bugün

yeni istanbul havaalanında satılan müthiş ucuz atıştırmalık.

görsel
https://www.facebook.com/...07567289/2427023300744144
eskisindeki uygulamanın devam ettiğini gösteren sosisli fiyatıdır. ulan zaten ömrü hayatımda eski istanbul hava alanına 4-5 defa gittim. 2 tanesinde de misafir bekledim yurt dışından. bir tanesinde uçak hemen indi 10-15 dakika bekleyip yolcumuzu alıp döndüydük. ama bir tanesinde 2.5 saat uçağı bekledik. o arada insan tabi susuyor, acıkıyor. dedik burası pahalıdır 1 limonata 1 su aldık yanımdaki ile beraber en azından susuzluğumuzu bastıralım. 1 tane suyu 10 liradan limonatayı 30 küsür liradan dayamışlardı amk. hala sızısı yüreğimi dağlıyor. her gün o para kadar veya daha fazlasını harcıyoruz sıkıntı değil ama el insaf be kardeşim. bakkaldan o zamanlar 50 kuruşa aldığımız suya 10 lira ve içerisinde limon olmayan limonataya 30 lira istemek nedir amk.
Su 10 lira ahahahhahahaah içler acısı lan vallahi içler acısı.
2 lahmacun 1 ayrana 100 lira verenlerin de buna ağlaması ne bileyim sanki biraz şey.

Amk oğlu Bodrum’da millete şekil yapacam diye lahmacuna servet öderken sesin çıkmıyor. Sonra bu niye pahalı?

Senin gibiler yüzünden pahalı işte.
geçmişte özel bir hastanenin kantininden 2 liraya aldığım 25kuruşluk çubuk krakeri getirdi aklıma, o çok koymuştu. bu da koyar bence. neden bu fiyatlar bu kadar fahiş? neden 3-5 lira fazla değil de 3-5 katı pahalı?
ne zaman hava alanına gidecek olsam

akşamdan azık çantamı hazırlar giderim.

suyu evdeki damacanadan doldurup

beleşe getiririm, yanın da ekmek arası kuymak olur

hamsi kuşu olur, muhlama olur.

yaparım bir şekil.
Havaalanında ödedikleri kira sebebiyle fiyatları bu denli yüksek. Sabiha gökçende iki hafta evvel suyu 5tlye almıştık. En iyisi uçak biletini alırken indirimli şekilde uçakta buyur edecekleri bir yemek satın almaktır. Havaalanına oranla uygun ve lezzetlidir.
hadi 36 lira bari adamakıllı bir şey koy içine soslu falan olsa ne öyle kuru kuru.
açlıktan ölsem almam yani hakaret gibi.
Normaldir.

Havalimanlarında millete geçirmek adetten sanırım.
Havaalanında dükkan kiraları ciro üzerinden hesaplanmaktadır. Öyle %10-20 filan da değil %40 deseler öp de başına koy. Kaldı ki dükkanı açarken ödediğin hava parası cabası.

Peki ne yapacaksın, yemeyeceksin, çantana streç filme koyduğun sandiviçi çıkarıp onu yiyeceksin, korkma kimse sana fakir demez, sen asgari ücretle havaalanı bistrosuna domalırken, yıllık geliri 100.000€ OLAN elin almanı azığından peynir ekmek çıkarmış onu yiyor çünkü, o adam senden benden daha mı fakir?
pegasus olması lazım 2 sene önce izmir'e uçarken uçakta ufak suya 7 lira verdikten sonra havalimanından peçete bile almamaya kendime söz vermiştim.
10 liralik suya oranla ucuzdur.
O kadar ülkeye gittim, daha bir tanesinin havaalanında normal bir fiat görmedim.
Yani bu istanbula değil, havaalanlarına has bir olay.
bunu söylemeyi çok seviyorum;

her zamanki gibi yine fakirlere dert olmuştur.
Sosislinizi yanınızda götürmeniz durumunda almanız gerekmez.
Pamukkale'de 40 ₺'ye satılan sudan ucuzdur.
alan olduğu için o para. almayın amk çocuklarından.
Arz talep meselesidir. Tüm havalimanlarında fiyatlar benzerdir.
Dunya bizi kiskansin diye uygulanan fiyattir.
0:00 0:02
gidip alan angutlar olduğu sürece güzel bir uygulama. daha beter olalım millet olarak çoktan hak ettik.