entry'ler (353)

bilerek toma nın altına yatan eylemci

çin'de tankların önünde tek başına dikilerek onların durmasını sağlayan genç hakkında ne düşünüyorsan toma önüne yatan insan hakkında da aynı hisleri taşınması gerektiğini duyurmaya çalışan insandır.

an itibariyle üç milyon kişi kazlıçeşmede dir

anlaşılmayan şudur. 3 milyar yürek kazlıçeşmededir.

seçimle gelen bir lidere diktatör demek

hitler'e, esad'a, stalin'e, saddam'a, kaddafi'ye diktatör denebilir mi? denemez tabi ki neden çünkü hepsi %50'nin üzerinde bir oy oranıyla geldiğini bilmeyenler böyle derler.

edit: hitler %50 oyla gelmedi arkadaşlar %33'le geldi üşendiğim için tek tek yazmadım da sonradan bir arkadaş sağolsun uyardığı için düzeltme ihtiyacı duydum.

16 haziran 2013 ak parti kazlıçeşme mitingi

az önce başbakan öyle bir konuştu ki bana belediye başkanlığı verin. gerisi önemli değil dedi.

çorum kandil röportajı

çorumun güzide kanalı ÇRT'nin objektiflerine yansıyan, çorumluların kandil mesajlarını içeren eğlenceli bir sokak röportaj

http://www.youtube.com/watch?v=cPpAoJW5tIs

kuran değiştirilmedi inancı

kur'an yazı değil sözdür. kitapda da belirtildiği üzere ebediyen bozulmayacaktı. ancak, hz. muhammed kur'an'ı yazdırmamıştır. çünkü insanların ona tapacağının farkındadır. oysa o allahın kendisine inanılmasını isterdi. bugün de baktığımızda insanlar kur'an'ın içinde yazanlardan çok dışına saygı göstermektedir. içeriğini işine göre değiştirmektedir. bu sebepledir ki yazılmış olan kur'an değişmiş ancak söylenmiş olan kur'an da değişmemiştir. umarım o muhabbete bir çok insan erişir.

bakire olmayan bir kızla aynı masada yemek yemek

yemeği nerede yediğini hayal ettiğine göre olarak değişir.
(bkz: o nasıl bir ahlak anlayışı la)

ankaradan vana yapılacak yardım

bugün siyasal bilgiler fakültesinden yaklaşık olarak üç kamyonet dolusu yardım malzemesi vana gönderildi. merkezi konumu nedeniyle siyasal bilgiler fakültesini yardım merkezi haline getirmeye çalışıyoruz ve çevredeki gelebilebilen herkesin katılımını bekliyoruz.

Arkadaşlar kampanyamız yarın da aynı şekilde devam ediyor, yardım etmek isteyen arkadaşların aşağıdakileri getirmeleri daha iyi olacaktır:

Çocuklar ve bebekler için giyecek,mama, bebek bezi, oyuncak
Kadınlar için hijyenik pedler(özellikle o koşullarda regl döneminde enfeksiyon kapabilme ihtimali çok yüksek)
Beslenmek için Ekmek, Su, kuru gıdalar, Çay, Bitki Çayları, Bisküvi, Şeker, Yağ, Tuz
Barınmak ve Giyinmek için özellikle ÇADIR, Yağmurluk,
Temizlik için Kağıt peçete, Kolonyalı mendil, Tuvalet kağıdı, eldiven, Pudra
ilk Yardım için Sargı Bezi, Ameliyat eldiveni, Antibiyotikler, Oksijenli su, Maske
Elektrik Malzemeleri Jeneratör, Her boyutta Pil, Uzatma Kablosu, Ampul, Fener, Sigorta, Çeşitli Tornavida, Matkap
Korunmak için kask, iş tulumu, iş eldiveni
Diğer Dikiş seti, iplik, Makas.

Havalar çok soğuk, o yüzden özellikle çadır çok önemli. Yarın okulda biriktirdiğimiz nakit paralarla çadır alacağız.

şeytanı satan tanrıdan sadakat bekleyen insan

(#12460563) gerisi bizi bağlamaz inananla inalılan arasında.

hem cahil hem inşaat işçisi hem de namaz kılan tip

her şeyi bildiğini sanan ama aslında herkes gibi hiç bir şey bilmeyen insandan daha iyidir. netice de entelim ben ne dersem dinlemelisiniz, bakın size uygun hayat tarzı budur demedikce zararsız olan insandır. ayrıca hadi cahilliği geçtim de inşaat işçisi ve dindar olmak kötü bir şey değildir. herkese hayata aynı yerden başlamaz. kimi mağarada yıkık dökük bir evde başlar, kimi de saraylarda, köşklerde.

rakipsaglam com

Oynadığı oyunlardan zevk alamayan oyuncuların dişli rakipler bulmasını sağlayan, ödüllü turnuvalar tertipleyen, eğlenceyi kazanca çeviren Ankara menşeili güzide bir internet portalı.
(bkz: http://www.rakipsaglam.com)

behzat ç

behzat ç bir sezon finali.

