bugün

aptal değilseniz dört yılda eğer aptalsanız 5 yılda mezun olabileceğiniz özel okullardan biri.
Öğrencisi olduğum üniversitedir. 4 yıl sonunda 4 yıl önceki düşüncemden hiçbir şey değişmedi. Hatta kaçmak için erasmus bile yaptığımı övünerek söyleyebilirim. Üsküdar da başlayan maceram sütlücede bu ay son bulacak ve kurtuluşa ereceğim.Genel olarak bahsedersek hocalarının akademik kariyerleri ve başarıları çoğu üniversiteye göre daha başarılıdır. Hocalarla aranız iyiyse hoş beş muhabbetiniz varsa geçmeniz salak da değilseniz hemen hemen kesindir. Hocalarının iyi olmasına rağmen öğrencileri anadolu insanı profili çizen, çoğu ileride aile işine devam edecek olan veya kpss ile devlet kurumuna kapak atma mantığında olan tiplerdir. Ben ceo olacağım ya da cfo olacağım diyen insanların \"o ne ki lan\" diye bile bakışla karşılaşabileceği, memur zihniyeti hakim olduğu için ilerlemesi ve kendine bir şey katması bu sebeplerle zor olan bir üniversitedir. iTO\'yu arkasına almasına rağmen hala atılım yapamayan aman 2 zorunlu staja ne gerek var aynı yerde aynı işte çalışıyorsunuz sonuçta bir şey kazanmıyorsunuz diyerek ticaretin temelindeki çalışma prensibini yıkarak öğrencilerini bu konuda çok mağdur eden zihniyete sahiptir. Lisede okul başkanı olarak daha fazla aktivite ve organizasyon yaptığım garantidir. Okul başkanı kimdir nedir bilinmez. Aktivite ve eğlencesi 0 dır. Zaten yapısal olarak bir çok muhafazakar öğrenci barındırır. Miller\'a benzeyen alkolsüz içecek sırf millera benziyor diye kaldırıldığı bilinmektedir.Kendi çevresi olan, kafası ve hedefi olan insanlarla arkadaş olmak bu okulda kolay değildir çünkü okula gelmezler, gelmeye gerekte yoktur. imza sistemi çok takılmaz arkadaş arkadaşı kollar. Kısacası bu üniversitede ortam yapılmaz. Üniversite kendini geliştirmek için kendi akademik çevresini ve sistemini değiştirmekten önce sabancı koç ve bilgi gibi üniversiteleri örnek alarak öğrenci profilini değiştirmeye çalışmalıdır. Kanun, yönetmelik vs. vs. içinde boğulmuştur. Bir belgeye imza attırmanın bazen 2 bazen 4 ay sürdüğünü de belirtmek isterim. Kampüs ve zihniyete bakılırsa bu dediklerim imkansıza yakındır. Geç açılır geç kapanır. Hemen hemen 1 ay şubat tatili vardır. Akademik takvimi vesairesi son gün açıklanır. Tatil planı yapmanız imkansıza yakındır. Bunların yanı sıra verilen paraya göre alınacak maksimum eğitimi verir. Ancak eğitimi bu seviyedeki diğer üniversiteler arasında biraz daha iyidir diye her gün sütlüceye gidip gelmek ve sosyal çevrenizde sıkıntılar yaşayıp okuldan soğumanızı hatta donmanızı sağlayacak şeylere değer mi bir sorgulamanız gerekmektedir. Üniversite okuduk mu okuduk işte diyebileceğiniz bir üniversitedir. Master ile yeşillendirmediğiniz sürece veya ailenizde torpil yapacak sağlam insanlar olmadığı sürece bir yerlere gelmeniz pek olası değildir.

Not:Şu an us\'de master için çalışmalarıma tam gaz devam ediyorum ve merak edenlere üniversitede burslu olarak okudum.
okulumdur. uluslar arası ticaret bölümüyle ilgili merak edilenler tarafıma bizzat sorulabilir.
iticü denmeyecekmiş bundan sonra.
çalışanlarına sakal yasağı getiren üniversite. kravat ve ceket de zorunlu olacakmış bundan sonra. bıyıkların nereye kadar uzatılabileceği de yönergeyle gönderilmiş çalışanlarına. bravo alkış... yakında öğrencilerin de kıyafet ve kılıklarına müdahale ederlerse şaşırmam...
kendilerine itü'lü de derler.
istanbul teknik üniversitesi sürekli bu okulu taklit eder.
onlar da kendine itü'lü demeye çalışırlar.
ama gerçekler ortadadır.
Okul değil mülteci kampı gibi aminiyum.

Sanki adete bir somali Üniversitesi, adeta bir Harlem street.
Sagimdan solumdan grup halinde "wassaaa niggaa" edalariyla zenciler falan geçiyor.

Hayır pezevenkler grup halinde geziyorlar bi de okulda bi çatışma falan ciksa yemin ederim bizi sikerler. Zaten bizden 30 cm öndeler aq acımazlar.

Saka lan saka. Cok kafa adamlar da var içinde "aybi selam aleykim aybi, ates var mi aybii" diye dolaşıyorlar.

