bugün

anket degil, uktedir. ukteyi veren anketci

sözlük icerisinde ispanyolca dilini anlayan, konusan ve yazabilen kisilere denir.
bunlarin bir arada bulustuklari anda, hangi dili ortak olarak konusmalari gerektigini hic düsünmeyeceklerinden emin olarak türkce diyebilirsiniz.
arada belki ispanyolca kelimeler katarak birbirlerinin dil bilgilerini tespit etmeyede calisabilirler...
le merce bibi malena, le merce perro chaval yine ispanyolcada bir deyimdir, türkçe karşılığı tam olarak; 'Kalp kalbe karşı derler Sende üzüldün mü, Ay bile çeker gider Geceyi düşündün mü?' dür. az çok bir şeyler biliyoruz işte.
euro 2008'in final maçından sonra, viva espana nidaları eşliğinde, yer yer zeybek oynayıp, yer yer horon tepen topluluktur.
Benim bu, evet. *
(bkz: mala vida) * *
(bkz: fc barcelona)
(bkz: real madrid)
(bkz: sergio ramos)
(bkz: raul) * *
dahil oldugum yazar grubu. bilmeyenlere de siddetle tavsiye ederim. her turlu faydasini goreceklerini garanti ediyorum.
(bkz: ole)
*
dahil miyim değil miyim bilemedim. az çok anlıyoruz işte.
yo tambien.
Çat pat biliyorum. Hasta la vista amigios.
(bkz: google amcayla artık her şey mümkün)
angara messi angara messi, bir spikerden duymustum heralde ankaraya yolladı gıbı bısı dıyor.
"todo el tiempo que no se dedica a amar, es tiempo perdido" diyerek kanıtlayan yazardır.
tambien .
(bkz: jajajajaja).
piqe, iniesta. burdayiz.
yo tambíen, amigos.
Google Translate kadar bildiğim için dahil olduğum yazar gurubudur.
hola, buenas noches mi amigos diyerek giris yapiyorum ve evet simdilik az olan ispanyolcamla dahil oldugum gruptur. haziran sonu sertifikali ispanyolca bilen yazar olacagim, daha sonra da gelistirmeyi dusunuyorum. hatta bu dile o kadar isindim ki mesleki acidan da kafami kurcalamiyor degil.
Bir zamanlar olan ispanyolca sevdam yüzünden aralarına dahil olduğum grup. bos zamanim olursa dahada gelistirmek istiyorum.
Yo soy uno ellos.
muy poco...
sí, yo se español e ingles.
Yo tambien.