözükmeyeyim ordan lakin sırf "ilk" diye müsamaha gösterecek değilim. bu hemen her konuda böyle...

ne birinin hayatında ilk olmak istedim ne benim hayatımdaki ilkleri sevdim. demem o ki her vakit özel değil ilkler, unutulmaz değil.

kıyasa tabi tutulmaktan nefret ettim. ilklerin kaderi bu. ilk olmaktan hep çekindim. son olma arzum da olmadı. bir de onun stresini yaşamayazdım, korkağın biriyim. son olma fikri geleceğe dair endişe taşımama sebep oluyor. saçma di mi? ama böyle fikrim.

acemiliklerin hayata kattığı neşeyle eğlenmeyi iyi bilirim. ilklerinde hayatıma kattığı anlam ancak bu kadar. son olmaya da lüzum yok. ilk "tu kaka" dediysek derdimiz son sıralara yerleşmek değil.

dedim ya sıralamalardan hep nefret ettim. ilk, son olma gayreti de bu sebepten göstermedim. ortalarda yaşadım ama öyle bir yaşamakki iyi ortaladım, olduğum yere kuruldum diyelim.
ilkler özeldir, sonlar güzel. ilk&son'lar mükemmel.
hayatta ilkler hep unutulmamalıymış dediklerinden belki hep iyileştirmeye çalışmaya çalıştım ilklerimi. ama siyahları hangi çamaşır suyu temizler orası meçhul. zaten çamaşır suyuna batacak kadar siyahım yok ama öyle unutulmayacak ahım şahım ilklerim de yok. ilkleri basamak olarak kullanmak daha akıllıca.
gereksiz bir genellemedir. insan isteyince unutamayacağı şey yoktur.*
kimileri unutur.*
(bkz: ilk ve son olanlar unutulmaz)*
göreceli bi durum olsa da yaşanılan olaya ve kişiye göre değişiklik gösterir.