Nihehe.
yüzde 95'i tayyipçi ( AKP'li demiyorum ) olan,eğitim konusunda yerlerde sürünen,girmenin kolay çıkmanın daha kolay olduğu eğitim öğretim yuvası.
kerhane.
Fakat bu son jesti çok iyi 300 tl veriyormuş her ay öğrencilere.
Akademisyenleriyle öğrenci - hoca ilişkisinden ziyade arkadaş gibi olabileceğiniz, canınız sıkıldıysa veya mutluluğunuzu paylaşmak istediğinizde hiç çekinmeden konuşabildiğiniz üniversitedir. Tek dezavantajı kampüs küçük ama bu sene itibariyle kullanılabilecek alanları arttırdılar saolsunlar. Bizim zamanımızda ilk 3 tercihe yazana 300 tl yoktu bizler şanssızdık şimdikiler şanslı he bide bunların yanında okurken ito'ya bağlı şirketlerde çalışma imkanlarıda olduğu için adamlar daha okurken para kazanmaya başlıyorlar. Bir kaç yıl erken doğmakla bu şansı kaçırdık. Napalım kısmet =/
kısaltması itü olmasına rağmen bunu kullanamayan bahtsız üniversite.
kısaltması itü olmayan üniversitemsi yer.

kısaltması i tic ü'dür.

evet bence de çok iticü.
ders 1 : müşteri nasıl kazıklanır.
Sonunda bu sene kurtuluyorum dediğim üniversitem. Geçen dönem erasmusa yollamasa sövebileceğim kadar sistemi oturmamış ve sorumsuz insanların yönettiği bir üniversitedir. Türkiyenin en zengin odalarından ito'nun üniversitesi olmasına rağmen okul için hiçbir harcama yapılmayıp bir de üstüne terbiyesizce elektrik faturası kaç para haberiniz var mı diye ahkam kesilen bir eğitim kurumudur. Küçücük kampüse sokuşturulmaya çalışılan binlerce öğrencinin okuduğu yerdir. Bir de yetmezmiş gibi her sene eğitim ücretine %10 zam yapan, yeni kayıtlara ise burslu değillerse eski kayıtlara nazaran çok daha fazla geçiren tabiri caizse para sayma makinasının üniversite formudur.
yaşam katkı paylarına(burs) her yıl %10 zam yapan üniversitedir. diğer özel okullar bir sürü alavere dalavere ile öğrencisinin bursunu kesmeye çalışırken iticü'nün her yıl burslu öğrencilerine zam yapması takdir edilesi bir şey. okulumu seviyorum.

(bkz: istanbul ticaret odası)
aynı mağduriyeti yaşadığım okul. ama vizelerin ertelenmesi sevindirmedi değil şimdi. kabul sorumsuzluk abidesi ama vizelerin ertelenmesi çok işime geldi daha hiç bi derse çalışamamıştım okuyacak 3 milyon sayfam falan var heralde.
Kurucu vakfın iTO olması bana kalırsa büyük bir olay. Duyduğuma göre her ay önde gelen iş adamlarıyla da yemekler yeniyor, onlarla tanışılıyormuş. Tamam her yemeğe katılan iş sahibi olacak ya da fırsat yakalayacak değil ama bu tür toplantılarda eğer kendinizi gösterirseniz mezuniyetten sonra iş konusunda çok da sıkıntı çekmezsiniz gibi duruyor.
yeni kurulmasına rağmen eğitimi çok kaliteli olan üniversite. sosyal ortamı on numara üstelik iş dünyasıyla iç içe oluyorsunuz kolayca kendi işinizin sahibi olabilirsiniz üniversite eğitimi sürecinde.
ne kadar doğru tercih yaptığımı her seferinde gösteren üniversite. istanbulda başka üniversitede bu kadar teknolojik ekipmanlar yok. teknolojiyle öğrencileri buluşturan harika bir ortam.
2 yıldır okumam rağmen kendimi çok geliştirdim burada ben. üstelik burs olanakları da bir hayli iyi. hem başarı hem de ilk tercih bursunu aldığım için gayet rahata bir şekilde eğitimimi sürdürebiliyorum istanbul gibi bir yerde tek başıma.
işte aradığım üniversite tepkisini verdim teknopark istanbulun kurucusu olduğunu öğrendiğimde. teknolojiye yatırım yapan üniversitede okunur abi.
eğitim konusunda kendini çok ileri götüren üniversite. teknolojik imkanları son derece gelişmiştir. sığ bir eğitim almazsınız sektörle iç içe her şeyi öğrenirsiniz.
hocaları gayet cana yakın ve bilgili olan üniversite. eğitim standartları istanbuldaki bir çok üniversiteye göre gayet yüksek. eğer istanbulda okumak istiyorsanız bu üniversiteyi bi araştırın pişman olmazsınız.
özellikle istanbulda hukuk fakültesi okumak isteyen öğrencilerin araştırması gereken ilk üniversite. istanbulda benim diyen çoğu üniversiteden daha kaliteli.