bugün

wikileaks belgelerindeki iddiaları gündeme taşıyan ana muhalefet partisi lideri kemal kılıçdaroğlu'na karşı başbakan erdoğan'ın söylemi: "isviçre'de banka hesabım olduğunu ispatlarsanız bu makamı bırakırım. ancak ispatlayamazsanız siz oralarda duracak mısınız?"

kaynak : http://www.internethaber....-buyuk-teklif-312136h.htm
doğrudur ispatlanamaz öyle güzel bir düzen vardır ki para onudur ama kanunen onun gözükmez 40 taklada atsanız ispatlıyamassınız yani başbakanımız yine doğru konuşmuştur.
eğer gerçekten istifa edecekse *, ben kendisine bir isviçre bankasında seve seve hesap açıp içine biraz para koyarım.
Bir sürü insanı ergenekon zımbırtısıyla içeri attıran savcı bey repliği.
isviçre bankaları, her zaman ve her koşulda müşterilerini kolladığı ve haklarında ser verip sır vermedikleri için dünyada en çok tercih edilen, en güvenilen bankalardır. hatta ve hatta kayıp nazi altınlarının dahi isviçre bankalarında bulunduğu yaygın bir söylentidir. rte de isviçre bankalarının bu özelliklerini bildiği için bu kadar rahat olabilir. ayrıca banka hesapları şahsı adına açılmasa dahi bir yakınının adına açılmış olabilir.
yazıklar olsun, yazıklar olsun. türk milletini bu kadar aptal görmek çok ayıp. tabiiki ispat edilemez; ama dünya'nın süper gücü amerika için bilinir. boşuna mı dünyanın süper zenginleri isviçre bankalarına paralarını yatırıyorlar. ispat edilemesin diye. çok gülünç çok.
burdan yetkililere seslenerek yalvarıyorum, ulan wikileaks allahına kitabına, açıkladın bir de kanıtla.
isviçre bankaları güvenilirlikten çıktı;

Abd hükümetinin yürüttüğü hukuk mücadelesi tüm dünyaya örnek olacak türden.Amerika,isviçre bankalarında gizli hesapları olan 300 kişinin ismini istemiş, isviçre yasalar gereği müşterilerine ait olan bu bilgileri vermemişti.bu olayın ardından Amerika,ilgili mahkemeye müracaat etmiş ve davayı kazanıp isviçre bankalarında ismi bulunan 300 kişinin ismini ve diğer bilgilerini almıştı.Abd, başarılı hukuk girişiminin ardından yeni bir dava daha açarak,52000 kişinin ismini daha istiyor.Almanya,ingiltere,Fransa ve diğer ülkeler de Abd'nin bu hukuk zaferinin ardından girişimlere başladı.
işte tayyip i devirmek için en kolay yol.
hadi arkadaşım gün bugün bu iddiaları ortaya çıkarın. bikbik, wikwik yapacağınıza araştırın.
kanıtlansa'da gitmeyecek olduğu için, önemsiz bir sözdür.
boş iddiadır. isviçre bankalarındaki kişiye özel hesaplarda tutulan para hakkında en ufak bi bilgiye ulaşmak olanaksızdır.
Sen o makamı ölsen bırakmazsın abi.
onun yokta karısının bilmem kaçıncı dereceden amca oğlunun kendi oğlunun paralarının olduğu kesindir. kerizmi kendi adına açtırsın. yeşil sermayeci bu güce paraya tapan adamlar rte toplamıcakta benmi toplicam o paraları mutlaka var. he ayrıca bu büyükelciler chp yede çok fazla yaygara kopartan bikaçtane elitiste demestir. ee haksızda değilier. aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. kime oy vercez gerçekten bilemiyorum.
iddia eden ispat etmek zorundadir, ayrica isvicrede hesap acmak garip bir sey degildir.
(bkz: nerede o günler)
one minüt anlamına gelen sözüdür.
isviçrede ki heaplarını kapatıp başka ülkelerde açmasına sebep olabilecek söz.
iftirayı atanların aletini kıvırıp tersten verdiği sözüdür.
isviçre bankalarında bir kuruş parası olmadığını söylemiştir, gerçektende bir kuruştan çok daha fazlası olabilir, zekice bir cümle vesselam
(bkz: bırakmayan * olsun mu)
şeytan * diyo ki git isviçre'de onun adına hesap aç, 1 dolar yatır.
-isviçre'de param olduğunu ispatlayın bu makamı bırakırım.
+Bu elimde görmüş olduğunuz, 8 ayrı isviçre bankasından alınan hesap dökümü, hepsinde sizin adınız yazıyor.
-Bu gösterdiğiniz recep tayyip erdoğan adına banka hesapları, her recep tayyip erdoğan ben değilim. isim benzerliğidir, o ben değilim.
+Ayrıca yanımda isviçre'nin iki büyük bankasının müdürleri var, sizi şahsen tanımaktadırlar.
-biz öyle her karşımıza çıkanın sözüyle hareket etmeyiz. Öyle olsa ben neleri ispat ederdim.
+peki nasıl bir ispat sizin için yeterli?
-bir isviçre bankasının atm'sinden para çekerken görüntüleyin beni, bırakayım makamı.
+maaş hesabı mı lan bu, atm'den para çekerken görüntüleyeceğiz. külçe altın veren atm henüz hiçbir bankada yok maalesef.
-işte gördüğün sevgili halkım, hodri meydan dedim; kimse kanıtlayamadı!

(bkz: binlerce dansöz var)
(bkz: ispatlayamayan alcaktir serefsizdir)
ben bulmayasınız diye o kadar uğraştım, hani bakayım nerde açık vermişim demenin türkçesidir.
paralar ya eşinin ya da çocuklarının ismine kayıtlıdır ve bunu ispatlasanız bile benim değil sonuçta der ve çıkar işin içinden *