bugün

3 şubat 2007 günü eskişehirspor u kendi sahasında* almir in attığı golle 1-0 deviren istanbul ekibi.

(bkz: eskişehirspor un korkulu rüyası olarak istanbul ekipleri)
tanju çolak'ın hapse girmeden önce formasını giyindiği son klüptür. en parlak zamanlarını cem uzan başkanlığında cem uzan'ın paraları sayesinde geçirmişlerdir. aykut kocaman takımda hem futbolcu hem teknik direktör olarak yanılmıyorsam 1.ligde bir ilke imza atmıştır. ziya doğan'da teknik direktörlük kariyerine ilk bu klüpte başlamıştır. klüp cem uzan'ın elinden alındıktan sonra bir dönem adnan sezgin klip başkanlığı yapmıştır şimdilerde klüp başkanı saffet sancaklıdır.
maçlarını bahçelievler özel idare stadyumu nda oynayan, taraftarlarının özellikle bayanlardan oluşması sebebiyle türkiye nin en centilmen seyircisine sahip kulübümüzdür. hatta neredeyse tüm maçlarda hakarete diyarbakırspor lular bile bu seyirciye alkışlarla cevap vermiştir.
1926 kurulus yılıdır. istanbulun gercek temsilcisidir .istanbulluyum diyen herkesin tutması gereken tek takımdır. hortumcuların,kara para aklayıcılarının elinde olan güzide bir kuluptur.
saffet sancaklı'nın eline geçtikten sonra beşiktaş'ın pilot takımı haline gelen, türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri.
saffet sancaklı'nın satın almasından sonra, asıl sahibinin aziz yıldırım olduğu söylentilerinin ayyuka çıktığı kulüp.

ayrıca saffet sancaklı, 6 milyon dolar gibi bir fiyata 1 lig'de -adı değişti lig a değil- bir takımı çok ucuza kapatmıştır.
Zamaninda 94 dunya kupasi' nin gol krali salenko ve hollanda'li peter van vossen gibi topculari transfer etmistir.
ismi istanbul ama hiç seyircisi olmayan sarı-siyahlı bir futbol kulübü.
son 2 mactan 4 puan cikararak bank asya 1. lig'inde tutunma yolunda onemli avantaj saglayan; sempati duydugum, herhangi bir klubun pilot takimi olmasini icime sindiremedigim koklu bir futbol klubu.
saffet sancakli yonetiminde bank asya ligine elveda diyen gelecek sene de kendisini toparlaması zor görülen futbol takımı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.