bugün

Turkiye den siktir olup gitmenin bir tik altidir.
Geçen ay yaptığımız eylem.Babam olan olaylardan ve beyoğlunda huzurun kaçmasından sonra çerkezköy den ev alıcam dedi ve aldı.Burası daha huzurlu.
ara ara ciddi anlamda gerçekleştirmek istediğim eylem. ama uzaklaştığımda da özlüyorum lanet şehri. çözemedim.

ne onla ne onsuz...
gümrük kapılarında kaldırmış bekleyen görevliler var sanmaktır. gideceksen git kardeş siktirmeye gerek yok.

edit: gümdük ne dedim kendi kendime. editledim.
Nerde o günler.
her yere koşturmaktan, boş vakitsizlikten, siyasi gündeme istemsiz olarak da muhatap olmaktan sıkılan insanların yaparsa daha huzurlu olacağı eylemdir.

bakıyorum türkiye den gitmenin yanında izmir e gitmek gibi trendler gelişmiş. istanbul'dan iş sebebiyle 1 yıllığına taşınıp Bursa'ya gitme ve geri gelme deneyimim olduğu için ahkam kesebilirim sanıyorum.

Bursa'da iken yukarıda ilk saydığım konularda değişiklik oldu, kalıcı sağlık sorunları olan eşimin sağlığı düzeldi ve iş çıkışı* bütün akşamı tüketecek kadar dolansak bile eve akşam oturması için yerleştiğimizde saat 8.30 u geçmiyordu. ne yazık ki sizi ihya edebilecek işler hala yoğunlukla istanbul da ondan değişikliği yapamıyorsunuz kafanıza göre.

ama şöyle gerekçelendireyim; her yere arabayla gitmek, gittiğinizde de park yeri aramak zorluğunuz yoksa gidiş süreniz en yakın yer için yarım saatten 10 dakikalara iniyor. işe gidiş-geliş süresi şayet şehrin bir ucunda oturup diğer ucunda çalışmıyorsanız 1 saati geçmiyor, istanbul'da sadece gidişiniz 1 saati bulsa artık normal kabul edilecek haldeyiz. günde 1 saat bile kazansanız hayatınızın kalitesinin ne derece arttığını anlatamam. siyasi gündemin niye kafayı bozmadığını, niye istanbul'da daha kafaya taktığınıza bir açıklama getiremedim ama öyle oluyor, emin olun. bir de istanbul'da aldığınız hizmet ve ürünler hem 2. kalite hem de daha pahalı. esnafta tuttuğunda becermeye çalışan yaklaşımdan samimi yaklaşıma geçince çok farklı oluyor. e meyve, sebze; parası neyse veririm ulen deseniz Bursa'daki kalite istanbul'u net pataklar.

o nedenle, içiniz çok karardıysa ve istanbul'da yaşıyorsanız sebebi belli. başka şehirlerde olup istanbul'a özenenler de bilsin ki turistik gezi her zaman daha iyi. ya bir de istanbul çok gürültülü, bunu da ancak dışına çıktığınızda anlıyorsunuz. benim ne derdim var da buralarda pinekliyorum diye düşünüyorum... ya iş işte, yoksa başlığın gereğini yerine getireceğimden emin olabilirsiniz.
ara sıra zihnimi meşgul eden fikir. fakat çelişkili de bir durum söz konusu. kariyer olanakları sebebiyle bir süre istanbul'a bağlı kalacağım aşikar, fakat artık bu zorunluluğu aştığım dönemlere geldiğimde de bu şehirden ayrılabileceğimi sanmıyorum. evet, kalabalığına çok saydım, güvensiz ortamlara, toplu taşımalara, etraftaki densiz insanlara çok saydım fakat bilmediğim bir şey çekiyor sanki. hele tarihi yarımadaya yaklaştığım zaman, girdiğim zaman kendimi farklı hissediyorum. çok farklı bir duygu.
Asla istanbul'da yaşamam diye büyük konuşup hayatın bir şekilde beni buraya sürüklemesi. Bulduğum ilk fırsatta gerçekleştirmek istediğim eylemdir.
Aktrollerin bir an önce başlatmaları gereken kampanya. *
Her seçimde popüler olan Türkiye'den siktir olup gitmek başlığının evrim geçirmiş halidir.
Çok istenilmesine rağmen, bir şans vermilmiştir bu şehre.
bursaya kaçabilirim ben şahsen. yeni bir fatih gelene kadar dönmem de.

evet.
Bak şuradan.
giden ağam gelen paşam.
istanbul dan gitmek lazım şehir kaldırmıyor. Tarım ve hayvancılık yapabilecek herkesin yerine yurduna dönmesi lazım.
görsel
istanbula geri dönmeye en yakın eylemdir. gidince insan değerini daha çok anlıyor. bu arada suriyede falan değilim. avrupadayım.
Suri ve afganlilardan bir ricam.
Yallah yuropa ya. Please.
Tavsiye ettiğimdir.

Ben 6 ay önce Siktir olup gittim kafam çok rahat.

Trafik sorunu, park sorunu, dipdibe binalar, gürültü ve hava kirliliği ve büyük bir deprem beklenmesi.
katılıyorum bir an önce gitmek gerekir.
(bkz: yozgat blues)
tavsiye edilir de şöyle bir şey var ki nereye gidilecek? ülkenin çoğu risk altında.

böyle bir şey yapacaksanız karaman'a gidin bari tavsiyem.
istanbul'u bırakabilsem aydın'da yaşamak isterdim.
Beni zorla tutuyorlar. Beni bi salın siktir olup gideyim dedim olmaz hocam dediler.

Edit: Ben gidiyorum salmışlar beni sürprizli olarak. istanbul sizin olsun.
görsel