jüri şımarığı. daha çok ister olgunlaşmasına. tip tip gözlükler halk adamına yakışmaz ismail.kendin ol.
boğün bağa bir hal oldu, yarrdan gara habeer geldii vaaaay vaaay diye söylerken, ağlayan ve ağlatan adam. yürü be.
19 Ağustos 1980 doğumlu gönül titreten Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş, Aşık Sait ve daha birçok ustaların yetiştiği Kırşehir'de doğmuş olan türkü sanatçısıdır.

iTÜ Konservatuarı çıkışlıdır.
Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programı’nda lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.
Ayırca hem alaylı hem mekteplidir. Birçok yaptığı çalışmalar var tabi ama buraya yazsak şimdi çok uzun olacak.

Dinleyin ve Anadolu'nun sesine kulak verin.
bozlak kültürünün önemli simalarından olup muhabbetiyle sevilen eğitimli müzisyendir.
inşallah çizgisini bozmaz dediğim sesini sazını kıskandığım türkücü.
beş yıl aradan sonra derkenar adlı albümü ile piyasaya hızlı giriş yapmıştır. özellikle neşet ertaş hayranı bendeniz gibilerin yakın markajdan takip ettiği enfes sestir.albüm de dikkat çeken alt yapı ve soundlardaki yok lan ben nerden bileyim o kadar müzik bilgim yok. salt dinleyiciyim.
(bkz: )bir dem sürelim
döner döner dinlerim.
Bozkırın yeni tezenesi. Lakin son dönemlerde ortamlara fazla kaptırdı kendini. Halk sanatçısı olarak görmek istiyoruz kendisini, pavyon şarkıcısı olarak değil!..
neşet ertaşın varisidir benim nazarımda. sazıyla sözüyle bam telimize vurur alır başka diyarlara götürür efkarlandırır neşelendirir iyidir ismail altunsaray candır.
bugün ilk kez dinleme fırsatım oldu. neşet ertaş dinleyen ben bu adamada hasta oldum sözlük. özellikle zormuş meğer'i yorumlamış, harika olmuş.
her parçası ayrı güzel olan kırşehirli sanatçımız.
bayıldım herifin yorumuna. neşet kadar olmasa da. tadında.
utanmasam ah yalan dünya türküsünü neşet ertaş ustadan bile güzel okumuş diyeceğim bozlak türkücüsü. neşet ertaş gibi sade ve sakin söylemiş. buyrun efendim. http://www.youtube.com/watch?v=Ux1bXDTEL3k
kırşehirli usta bağlama icracısıdır. neşet ertaş türkülerini güzel seslendirmiştir genel olarak. toplanmış hakimler, seher vakti çaldım yar in kapısını, geleli gülmedim ben bu cihana bunlara örnektir.
günümüzde de kültürümüzü sürdüren insanların olduğunu bilmemizi sağlayan. güven veren, huzur veren, kaygı veren, ağlatan yeni nesil ozanımız. daim olsun, yetiştireceği nesil ile birlikte.
sazı ve sesi ürek delen genç sanatçımız. bir karşılaştırma olarak anlaşılmasını istemem; fakat, neşet'ten sonra gelir mi böylesi derken belki de onun geleneğini devam ettirebilecek yegâne insan. canını yerim.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485ybFAiPQisHA&feature=youtu.be
dinlemeye doyum olmayan adam.
neşet ertaş'ı örnek aldığı herkesçe bilinen , tıpkı neşet usta gibi gibi efendi olan bozkırın tezenesini öttüren sanatçımız. yürüye dursun.
Sesine kurban oldugum adam. Oylesine icten soyler ki, ruhunuzu alip anadolu bozkirlarinda dolandirir.
Neşet ustadan sonra müziğin bu dalında ülkenin insanlığın başına gelebilecek en güzel adamdır. gönlünüzü yakacak, aşk-ı virane eyleyecek, içinizi kasıp kavuracak sese sahiptir.
(bkz: vay vay dünya vay)
vakti zamanında hep rahmetli neşet baba'nın verdiği tadı hiç kimsenin veremeyeceğini düşünürken , her dinlediğimde bana neşet ertaş'ı hatırlatan bozlak türkücüsü. asla bir neşet ertaş değil tabii ki de. ama neşet baba'nın verdiği türkü lezzetini sadece bu adam yakalıyor sanki. yeni çıkmadı piyasaya. epey bir zamandır var. inşallah yolu açık daima olur. http://www.youtube.com/watch?v=KSZAMzZIsTs
asla bir tufan altaş değildir. tufan altaşın verdiği duyguyu asla veremez.
geleceğin neşet ertaş'ı.
"berber" turkusu yuzunden neredeyse kaza yapmama sebep olacakti, sesine, baglamasina, mutevaziligine kurban olunasi bu sahane insan. baktim olmuyor yolun kenarina cektim, bildigin oynadim direksiyon basinda, sonra yola devam ettim.

esasinda ne soylese dinleyebilecegim ender sanatcilardan. o kadar icli okuyor ki kurusa fidanim`i, az evvel yolun kenarina cekip gobek atmis birini hungur gungur aglatabiliyor, o kadarini soyleyeyim.
Ya çok güzel söylüyor, çok iyi söylüyor da bazen öyle kendini kaybedip olaya dalıyor hani; üstad yapma bunu demek istediğim, çok çok güzel saz çalan sanatçı.