not: başka yazıcak bir şey gelmiyor çok çabaladım ama olmuyor olamıyor.

merve yi tavla

en son çıkarken ben kaçar merve ibrahim yattara olucam dediğimde, a ne güzel bir isim diyerek beni benden aldı sevdim ben bu işi merve we love you.

tuvalet karşısı partisi

bir dönem siyasalda tuvalet karşısında oturan tkplilere verilen ad.

türkiye komünist partisi

siyasal'da önceleri hep tuvalet karşısında oturan partililer için okulda bir dönem (bkz: tuvalet karşısı partisi) denilmiş. bu günlerde ulusalcı takılan partinin, ilerleyen dönemde galyalı emekçilerin haklarını savunmak amacıyla türkiye kominiks partisi adını alacağı ve genel başkanlığına asteriks'i, genel sekreterliğe de büyüfiks'i getireceği düşünülen partidir. oburiks'te artık idefiks'i gezdirirken kameralara bir iki poz verir ve hayvanseverlerin oylarını toplar canım.

tkp nin giderek kürt düşmanı olması

böyle bir eylemle birlikte bir kere daha ne düşündüklerini bilemeyen bir toplulukçuk olduklarını göstermişlerdir. kendilerini ilgi ile izlemekteyiz. 3-4 sene öncesinde kendisini tutanlara (tkp fenerbahçe gibidir neden insanlar gönül verir bilmem) ulusalcı yayınları okutmayan ulusalcı düşüncelere karşı pişpikleyen tkp bugünler de ne hikmetse ulusalcılık bayrağının altında toplaşmışlardır. allah sonumuzu hayreyleye, dinimiz amin.

kandil dagi na kimyasal gaz salmak

yapılmışı var olan olaydır.

(bkz: kimyasal ali)
(bkz: ırak ve israilin ortak işleri)

chp li belediyenin daha modern olduğu gerçeği

vallahi ben keçiören'i bilirim yıllar içinde bir a takımı dışında çehresi değişen her yerinde şelaleler, teleferikler ile donanan bir ilçe haline gelmiştir. hatta saçma bir estergon kalesi bile vardır ama ben çok seviyorum arkadaş o kaleyi ya, insan bakınca bir garip oluyor. o yüzden ilçe yönetmenin chpsi, akpsi, sağcısı, solcusu olmayan bir şey olduğunu düşünüyorum. ayrıca eskişehir örneği ve de daha geçmişte yaşanılan fatsa gerçeğinden yola çıkarak ülen ne güzel belediyelerimiz ne güzel başkanlarımız olduğunu düşünüp diyorum ki demek ki iş başkanda bitiyor. adam para yerse bir şey yapmıyor yok ben yemem halkıma hizmet için geldim diyorsa güzel şeyler ortaya çıkabiliyor, zihniyet meselesidir neticede.

sansüre karşı yürüyüş

özgürlük arayışının sıra ile gerçekleşmediğini gösteren bir harekettir. öncelikli insan ihtiyacının tabi ki barınma, sığınma, beslenme vb ihtiyaçları olduğunu tabi ki göz ardı etmiyorum. fakat bir de olaya şu açıdan yaklaşmak gerekir ki kimse başkasının hakkını aramak için sokaklara dökülmez. ha madem öyleydi de tekel işçilerine neden bu kadar destek geldi derseniz tekel işçilerinin direnişinde(ya da ne derseniz diyin isterseniz zındıklığı deyin ama o bir direniştir) katılanların bir çoğu yine tekel işçileriydi. gerektiğinde sendikaları bile karşılarına almasını bildiler. ama kimse bu mücadeleyi onlar kadar sahiplenmedi. şimdi bu karşı duruşa baktığımızda tabi ki sansürlenen siteler sansüre tepki vereceklerdir. kimse çıkıpta tdk.gov.tr'nin bu harekete destek olmasını beklemesin ha olursa güzel olmaz mı olur. ama kimse başkasının hakkının peşine düşmez. ayrıca özgürlüğünde sınırı yoktur. o nedenle her alanda her nokta da özgürlüğü kısıtlananlar ses çıkarmalıdır ki optimum özgürlüğe ulaşalım.

ismail yk serdar ortaç dan daha iyi müzisyendir

ismail yk daha önce başka tarzlarda müzik yaptım lakin para kazanamadım şimdi paraya para demiyorum diyerek aslında her tarzda müzik yapabileceğini ki ayrıca geçenlerde bir disko ya da medya kralında gitarı eline alarak kendini kaybetmesi ile de ispatlanan durumdur. serdar ortaç ise aynı şarkıyı çevirip çevirip iki farklı söz yazarak bir sene binlerce dansözden sonraki sene onbinlerce dansözden para kazanarak piyasada var olan bir kişidir. hem arıca ismail yk'nın da insanların kendini ifade etme anlamında katkıları olduğunu düşünüyorum. ayrıca facebook şarkısına da facebook kullanıcılarının laf edememesi gerektiğini de belirtip kafama ismail yk bandı takıp sokaklarda dolaşmak istiyorum. ismail yk candır halktır serdar ortaç kompleksli bir adamdır.