bugün

görsel
Peki bir ülke ithal ettiği danayı neden denetlemez?

denetleseydi herhalde istanbulda millete şarbon bulaşmazdı. sorumlusu kim? neden denetlenmedi? sayın tarım bakanı "bunlar olağan ve her zaman olan vakalar, abartmayın" diyerek neden olayı örtbas etmeye uğraşıyor? Bu ithal et işini kimler kimlere peşkeş çekti? Yoksa bu hayvanların şarbonlu olduğu biliniyor muydu? Eğer biliniyor idiyse Ne Karşılığında buna göz yumuldu? Bunlar kamuoyuna derhal açıklanmalı. Bu vakalar artarak çoğalırsa kamuoyu oluşur o vakit.
Yakinda saglik bakani cikar canli yayinda et yer bakin sarbon falan yok diye. Vaktiyle cernobil patladiginda yapilmisti bu sonra anladik ki yillarca radyasyonlu cay icmisiz milletce.
şarbon suriyeden gelmiş olabilir.
Dünyanın öbür ucundan ne koşullarda yetişmiş ne koşullarda nakliyesi yapılmış belli olmayan hayvanlar sayesinde şimdiye kadar gecikmiş olan hastalıklardır. Bu zamana kadar çıkmamış olması bile bir mucizeydi.
apartman yöneticisi olamayacak adamları ülkeye yönetici tayin eden geri zekalılar sayesinde yaşanmaktadır..

sene 2018 ve biz şarbonla uğraşıyoruz amk..

yarın su çiçeği cart curt da hortlar..

ondan sonra hoop dön 80’lere 90’lara.. aşı kampanyaları vs..

rezillik..
Vurmayın, tamam öldük.

Normal bir memlekette yaşasak yemin ediyorum maddi, manevi bu kadar eziyete farklı şeyler konuşuyor olurduk.
ülkede saldim çayıra mevlam kayira yaşadığımızı gösteren olaydır..

ulan bizi giskiniyor diyen gavur dölü tutuyor sana hastalıklı hayvanı.

eee ülkede denetim yok
denetleyen yok
rüşvet var..

ama olsun yaaa
adamlar yol yabdi..
Gecikmiş bir şüphe.

Direkt bununla ilgili degil belki ama teee ebesinin amsterdamindan oldukce kotu kosullarla getirilen hayvanlarin ne halde yurda ulastigi 40 defa bizlere yansıdı.

Acikcasi ben Çoktandır bir hastalik bekliyordum.

Iki tane dana uc tane kuzu yetistiremeyip arjantinden et ithal edince her seye razi olman gerekiyor.

Ic anadoluda yolculuk yapın karayoluyla.

Dakka basi sanayi cikar karsiniza. O yuzden hayvan otlatacak yer yok. Mecburen ithalat.
kurumlar itinayla iğdiş edildi. tek adamlığın olduğu her memlekette idare kalitesi düşer.

hangi medeni ülkede tek adam sistemi var?
anlaşılan denetlemeden etmeden önlerine gelen eti ithal ediyorlar.
şarbona şükredelim.
deli dana da olabilirdi.
kurban etinden bulaştığı iddia edilmektedir. çok değil bir süre önce de ankara'da brezilya'dan ithal edilen kurbanlıklarda şarbon tespit edilmiş ve koca bir kasaba karantina altına alınmıştı. ülkede işini düzgün yapan bir tane yönetici olmadığı için, her şey normal gelmeye başladı.
istanbuldaki hastanelere müracaat eden 22 başvurudan 4 kişinin pozitif çıkmasıdır. Bu ithal et işinin neticesi. Peki bu işin, -Bu öldürücü hastalığın- sorumluları kim yada kimler?

--spoiler--
istanbul'da şarbon şüphesi:

Bakan Pakdemirli'den ilk açıklama

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne şarbon hastalığı şüphesiyle çok sayıda kişinin başvurduğu bildirildi. Hastanelerin acil sevk edilen hastaların kontrol amaçlı olarak tetkikleri devam ediyor. Konuyla ilgili canlı yayında Bekir Pakdemirli, "22 kişi şarbon şüphesiyle başvuru yaptı, 14'ü taburcu oldu, 4 kişi de tedavi altında." dedi. Pakdemirli, "Etlerin geldiği özel işletme karantina altına alındı. Hayvanların satın alındığı işletmenin 10 km etrafındaki 3500 hayvan yarından itibaren tedbir için aşılanacak. Aşı çok hızlı etki gösterdiği için bölgede başka şarbon vakası görmeyi beklemiyoruz." ifadelerini kullandı.

http://www.hurriyet.com.t...den-ilk-aciklama-40943743
--spoiler--