bugün

bir zorbalığa, baskıya, kıyıma karşı dururken başka bir zorbalığı, baskıyı, kıyımı desteklemektir.. mantığın dahi kabul edemeyeceği bir sevgidir ayrıca..
*
bundan yıllar yıllar önce bir çok insaflı insanın yaptığı eylem.
geri zekalılıktan başka birşey değildir.
mallıktır. ikisininde sevilir bir yanı yoktur. adolf hitlerin gaz odalarında yaptığını bugün israil tüm dünyanın gözü önünde sokaklarda yapmaktadır ve bütün dünyada öyle bön bön bakmaktadır.
düşmanımın düşmanı benim dostumdur demektir; ancak en aklı selim olanı yok edelim kardeşin kardeşe düşmanlığını demektir.
(bkz: geçti bor un pazarı sür eşşeği niğde ye)
aynı zamanda kızmakla sonuçlanan duygudur. hayırlı bir işe adım atıyorsun ne diye yarım bırakırsın değil mi? *
hitleri sevmek ve sevmemek arasında bocalarken aslında şiddetin şiddeti doğurduğunu görmek.
1990 yılı idi sanırsam, israil zulmünün hiç bitmediği yıllardan yani, o zamanlar zaman gazetesi'nde günlük karikatürler çizen vehip sinan amcamız vardı *, bir karikatür çizmişti de hürriyet sürmanşetten neredeyse vatan haini ilan etmişti kendisini.

karikatür, iki hitler resminden oluşuyordu, birincisinin altında "dün: aranıyor", ikincisinin altında ise "bugün: çok aranıyor" yazıyordu.

başlık bana o karikatürü hatırlattı.
nasil bir bünyedir ki yaklasik 6 milyon insani sistemli ve vahsice öldüren bir yaratiga sempati duyabilir? unutmamasi gereken cok önemli bir nokta vardir: hitler yahudilerin yanisira ns düsünce sistemine karsi olan kendi halkini, özürlü vatandaslari, cingeneleri, lehleri ve silavlarida ölüm kamplarinda katletmistir.
israil de yaşanan zulüm ve insanlık dışı uygulamalara bir nevi ortak olmaktır. hitler zamanında ne yapmıştır ? çoluk çocuk insanları öldürmüştür. insan olması önemlidir ideolojisi, ırkı, rengi filan değil.

bizim islamcı kardeşlerimiz bu bu salakça sözü sıkça söylerler ama düşünerek değil sadece çocukça hareket ederek ve cahilce. allah insana akıl vermiş kullansın diye süsü olsun diye değil.
(bkz: bir babama güveniyordum o da anamı zikiyormuş)
israil'in faşizan tavırları ve filistinli müslüman halkına zulümlerini hitlerin yahudilere çektirdiklerinden ötürü çıktığını unutmaktır. yılların öcünü, kompleksini yahudiler işte böyle alıyor ve ne yazık ki olan gene masumlara oluyor.
ırkçılığı sevimli kılmak için çabalamaktır. başka bir sikim değildir.
Mal insan eylemidir. Faşistçe ve şovence'dir. Türküz doğruyuz çalışkanız ama eğriyi doğruyu ayırt edemiyoruz'un üstü kapalısıdır. Türkler için aşağılık ırk söylemini kullanan birini semek de Türklere düşer zaten, ama fethullah'ın türklerine ve şeriat özlemindekilere ! israil-Filistin'e gelene kadar ne dertlerimiz var.
ülkemizde birçok kişi tarafından gerçekleştirilmektedir. sanırsın adamların büyük dedeleri nasyonal sosyalist partiye oy verdi. üzülmemek elde değil gerçekten.
kahrolsun ariel şaron yaşasın hitler diyenlerede soruyorum. ne fark var arada. anlamalarını beklemiyorum zaten. anlasalar bu durumda olmazdı bu ülke.
Hayatını, düşüncesini sadece ve sadece tepki üzerine şekillendirmektir.
yanlış yapılan eylemlerden sadece biri.israil'in yaptıklarını görünce bitleri sevmek olsaydı belki biraz daha anlam kazanabilirdi.
eve giren hırsızı görüp yankesiciyi sevmek gibi bir şeydir.
(bkz: akp ye oy atıp israil zulmü diye zırlamak)